[Relacja] F-5E Tiger II (MM 6/99)

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
KickAss
Posty: 7
Rejestracja: śr lut 14 2007, 9:18
Lokalizacja: Brzeziny k/Łodzi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KickAss »

No to sprawy się trochę przeciągną. Moja kochana córka, która uczęszcza na koło modelarskie w podstawówce obarczyła mnie pomocą w przygotowaniu makiety obozu jenieckiego. Słowem: mam jej skleić GAZa AAA. Model plastikowy, skala 1:35. Wydawnictwo ZVEZDA. Po wstępnych oględzinach stwierdzam, że towarzysze się postarali. Mnóstwo detali (sam silnik składa się z 9ciu elementów). Rozwala mnie to, że model ma być sklejony bez malowania :evil:
Co nie może zabić, to wzmocni...
On top: F-5E Tigerr II
Awatar użytkownika
KickAss
Posty: 7
Rejestracja: śr lut 14 2007, 9:18
Lokalizacja: Brzeziny k/Łodzi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KickAss »

Wreszcie trochę czasu, żeby opublikować "postępy".
Z góry przepraszam za jakość zdjęć. Robiłem je telefonem z braku aparatu. :oops:
Piterski pisze:To jest urok modeli Tego autora. Tu wszystko trzeba ze sobą mierzyć po kilka razy, a i tak coś wylezie.
Masz rację Piterski. Autor w instrukcji sklejania modelu napisał, że począwszy od czwartego elementu kadłuba szwy powinny być na górze a to celem zamaskowania ich innymi elementami. Jak pisali tak zrobiłem. Problem w tym, że po takiej operacji wycięcie w burcie pod wręgę podtrzymującą skrzydła znalazło się powyżej połowy kadłuba (wyszedłby z tego górnopat).
Obrazek Obrazek Obrazek
Po próbach naprawienia (odkleiłem poszycie i przykleiłem ze szwem na dole) doszedłem do wniosku, że poszycie tego elementu wklejone było dobrze, tyle że otwory na wręgę były źle zaznaczone.
Po przeróbkach wyszło tak:
Obrazek
Niestety do kompletu powstały "krowie żebra" po przemeblowaniu poszycia na czwartym elemencie.
Teraz całość (jak narazie) prezentuje się tak:
Obrazek Obrazek
Piterski pisze:Schodki Ci się robią nie z powodu za grubych wręg, a dla tego że sąsiadujące ze sobą elementy poszycia mają różną długość na obwodzie
Racja. Udało mi się to odkryć :)
Co nie może zabić, to wzmocni...
On top: F-5E Tigerr II
ODPOWIEDZ