Modele parowozow 1:25

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderatorzy: kartonwork, kierownik

bohdanham
Posty: 10
Rejestracja: ndz maja 07 2006, 9:40
Lokalizacja: Kanada

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bohdanham »

Do Rosynanta
Faktycznie, ceny sa niewaskie nawet na legendarne mozliwosci zachodnie. Pytanie: aby skompletowac te trzy brakujace bloki ile teczek trzeba policzyc w muzeum ? Jedna czy trzy (a moze jeszcze wiecej ?) ?

B.H.
Awatar użytkownika
Rosynant
Posty: 130
Rejestracja: pn lip 17 2006, 18:43
Lokalizacja: Mysłowice
x 13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rosynant »

Witam!
Bohdanham najlepiej będzie jeżeli ze swoim pytaniem zwrócisz się do muzeum. Myślę, że tak jak ja pytając się o dokumentację Os24, Ty też dostaniesz szybką i rzetelną odpowiedź.
Pozdrawiam!
Robert_B.
Posty: 237
Rejestracja: czw mar 26 2009, 22:23
Lokalizacja: Wrocław
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert_B. »

Te trzy grupy mieszczą się w jednym albumie. Kiedyś na jakimś forum ktoś mówił, że posiada dokumentację Ty51. Postaram się znaleźć.
Rosynant, ile zawołali za dokumentację "osy"?
Ostatnio zmieniony wt mar 15 2011, 17:51 przez Robert_B., łącznie zmieniany 1 raz.
Jeżeli czegoś nie da się zrobić, potrzebny jest ktoś, kto o tym nie wie – przyjdzie i to zrobi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rosynant
Posty: 130
Rejestracja: pn lip 17 2006, 18:43
Lokalizacja: Mysłowice
x 13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rosynant »

Witam!
O cenę dokumentacji nie pytałem. Pytałem tylko czy ciągle mają, ba na którymś forum wyczytałem, że z dokumentacją to były różna zawirowania. Szybko dostałem odpowiedź, że dokumentacja jest ale niekompletna. Jest w niej ok 1500 rysunków skatalogowanych w pięciu tomach, przy czym rysunki nie są pogrupowane w kategorie (rama, kocioł itp.) tylko porozrzucane we wszystkich tomach.
Pozdrawiam!
bohdanham
Posty: 10
Rejestracja: ndz maja 07 2006, 9:40
Lokalizacja: Kanada

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bohdanham »

Dzien dobry
Znowy ja, z pytaniem ktore pozornie jest nie na temat.
Wiem, ze w Nieczech (i nie tylko) sa miejsca gdzie mozna dostac dosyc dobre (wierne i detaliczne) rysunki, n.p. parowozow.
Czy mozna by zaczac jakis osobny watek gdzie podalo by sie tego rodzaju kontakty?
Mysle ze wszyscy skorzystaliby z tego.
Osobiscie nie mam teraz czasu, ale mniej wiecej za miesiac jade do Ottawy, gdzie jest muzeum Nauki i Techniki. Wiem ze tam maja duza dokumentacje na temat pociagow. Moze mozna by zalozyc w ogole jakis sklad tego rodzaju rzeczy (ktos juz to zaczal...)
N.B. W St-Catherine kolo Montrealu jest male muzeum kolejarstwa. Ciekawa rzecz, jest w nim exemplarz Flying Scotsman, rekordowy, ktorego Krolowa dala Kanadzie w 1967 na Expo w Montrealu. Dokumentacji nie ma, ale chyba gdzies sie zakurza w Ottawie.
Do sprawdzenia, widzialem go, jest piekny.
Szukam przede wszystkim rysunkow w skali lokomotyw sprzed 1880 (nawet do 1914..)
Dzieki z gory.

B.H.
bohdanham
Posty: 10
Rejestracja: ndz maja 07 2006, 9:40
Lokalizacja: Kanada

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bohdanham »

Znowu ja

Rysunki zonk - Ty51 - Blok 8 - Ostoja
Uwaga rysunek nie jest wiarygodny, tylko wymiary. Modyfikacje nie byly naniesione na rysunki, tez pewne wymiary sie nie zgadzaja.

To samo jesli chodzi o pewne rysunki indywidualnych czesci.

Trzeba zrobic rysunki robiac konstrukcje geometryczna.

Zegnam
uboottd
Posty: 267
Rejestracja: pn lut 16 2004, 0:57
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: uboottd »

Mógłbyś tak "dla potomnych" :D trochę rozwinąć ? Tak po prostu który z trzech rysunków ostoi masz na myśli i tak jednym zdaniem mniej więcej na co trzeba uważać ;-)

Wyłapałeś to na podstawie swojej wiedzy, czy je przerysowujesz jak by sugerowała uwaga o konstrukcjach geometrycznych ?
Awatar użytkownika
Maverick33
Posty: 420
Rejestracja: śr cze 22 2005, 14:28
Lokalizacja: Opole
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maverick33 »

podejrzewam że przerysowuje , tu trzeba patrzec na wymiary - to jest podstawa
Na warsztacie
Sm48 1:25 - 100-%
Parowóz Ty51 - 60%
Jelcz P662D.43 1:25 - 100%
Robert_B.
Posty: 237
Rejestracja: czw mar 26 2009, 22:23
Lokalizacja: Wrocław
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert_B. »

Stawiam dolary, przeciwko orzeszkom, że na podstawie tych rysunków zrobię idealną kopię ostoi ;-)
Trzymaj się rysunków prawideł z otworami, do frezowania ostojnic.
Jeżeli czegoś nie da się zrobić, potrzebny jest ktoś, kto o tym nie wie – przyjdzie i to zrobi.
Obrazek
uboottd
Posty: 267
Rejestracja: pn lut 16 2004, 0:57
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: uboottd »

No, Robert, bym uważał ;) Całkiem możliwe że coś przesuneli i nie wszędzie zaznaczyli zmienione wymiary bo coś tam ;)
ODPOWIEDZ