[Relacja] Z autowymyślania

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
wokram
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 23 2003, 23:08
Lokalizacja: z huty, tej nowej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wokram »

:?: ale o jakim Kazimierzu myślisz Mirosławie? czy chodzi o króla - Kazimierza Wielkiego, dzielnicę krakowską - Kazimierz, a może miejscowość? czyli Kazimierz Dolny nad Wisłą
Awatar użytkownika
herbaciany
Posty: 670
Rejestracja: czw lis 04 2004, 23:22
Lokalizacja: Strzegom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: herbaciany »

Dom notariusza Kazimierza z okolicy budynku po lewej ;-)
Awatar użytkownika
wokram
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 23 2003, 23:08
Lokalizacja: z huty, tej nowej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wokram »

kolejny update - tym razie dochodzi budynek główny całego zespołu zabudowań

herbaciany niestety nie wiem jak się nazywał notariusz ;-) nie wiem nawet czy na pewno w tym budynku mieszkał notariusz - nazwa powiedzmy, że jest zwyczajowa i wynika poniekad z funkcji całego zespołu, żeby jednak nie pozostawić Was z niczym to napiszę, że rekonstruowane budynki powstały w odpowiedzi na niewłaściwe zachowanie wójta Alberta (miał brata Henryka - nie wiem czy w rodzinie był jakiś Kazimierz) ;-)

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr lip 06 2016, 22:40 przez wokram, łącznie zmieniany 1 raz.
Raven666
Posty: 33
Rejestracja: sob cze 27 2009, 23:36

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Raven666 »

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości...
Awatar użytkownika
wokram
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 23 2003, 23:08
Lokalizacja: z huty, tej nowej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wokram »

:shock: no jestem pod wrażeniem, ale nie są to zabudowania gródka, chociaż pisałem dokładnie o tym samym wójcie Albercie, który zbuntował się wraz z innymi z osadników niemieckich przeciwko władzy Władysława Łokietka, bunt został krwawo stłumiony (buntowników wyrżnięto bodajże do nogi), władza królewska została wtedy znacząco wzmocniona (korzystając z zamieszania Łokietek zrobił trochę porządku z innymi swoimi przeciwnikami), jest więc to ważne wydarzenie w historii naszej państwowości jak i w historii Krakowa, który około pół wieku wcześniej był lokowany na prawie niemieckim (stad się wzięli osadnicy niemieccy w Krakowie), z kolei lokacja była pochodna zniszczenia (spalenia) miasta przez Tatarów

ja wskazuje data ówczesnych wydarzeń w mojej rekonstrukcji staram się odtworzyć budowlę na czas około 1300 roku (prawdopodobnie 1313 - i najprawdopodobniej właśnie wtedy wybudowaną, pisze prawdopodobnie gdyż nie ma jednoznacznej informacji czy zespół tych budynków powstał właśnie wtedy, jego istnienie jest po prostu po raz pierwszy wzmiankowane w 1313 roku),

podsumowując, wiadomo, że budynki stały w Krakowie w 1313 roku, pozostaje jeszcze pytanie czym były te budynki ;-)

kolejny update z modelami postaram się wrzucić jutro, jak tylko wykonam kolejny element
Awatar użytkownika
wokram
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 23 2003, 23:08
Lokalizacja: z huty, tej nowej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wokram »

zgodnie z zapowiedziom wrzucam kolejne zdjęcia - gotowe są wszystkie główne bryły, które będą tworzyć rekonstruowany kompleks


Obrazek

Obrazek

Obrazek

ze względu na konieczność opracowania elementów tekstury (będę miał z tym sporo roboty) kolejny update pojawi się dopiero za jakichś czas, będą to obiekty jeszcze bez kolorowych tekstur, ale już z zaznaczeniem podziałów występujących na poszczególnych powierzchniach
Ostatnio zmieniony śr lip 06 2016, 22:41 przez wokram, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wokram
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 23 2003, 23:08
Lokalizacja: z huty, tej nowej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wokram »

Prace ciągle trwają. Oprócz tekstur liniaturowych pojawiły się pierwsze kolorowe. Jednak ciągle wprowadzam jakieś zmiany i modyfikacje. Jak sądzicie, czy moje teksturki wyglądają przekonująco?



Obrazek
Ostatnio zmieniony śr lip 06 2016, 22:36 przez wokram, łącznie zmieniany 1 raz.
cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

Fajowsko to wygląda. A co dopiero jak to będzie gotowe! ;)
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Realistycznie wygląda domek w takim stylu niemieckim (?) nie jestem pewien czy tak się to nazywa ;), no ten drugi od lewej na pierwszym planie. Ogólnie bardzo ładnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
wokram
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 23 2003, 23:08
Lokalizacja: z huty, tej nowej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wokram »

Po polsku taki styl architektoniczno budowlany zwykło się nazywać szachulcem. Rozwinięciem późniejszym jest tzw. mur pruski w którym zamiast wypełnienia sieczką, glina i różnymi plecionkami stosowano wypełnienie z cegieł.
Niemiecka odmiana tego stylu nosi nazwę fachwerk, angielska nazywana jest stylem tudorów. Zainteresowanym polecam zapoznanie się ze stronami niemieckimi, które zawierają wiele przykładów (w tym współczesnych) wykonania budynków w tym stylu.
ODPOWIEDZ