*[Galeria/Samolot] Spitfire Vb - AH

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wookie
Posty: 75
Rejestracja: śr sty 06 2010, 10:10
Lokalizacja: Warszawa

*[Galeria/Samolot] Spitfire Vb - AH

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wookie »

Witam Szacowne Grono,

Chciałbym przedstawić wytwór swoich paluchów jaki udało się skończyć. Niestety jest to temat bardzo oklepany ale jak zrobiłem to chciałem pokazać co się udało zrobić. Model zrobiony prawie w standardzie z niewielkimi dodatkami. Model kleiło się bardzo dobrze, trzeba zwrócić uwagę na wszystkie elementy o których była już wielokrotnie mowa, a mianowicie oklejanie kabiny pilota oraz kształt szkieletu skrzydeł. Do budowy modelu użyłem szkieletu laserowo ciętego i mam wrażenie, że tektura użyta do produkcji jest za cienka w stosunku do elementów zawartych w wycinance, które należy podkleić odpowiednią grubością tektury.
Jest trochę mojej winy w tym, że szkielet skrzydeł wyszedł mi wykrzywiony do przodu (robiłem go z laserów), ale na szczęście miałem jeszcze elementy do podklejenia. Zrobiłem od nowa szkielet i wszystko się zgrało.
Model po sklejeniu lakierowany lakierem matowym w szpraju. I tu niestety wyszedł babol bo niedokładnie zabezpieczyłem kabinę pilota i mam odkurz z lakierowania po wewnętrznej stronie szyby (element za owiewką w stronę ogona, teraz znajduje się on pod osłoną przesuwną).
Kolejny babol to zamglenie od SG od wewnętrznej strony szyby pancernej wiatrochronu.
Wszelkie uwagi mile widziane.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony sob maja 07 2011, 0:29 przez wookie, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Wookie
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Witam, bardzo ładny spit Ci wyszedł. Nie jest to Twój pierwszy modelik na tym forum (wcześniej Hurricane i niedokończony messerek), znać wprawne wyćwiczone na niejednym modelu palce. Pozdrawiam.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
tomaszolemski
Posty: 53
Rejestracja: sob cze 26 2010, 23:42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomaszolemski »

Bardzo ladnie. Gratuluje.Kola tylko mogly by byc splaszczone na dole.Bo troche to wyglada jak by samolot nic nie wazyl.Pozdrowienia
cierpliwosc to skarb jakiego nie mozna kupic...

W budowie: Bf 109 E-4

zbudowane: Ju 87 d-3

Olo
Awatar użytkownika
konradoo
Posty: 178
Rejestracja: pt lip 10 2009, 14:26
Lokalizacja: Szczecin SPM Group
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: konradoo »

Nie ma modelu idealnego każdy coś tam ma,reprezentujesz wysoki poziom. Kolektory super ci wyszły, mam wrażenie że w części okapowania silnika wylazł ci retusz albo się tak rozmyło zdjęcie. Ale ogólnie bardzo fajnie
Awatar użytkownika
wookie
Posty: 75
Rejestracja: śr sty 06 2010, 10:10
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wookie »

OSTOJA,

W międzyczasie był jeszcze C.205 ale to na marginesie.

Osłona silnika jest retuszowana i na zdjęciach to wylazło ale w rzeczywistości prawie tego nie widać. Miałem dylemat czy zostawić widoczne ślady łączenia segmentów czy spróbować to wyretuszować. Zdecydowałem się na to drugie.

Mam zamiar zrobić podstawkę, która będzie przypominała murawę lotniska, ale to za czas jakiś jak znajdę czas, chęć i wenę twórczą do robienia "dioramy" :lol:
Na razie skupiam się na następnym modelu.
Pozdrawiam,
Wookie
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1062
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 131

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Spit to chyba jeden z najtrudniejszych samolotów do sklejenia. Ale tobie wyszedł naprawdę pięknie. Gratulacje.
cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

No jest efekt i robi wrażenie. :) Moje gratulacje.
ODPOWIEDZ