[relacja/galeria]YODA 1:1

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Liściu
Posty: 132
Rejestracja: pn mar 02 2009, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

[relacja/galeria]YODA 1:1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Liściu »

Witam!

Po kilku modelach "ze sklepu" przyszła pora do moich ulubionych, czyli tych z sieci, tym razem trafiło na model Yody z Gwiezdnych Wojen. Od razu kiedy zobaczyłem ten model wiedziałem, że muszę go skleić. Jak na razie w miare wszystko pasuje i szybko się klei. Po jednym dniu klejenia jakaś 1/3 za mną. Zrobiłem 2 stopy, nogi, laskę oraz kołnierz i część torsu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Model mozna pobrac ze strony: http://www.4shared.com/file/4Bcfl_5R/St ... lsize.html . Gotowy model ma miec ok. 60 cm wysokości.
Ostatnio zmieniony wt maja 17 2011, 21:13 przez Liściu, łącznie zmieniany 1 raz.
Liściu
Posty: 132
Rejestracja: pn mar 02 2009, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Liściu »

Witam!

Połowa modelu za mną. Zrobiłem ostatni chyba najtrudniejszy element modelu czyli dłonie. Było tu kilka problemów ale raczej z nich wybrnąłem. Nie wyglądają one najlepiej. Teraz zabieram się za ubiór mistrza :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Liściu
Posty: 132
Rejestracja: pn mar 02 2009, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Liściu »

Witam!
Yoda ma już klate i niecałą szate:) Jak na dosyć duże i giętkie (z bloku technicznego) części to klei się w porządku. Jutro kolejna część, w której powinno być wszystko oprócz głowy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
PS Miniaturka ostatniego zdjęcia się nie wiadomo dlaczego nie wyświetla ale po kliknięciu na nią otwiera się zdjęcie.
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 148
Rejestracja: czw lis 27 2003, 10:43
Lokalizacja: Pabianice/PLL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

A czy mozesz pokazac zdjecie z jakims "popularnym obiektem" dla pokazania skali?
Pozdrawiam
MarcinS
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Mistrz jak żywy :-) Fajny modelik robisz.
Pozdrawiam
TAD
Liściu
Posty: 132
Rejestracja: pn mar 02 2009, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Liściu »

Kolejne zdjęcia wstawię dopiero w sobotę z powodu braku czasu i reki yody która nie chce trzymać kształtu ani reszty ciala :)
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2250
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 135

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

Tiaaa klata jak u pirata a w środku wata :haha:
Działaj działaj, nie wiem tylko skąd ( no znaczy wiem że z internetu ) Ty bierzesz te modele :haha:
Pamiętaj o BORSUKU dla mnie jeżeli natrafisz kiedyś w czasie poszukiwań nowego tematu ;-)
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Liściu
Posty: 132
Rejestracja: pn mar 02 2009, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Liściu »

Witam!

Za dużo ostatnio dobrego było bo teraz model sprawiał same problemy. Ręce musiałem skleić na swój sposób, bo jakbym sklejał zgodnie z programem pepakura to byłyby one o połowę chudsze. Efekt nie jest dobry ale z tego co widziałem i próbowałem za każdym razem wychodziło podobnie. Całość skleiłem do kupy i yoda ma teraz ok.51 cm wysokości. Pozostała już mi tylko głowa. Na pierwszym zdjęciu, na dole jest pudełko zapałek, a na drugim 50-cm linijka
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Szydercza Gało- znalazłem model origami borsuka, jak go zrobić zobacz http://www.fishgoth.com/origami/diagrams/badger.pdf i http://dev.origami.com/images_pdf/badger.pdf
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Michale, tutaj masz trzy zwierzaki w tym i borsuka.
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Obawiam się, że to borsuk papierowy, a Michałowi chodzi raczej o betonowego. No chyba, że mu się upodobania zmieniły... :D :D :D
ODPOWIEDZ