Możliwe powstanie modelarni

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Budowlaniec
Posty: 44
Rejestracja: wt gru 21 2004, 9:32
Lokalizacja: Tarnogród

Możliwe powstanie modelarni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Budowlaniec »

Witam. Pewnie mało kto mnie kojarzy z tego forum ponieważ praktycznie się nie udzielam. Jednak śledzę wątki cały czas i coś tam sobie w domowym zaciszu lepię. Ale do rzeczy. Dzisiaj porozmawiałem z P. Dyrektor Domu Kultury w moim miasteczku (konkretnie w Tarnogrodzie). Jest bardzo zadowolona, że ktoś się interesuje takim hobby i byłby skłonny poświecić troszkę swojego czasu na rzecz nauki młodych adeptów w naszej wspólnej pasji. W związku z tym muszę napisać jakieś ogłoszenie i powiesić w miejscowych szkołach, na słupach ogłoszeń itp.. Zakładam, że zajęcia były by raz w tygodniu po 2 godziny. Co moglibyście mi doradzić na początek tej pewnie trudnej drogi przy tworzeniu grupy modelarzy?
Awatar użytkownika
Budowlaniec
Posty: 44
Rejestracja: wt gru 21 2004, 9:32
Lokalizacja: Tarnogród

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Budowlaniec »

Dziwnie tak samemu sobie odpowiadać. Po 2 wyznaczonych terminach gdzie niemal nikt się nie zjawił - wczoraj pojawiło się 11 chętnych (w tym 3 dziewczyny) do uczestnictwa w zajęciach modelarskich. Razem z kolegą przeprowadziliśmy wstępną pogadankę na tematy militarno-modelarskie. Za niedługo odbędą się pierwsze zajęcia praktyczne. Jeżeli tylko coś skleimy postaram się o fotki.
Zeppelin
Posty: 22
Rejestracja: wt kwie 15 2003, 21:39
Lokalizacja: Gliwice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zeppelin »

Życzę by Twój zapał nie wygasł i modelarnia rozwijała się, a młodzieży przybywało. Masz ten plus że jest życzliwa aprobata dyrekcji szkoły. Powodzenia.
Awatar użytkownika
Constructor
Posty: 147
Rejestracja: czw sty 15 2009, 14:25
Lokalizacja: Świnoujście

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Constructor »

No to masz szczęście bo nasz dyrektor MDK jest bardzo zapatrzony w takie sporty jak foto, taniec i śpiew (czyli komercja z telewizji), że nie ma zamiaru nawet na korespondencję odpowiadać i nie ma ochoty na spotkania w tej sprawie :)

Pozowodzenia :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Budowlaniec
Posty: 44
Rejestracja: wt gru 21 2004, 9:32
Lokalizacja: Tarnogród

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Budowlaniec »

a No rzeczywiście mam a raczej mamy we 2 z kolegą to szczęście. Tyle tylko, że ja ten temat wałkuję z z władzami DK on prawie roku. Ale fakt, zawsze miałem w tej sprawie od dyrekcji "zielone światło". Raczej się nie układało w moim życiu żeby przyspieszyć powstanie tej grupy. Możemy także liczyć na porady doświadczonego modelarza Pana Krzysztofa Datkiewicza - z którym mam ostatnio kontakt. Na pierwszy ogień planujemy skleić coś darmowego z internetu - może koledzy coś doradzą? To musi być modeli nie za trudny, ale też taki, który przyciągnie uwagę dzieci. Później się zobaczy. Mamy udostępnioną salę, nożyczki, drukarkę do dyspozycji. klej jest zamówiony, ponieważ nie mają w tej chwili Hermolu w sklepach. stwierdziliśmy, że jest jednak mniej uciążliwy niż Butapren.
Awatar użytkownika
Constructor
Posty: 147
Rejestracja: czw sty 15 2009, 14:25
Lokalizacja: Świnoujście

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Constructor »

Budowlaniec przejdź się bezpośrednio do prezydenta miasta. Powiedz mu o całym pomyśle. Możesz zawsze powiedzieć, że taki sport jak modelarstwo to świetna promocja dla miasta, że mogą organizować konkursy modelarskie i promować miasto.
Na pewno macie w mieście jakieś zabytki, możecie wykonać je w formie modelu i jechać z tym na konkurs. Może uda wam się uzyskać od prezydenta jakieś pieniążki na ten cel.

