Zaproszenie Święto Czołgisty 2011 / Welcome to Tankmen Day

kalendarium

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 518
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

Zaproszenie Święto Czołgisty 2011 / Welcome to Tankmen Day

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

Wszystkich Kolegów zapraszam w imieniu własnym jak i majora Tomasza Ogrodniczuka na Dzień Czołgisty , który odbędzie się w dniach 4.06.2011w CSWL w Poznaniu .

Święto i jego obchody będzie połączone z rocznicą 100-lecia Legii Cudzoziemskiej oraz Dnia Dziecka ;-) .
W programie , który będę w miarę zbliżania się Dnia C (czołgisty) uszczegóławiał , pokazy historycznego sprzętu pancernego , pokazy innych służb mundurowych , wystawa modelarska i inne atrakcje dla dzieci i młodzieży.
Tematem przewodnim obchodów 100-lecia Legii Cudzoziemskiej będzie udział Polaków w jej szeregach .

Wystawa modelarska jako jedyna składowa uroczystości planowana jest na 3 dni tj od piątku 3.06 do niedzieli 5.06.2011.
Wszystkich chętnych do wystawienia modeli zapraszam do przybycia piątek i tak jak 2 lata temu zakwaterowania się w pobliskim hotelu studenckim. Niewielkie koszta trzeba jednak ponieść samemu, ale jak pamiętacie nie były one wysokie .
Samochody osób wystawiających będą mogły zostać na strzeżonym parkingu w jednostce , procedura wydawania identyfikatorów będzie również podobna, czyli potrzebne będą dane osobowe , marka i numer rejestracyjny pojazdu.
Osoby chętne do zakwaterowania również proszę o mailowe zgłaszanie się z podaniem ile noclegów rezerwujecie.
Zgłoszenia uczestników będę przyjmował do 2.06.2011, co do czasu rezerwacji hotelowej dziś jeszcze się nie wypowiem.
Raz jeszcze serdecznie zapraszam Piterpanzer .

Obrazek
I would like to invite all Colleagues in my and Major Tomasz Ogrodniczuk name to Tanker Day, in Poznan 4.06.2011 in CSWL .

Feast and celebrations will be combined with the commemoration of the 100th anniversary of the Foreign Legion and the Children's Day ;-).
The program conteins historical armored vehicles demonstrations , demonstrations of other uniformed services, an exhibition of modeling and other attractions for children and adolescents.
The theme of the celebration of the 100th anniversary of the Foreign Legion will be participation of Poles in its ranks.

Exhibition of modeling isas a component of the ceremony is planned for 3 days, from Friday 03.06.2011 to Sunday 6.06.2011 .
All who waants share models ,I invite to come Friday and, like two years ago of accommodation at the nearby student hotel . Low costs, however, you must pay yourself,
I wait the notification of participants to 06/02/2011, which until today, the hotel reservation has not yet say.
Once again I warmly welcome Piterpanzer .
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 518
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

Podbijam temat , bo pozostał miesiąc do imprezy i trzeba przygotować listy uczestników i rezerwację noclegów.
Proszę nie pozostawiajcie decyzji na ostanią chwilę.
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 518
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

Podaje ceny pokoi w hotelu:
pokój 2 osobowy 32,40PLN/OS
pokój 3 osobowy 27PLN/OS.
Czekam na zgłoszenia.
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 518
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

Mam kolejną wiadomość związaną ze Swiętem i noclegami.
Na początek program imprezy:

10.00 – 15.00:
- PREZENTACJA GRUP REKONSTRUKCJI HISTORYCZNYCH
- PREZENTACJA SPRZĘTU WOJSKOWEGO CSWL, ORAZ WYBRANYCH EKSPONATÓW MUZEALNYCH
- ZWIEDZANIE EKSPOZYCJI BRONI PANCERNEJ - HANGAR
- WYSTAWA POŚWIĘCONA 14 WLKP DP,
- WYSTAWA BITWY POD GRUNWALDEM - 15 LIPCA1410,
- WYSTAWA „180 ROCZNICA POWSTANIA LEGII CUDZOZIEMSKIEJ
- WYSTAWA MODELARSKA – BROŃ PANCERNA I ZMECHANIZOWANA

ok. 10.00
- RAJD MOTOCYKLOWY PRAGA - POZNAŃ
/wjazd do Poznania od strony Kórnika, chętni na motocyklach mogą dołączyć na wiadukcie „Giełda –Franowo” ok. 9.40 /

