[Relacja] An-2 Orlik 1/2011

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
PabloS
Posty: 12
Rejestracja: wt maja 03 2011, 21:05
Lokalizacja: Rybnik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PabloS »

Ciekawie wykombinowałeś z tą listewką i bolcami :) mam nadzieję, że będzie pasowało. Faktycznie w Antku luksusów nie było:D Niedaleko mnie na rybnickim "lotnisku" stacjonują dwa w pełni sprawne Antki, niestety nie miałem okazji przyjrzeć im się z bliska. Pewnie jak pogoda się poprawi to będzie je można znów ujrzeć nad miastem:)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
YoQuieroFumar
Posty: 40
Rejestracja: sob mar 13 2010, 11:34

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: YoQuieroFumar »

OSTOJA pisze:
Sro Kwi 20 2011, 20:48 YoQuieroFumar pisze:Tak więc cierpliwości, tak się składa, że właśnie dzisiaj zacząłem model, którego relację z budowy pokażę wkrótce na forum.
:?:
Twierdziłeś, że cierpliwy jestes...
GrzechuM
Posty: 54
Rejestracja: śr sty 05 2011, 11:00
Lokalizacja: Silesia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: GrzechuM »

PabloS pisze:Ciekawie wykombinowałeś z tą listewką i bolcami :) mam nadzieję, że będzie pasowało. Faktycznie w Antku luksusów nie było:D Niedaleko mnie na rybnickim "lotnisku" stacjonują dwa w pełni sprawne Antki, niestety nie miałem okazji przyjrzeć im się z bliska. Pewnie jak pogoda się poprawi to będzie je można znów ujrzeć nad miastem:)
Już latają a za hangarem jest jeszcze jeden rozbebeszony ;] to tak tytułem off topu :D
My mamy swobodnego motyla, Francuzi zwiewnego papilona, Hiszpanie kolorowego mariposa, Anglicy flegmatycznego butterflya a Niemcy.... a Niemcy przeciwpancernego Schmetterlinga ;]
--------------------------------------------------------
Się buduje: ???
Się zbudowała: "Jedenastka"
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Schmetterling pisze:za hangarem jest jeszcze jeden rozbebeszony ;]
Antki będą się powoli "wykruszać". Ciekawe jest to, że w pewnym momencie pod koniec produkcji Antka znalazło się wielu chętnych na ten samolot z USA i Kanady gdyż stwierdzili, że jest to "wół roboczy" nie do zdarcia szczególnie w takich rejonach jak Alaska czy północne rejony Kanady (to udowodniła wieloletnia eksploatacja na Syberii). Niestety organy nadzoru lotniczego FAA USA i DOT Kanada postawiły takie warunki certyfikacji, że taniej byłoby samolot skonstruować od nowa by spełnić ich wymagania.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
lehcyfer
Posty: 485
Rejestracja: pt lis 11 2005, 18:19
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lehcyfer »

"Niestety"? Raczej oczywiście :)
- Do not try to make a model. Instead only try to realize the truth.
- What truth?
- There is no model. Then you will see that it's not the model that you make, it is only yourself.
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

lehcyfer, masz oczywiście rację. :D

Po oklejeniu wewnętrznym poszyciem powstał sztywny "blok", który już nie ma prawa zdeformować się - listewka została usunięta.

Obrazek Obrazek
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Komplet pokryć wewnętrznych jakoś z wielkim trudem przyklejony. Były problemy z ostatnią wręgą przedziału transportowego - widać na zdjęciach:

Obrazek Obrazek

Jeżeli zostawię drzwi ładunkowe otwarte to coś tam będzie widać we wnętrzu kadłuba inaczej niewiele lub nic.

Obrazek Obrazek
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Zacząłem oklejać kadłub pokryciem zewnętrznym. Pierwsze przykleiłem to z okienkami ustawiając je tak by zgrywały się okienka i otwory dźwigarów dolnego skrzydła. Okienka i otwory zgrały się idealnie. Potem przykleiłem pokrycie kabinowe a na końcu kawałek górnego. O ile dół obu pokryć zgrał się idealnie to niestety reszta nie, wszystko widać detalicznie na zdjęciach - lewy i prawy bok k-ba mają dokładnie te same wady. Kolega kajym z papermodels też miał kłopoty, tylko on zaczął oklejanie k-ba od tyłu ja od przodu, on skracał części kabinowe, ja naciągałem ostatnią wręgę i musiałem wkleić wstawkę. Ciekawe jak sprawa potoczy się dalej?

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Gałeczka znowu głupio się odezwała ale po interwencji kol. Nity "wycięła" się. :D
Pokrycia kadłuba ciąg dalszy. Kolejne pokrycie ułożyło się idealnie ale następne niestety nie. O ile lewa burta jest OK to prawą pokazałem na zdjęciach. Trzeba będzie ten problem przeciąć. :evil:

Obrazek Obrazek Obrazek
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
GrzechuM
Posty: 54
Rejestracja: śr sty 05 2011, 11:00
Lokalizacja: Silesia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: GrzechuM »

Coś poknociliście Towarzyszu :D i obstawiam, że "rączka drgnęła" na etapie szkieletu ;-)
My mamy swobodnego motyla, Francuzi zwiewnego papilona, Hiszpanie kolorowego mariposa, Anglicy flegmatycznego butterflya a Niemcy.... a Niemcy przeciwpancernego Schmetterlinga ;]
--------------------------------------------------------
Się buduje: ???
Się zbudowała: "Jedenastka"
ODPOWIEDZ