Doradźcie, nie wiem co wybrać :)

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
ruto88
Posty: 247
Rejestracja: pn lut 01 2010, 11:48
Lokalizacja: Lubawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ruto88 »

Chłopie męska decyzja, zanim kupisz jakiś model stracisz cały zapał :-?
Widzę, że potrzebujesz, żeby Ci ktoś twardo powiedział co masz kleić, bo po twoich wpisach widać, że nie masz pojęcia o wycinankach, więc zdecyduje za Ciebie i BIERZ SIĘ ZA ROMĘ :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: .

Koniec tematu i czekam na relację chętnie obejrzę.

PZDR
rorach
Posty: 14
Rejestracja: pt mar 25 2011, 12:21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rorach »

Nie stracę zapału :), wole się 10 razy zastanowić i kupić właściwy model niż później żałować.
cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

Witam.
Ruto88 ma rację.
To jaki model wybierzesz to sprawa Twoich upodobań.
Gdybyś spytał: Który z tych dwóch modeli jest lepiej opracowany? To już co innego.
rorach
Posty: 14
Rejestracja: pt mar 25 2011, 12:21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rorach »

Wcześniej wspominałem o opracowaniu, właśnie nie wiem który ma lepsze missouri czy roma.
tomaszolemski
Posty: 53
Rejestracja: sob cze 26 2010, 23:42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomaszolemski »

Witaj. sam nie dawno bylem w Twojej sytuacji i sam zaczelem zabawe z kartonowym hobby. Powiem Ci tak, kup sobie swoj wymarzony okret, ale zanim go zaczniesz sklejac, sklej pare latwiejszych modeli. Ja sam zaczelem od Ju 87 i wiem ile mam teraz problemow. Dobra rada Wujka Andrzeja dla wszystkich zoltodziobow takich jak ty i ja : zaczynajcie od sklejania latwych modeli by nauczyc sie technik formowania i sklejania. I ja jako zlotodziob moge powiedziec, ze to swiete slowa.
cierpliwosc to skarb jakiego nie mozna kupic...

W budowie: Bf 109 E-4

zbudowane: Ju 87 d-3

Olo
Awatar użytkownika
lehcyfer
Posty: 485
Rejestracja: pt lis 11 2005, 18:19
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lehcyfer »

Dlatego radzę kupić dwie wycinanki. Jeżeli zaczniesz od części których jest najwięcej identycznych i każdą kolejną będziesz się starał wykonać coraz lepiej to szybko nabędziesz potrzebnych umiejętności by skończyć nawet skomplikowany model okrętu.

Kiedy zmontujesz wszystkie skrzynki, polery, szalupy, działka pelot itp. z jednej wycinanki wyrzuć te które ci się nie podobają i uzupełnij z drugiej aż będziesz miał komplety dobrze sklejonych drobiazgów.

Wtedy zrób wieże artylerii głównej, nadbudówki, na końcu kadłub, w razie czego posiłkując się drugą wycinanką po czym zmontuj całość jak z klocków. W ramach jednego modelu jesteś w stanie przejść od totalnego początkującego do dobrego modelarza, a jednocześnie ludzie nie będą wierzyli że to twój pierwszy model.

Dlatego jestem za MM bo jest tani i np. za 30zł + przesyłka możesz mieć 2 HMS Hood
- Do not try to make a model. Instead only try to realize the truth.
- What truth?
- There is no model. Then you will see that it's not the model that you make, it is only yourself.
rorach
Posty: 14
Rejestracja: pt mar 25 2011, 12:21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rorach »

Tak, tylko jak pisałem wcześniej, to skleiłem już kilka modeli m.in. z okretów to HIEI, ESSEX
Awatar użytkownika
lehcyfer
Posty: 485
Rejestracja: pt lis 11 2005, 18:19
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lehcyfer »

Sam stwierdziłeś że Hiei nie wyszedł ci tragicznie ale dobrze też nie. A jak jesteś zadowolony z Essexa?
- Do not try to make a model. Instead only try to realize the truth.
- What truth?
- There is no model. Then you will see that it's not the model that you make, it is only yourself.
rorach
Posty: 14
Rejestracja: pt mar 25 2011, 12:21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rorach »

HIEI to był mój pierwszy pływający model, a ESSEX wyszedł wg mnie dobrze, dużo lepiej od hiei. Uczę się na błędach :)
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Ja tam bym nic nie kupował ani tym bardziej nie kleił i poczekał aż ktoś zrobi to za mnie. Po co się męczyć i głowić?
Sam natomiast zająłbym się pisaniem bloga na najpoczytniejszym portalu internetowym.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
ODPOWIEDZ