10.30 – 11.00
- DEFILADA SPRZĘTU PANCERNEGO ORAZ PREZENTACJA GRUP HISTORYCZNYCH

11.00 – 13.00
- KONKURS PLASTYCZNY I MUZYCZNY

13.00 – 14.00
- WYDAWANIE GROCHÓWKI

14.30 – 15.00
- ZAKOŃCZENIE


Dostałem potwierdzenie , że będę miał do dyspozycji dodatkowe darmowe miejsca noclegowe ,ale tylko z piątku na sobotę.
Ze spaniem z soboty na niedzielę są problemy ponieważ mam do dyspozycji tylko 4 pokoje , łącznie 14 łóżek .
Pozdrawiam Piotr
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
Awatar użytkownika
KayFranz
Posty: 59
Rejestracja: pn kwie 12 2004, 20:17
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KayFranz »

Nu i pajeeechali...

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Oczywiście fotek jest więcej, ale ja - z racji zainteresowań - nie koncentrowałem się raczej na "żelastwie w 1:1", tylko powędrowałem (z małymi problemami, ale w końcu dowiedziałem się dokąd iść) na wystawę tegoż, ale mniejszego. Hala - duża, bodajże sala wykładowa, publiczność - napływowa. Tzn. napływała falami, więc był czas i na lekkie zmrużenie oka, ale był i czas na "oczy dookoła głowy", zwłaszcza gdy mamusia przyprowadzała syna i pokazywała mu modele ze słowami: - Zobacz, jakie ładne samochodziki!

Obrazek Obrazek Obrazek

No i foto, które MUSZĘ wstawić.
Kiedy je przygotowywałem do powieszenia na serwerze, nadeszło znienacka moje "lepsze pół" i po standardowym pytaniu dotyczącym obiadu zadało kolejne: - To w tym muzeum naprawiają też stare ciężarówki?. Dopiero po sekundzie zajarzyłem, że ona nie wpadła na to, że to coś pokazane na fotografii to model...
A więc, Panie i Panowie - mocno przedwojenna ciężarówka Nash Quad - model w wykonaniu Jaroslava:

Obrazek

i trochę innych produkcji, z najortodoksyjniejszym papierowym modelem motocykla świata na czele:

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
19zbyniu95
Posty: 453
Rejestracja: wt kwie 28 2009, 17:52
Lokalizacja: Tychy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 19zbyniu95 »

Ło matko... ale zmasakrowaliście ulice :D
Pozdrawiam
Zbyszek G.

Ukończone: Ju-87 Stuka, Ba-6, Mi-24D Hind, Bn2t+t

Na warsztacie:
Awatar użytkownika
KayFranz
Posty: 59
Rejestracja: pn kwie 12 2004, 20:17
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KayFranz »

Te typy tak mają...
Ale to nie była nawierzchnia ulicy "publicznej", tylko alejki w CSWL na Golęcinie, wokół placu apelowego.
Awatar użytkownika
lehcyfer
Posty: 485
Rejestracja: pt lis 11 2005, 18:19
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lehcyfer »

[Odgłosy plucia w brodę]

Cholera, znowu zapomniałem :/
- Do not try to make a model. Instead only try to realize the truth.
- What truth?
- There is no model. Then you will see that it's not the model that you make, it is only yourself.
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 518
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

Witam !
I już ciepłe , słoneczne Święto za nami . Upłynęło miło i bardzo szybko wśród Kolegów ,którzy dotarli z lub bez modeli . Miałem także okazję spotkać Kolegów związanych z Muzeum Broni Pancernej .
Wszystkim dziekuję za miłe chwile , wielkie podziękowania dla majora Tomasza Ogrodniczuka , który jest duchem tej imprezy.Tomku wielkie dzięki za przyjęcie !
Maćku dzięki za zaproszenie modelarzy na wojskową grochówkę i bigos !
Moja krótka relacja zdjęciowa poniżej .
Modelarskie pogaduszki i niektóre modele
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Młodzież z ModelarniOsowa podczas inspekcji sprzętu pancernego
Obrazek Obrazek Obrazek

Część sprzętu pancernego , który mnie zatrzymał
Obrazek Obrazek Obrazek

Rządowe , pancerne limuzyny
Obrazek Obrazek Obrazek
Na koniec 2 zdjęcia z restauracji shermana firefly`a
Obrazek Obrazek

Cała moja galeria dostępna jest tutaj
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
ODPOWIEDZ