Tak jak już napisałem wcześniej, mi się nie udało. Z jakich powodów? MDK woli wino, taniec, śpiew i fotografię - nie chcą czegoś takiego jak modelarstwo. Jak zacząłem coś organizować to tylko 3-5 osób potraktowało to poważnie. Reszta myślała, że UM zakupi kawę i modeliki i będą siedzieć w ciepłej salce z super sprzętem. Wszyscy myśleli, że jedna osoba zrobi wszystko za wszystkich... Poddałem się. Słyszałem tylko: "o super, kółko modelarskie", a potem: "aaaa, to jeszcze nic nie ma? to ja nie chcę w to wchodzić".

Teraz faktycznie robię sam dla siebie i to co skleję będę przekazywał na forty lub do muzeum. Z tego co wiem to przyjmą różne takie eksponaty :razz:

Może moje słowa pomogą Ci zwrócić uwagę na pewne problemy i uniknąć tego co ja :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Budowlaniec
Posty: 44
Rejestracja: wt gru 21 2004, 9:32
Lokalizacja: Tarnogród

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Budowlaniec »

Constructor - mieszkam w gminie miejsko/wiejskiej gdzie urzęduje burmistrz, ale to nie ważne. pomysł z przejściem bezpośrednio do burmistrza to faktycznie nie jest takie głupie, ale my chcemy najpierw coś mieć do zaprezentowania. Z grupy 11 osób tylko albo aż 2 coś kleją w domu z rodzicami. Mam ten komfort, że nas prowadzących jest 2, ale też sporo mi doradza doświadczony wieloletni modelarz/sędzia modelarski. Konkursy? Może i będą. Jednak na początku wyłącznie lokalne. Jak narazie to mamy dostęp do drukarki, papieru, nożyczek itp.. Jeżeli przyjdzie jeszcze więcej osób to sala będzie za ciemna. Są inne sale dobrze oświetlone, ale mniejsze i to jest jakiś problem.
alpynista
Posty: 1
Rejestracja: wt cze 08 2010, 21:17

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: alpynista »

Witam!
Trzymam mocno kciuki za realizację pomysł w jak najlepszej formie.
Jak byłem "młodym łebkiem" to chodziłem do Młodzieżowego Domu Kultury na zajęcia właśnie z modelarstwa. I szczerze mówiąc była to porażka. Prowadzący zajęcia miał większość młodych głęboko w... nosie a interesował się tylko jednym czy dwoma starszymi kolegami, którzy wykazywali zapewne wyższy poziom umiejętności. Reasumując zamiast dążyć do doskonałości po prostu odpuściłem...a szkoda bo może było by inaczej.
Jeżeli chodzi o możliwości dla nowej modelarni to podsyłam link...
http://czestochowa.gazeta.pl/czestochow ... JRZYJ.html
Zwierzaki są darmowe ze strony > papercraft canon< więc nie ma problemu z zakupu modelów.
Sądzę, że forma i możliwości są w zasięgu młodych ludzi. A efekt końcowy w postaci wystawy właśnie w ratuszu/szkole/bibliotece przyniósł by pewien rozgłos, a może i dodatkowe środki??
Życzę powodzenia i trzymam kciuki!
Awatar użytkownika
Budowlaniec
Posty: 44
Rejestracja: wt gru 21 2004, 9:32
Lokalizacja: Tarnogród

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Budowlaniec »

Dziękuję za słowa wsparcia. My zamierzamy nikogo nie faworyzować. Dziękuję za podsuniecie pomysłu na pierwsze modele. Na pewno wybierzemy coś i wykorzystamy, a dalej to zobaczymy. Jak tylko ukończymy pierwsze modele postaram się o fotki.
ODPOWIEDZ