Uraga Senkyo Kabushiki Kaisha

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

Uraga Senkyo Kabushiki Kaisha

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

Po ludzku - Hatsushimo

Nieco wyjaśnień tytułem przydługiego i nudnego wstępu.

Ostatnimi czasy lepiąc papierowy statek stwierdziłem, że w Internecie ograniczę się do dwuzdjęciowej galerii, a kto żyw i chęć przejawi - to i tak na żywo zobaczy na rozlicznych odwiedzanych zawodach. Jednakże niejaki WSzP Szyderczy dziurę w brzuchu wiercił, wiercił, aż wsparty przez Krzyżaka dopiął swego. Z niewiadomych powodów wymienieni życzą sobie oglądać postępy z klejenia, bo nikt mi nie ufa, że lepię to cholerstwo, a nie np. kleję tapety, ubijam trzepaczką jajka na omlet, czy też drapię się grabiami po mej szacownej.

Model ten postanowiłem zanabyć drogą wysępienia w Skawinie. W związku z ciągnącym się jak smród za cygańską karawaną remontem, zmuszony byłem spakować OJOJO i zacząć lepić coś mniejszego przed ukończeniem wspomnianego.

Model autorstwa Maćka Herbuta. Kto spodziewa się tropienia merytorycznej prawdy historycznej, modelarstwa śledczego, wytykania błędów autora i bicia piany/konia * nad brakami ten się rozczaruje. Rozczaruje się z tego słodkiego powodu, że zamiast siedzieć w domu we flanelowej koszuli na obszczanej kanapie, to każdorazowo w różnych punktach naszego modelarskiego kraju spożywam z w/w autorem alkohole w różniastych postaciach, co powoduje moją niemerytoryczna subiektywność wobec Autora po ustąpieniu pomroczności jasnych po Dniu Pijaka Świątecznego :haha:

Potrójne 25 mm, jeszcze bez podstaw.
Obrazek
Nadbudówka dziobowa:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Daszek:
Obrazek
Złożona na sucho:
Obrazek
Dodatkowe gadżety:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

* - niepotrzebne skreślić
Ostatnio zmieniony ndz lut 06 2011, 21:49 przez Konan Barbarzyńca, łącznie zmieniany 1 raz.
ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

Słów kilka o kadłubie Hatsushimo. Pierwszy poszedł się przejsć ze względu na nadmiar farby na jego powierchni, która to farba pojawiła sie w okolicznościach znanych, lecz nieprzytaczalnych.
Wyglądał on tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obecny, zbudowany od nowa przedstawia się następująco. Natenczas znajduję się w okolicznościach okołoprzyklejeniowych burt w okoliczności dziobu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz lut 06 2011, 21:49 przez Konan Barbarzyńca, łącznie zmieniany 1 raz.
ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2275
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 146

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

No i w końcu, bo już chciałem wystąpić o oficjalna naganę dla Cię od Komitetu Centralnego Zła :haha: Widzę że trzymasz się jedynie słusznej LINII przy kadłubie ( keine sklejken :haha: ) . A co do wiercenia dziury w brzuchu to od tego som Komisarze nie ? :haha: co prawda ty się jeden ostałeś z naszej KOMTURII PÓŁNOCNEJ, ja teraz bardziej chyba podpadam pod zachodnią, ale to oznacza że tym bardziej musisz TRWAĆ na posterunku :haha:
Mam jednak nadzieję że zrozumiałeś swoje błędy, samokrytyki nie oczekujemy, natomiast aktualizowania tego wątku w odstępach krótszych niż raz na 2 miesiące, jak najbardziej

Z komsomolskim pozdrowieniem

CZUJ DUCH

:haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha:
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
19zbyniu95
Posty: 453
Rejestracja: wt kwie 28 2009, 17:52
Lokalizacja: Tychy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 19zbyniu95 »

Skąd wziąłeś takiego dużego Tic Tak'a (jeśli dobrze widzę)? :haha:

Świetna robota, kadłub będziesz szpachlował czy coś w tym stylu?
Pozdrawiam
Zbyszek G.

Ukończone: Ju-87 Stuka, Ba-6, Mi-24D Hind, Bn2t+t

Na warsztacie:
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2275
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 146

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

Jaki tam Tik Tak Zbyniu, Pana Tik Taka juz nie ma :haha:, przeca to jest kokon aliena :haha:
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
19zbyniu95
Posty: 453
Rejestracja: wt kwie 28 2009, 17:52
Lokalizacja: Tychy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 19zbyniu95 »

A no :D teraz widzę podobieństwo :haha:
Pozdrawiam
Zbyszek G.

Ukończone: Ju-87 Stuka, Ba-6, Mi-24D Hind, Bn2t+t

Na warsztacie:
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

Żadne kokony. Zwykła poczciwa kulka z nosa :haha:

Czas na przód statku. Burty powyginane w różnych płaszczyznach. Kombinowałem ze trzy lata jak to zrobić i coś tam wykombinowałem. Spożyłem przy tym ze dwa wiadra piwów wszelakich i stwierdziłem, że trzeba chyba będzie przeprowadzić w przyszłości eksperyment z impregnacją kartonu.

Najsamprzód po uformowaniu przy pomocy wałka do ciasta przykleiłem do pokładu burtę u samiuśkiej góry.
Obrazek
Następnie drucikiem do dłubania w uchu i nosie podniosłem burtę , którą posmarowałem klejem od strony podspodniej.
Obrazek
A następnie dowałkowałem ją do wręg.
Obrazek

Przy okazji domek przedni Hatsushimo wyglada tak:
Obrazek

Liczyłem po cichu na wpisy Grześka wnoszące zero merytorycznej merytorycznosci w wątek, niestety koczuje on bez dostępu do internetu w Warszawie, gdzie dołączył do innej grupy koczowniczej zwanej z niewyjaśnionych powodów Krzyżoobroną. W naszym on tam imieniu dorabia po cichu ideologię i knuje wojnę przeciwko komu już Wy wiecie :haha:
Ostatnio zmieniony ndz lut 06 2011, 21:50 przez Konan Barbarzyńca, łącznie zmieniany 1 raz.
ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2275
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 146

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

Ale Ridżu ostatnio wogóle mało aktywny jest, byle się tam słoikami nie bawił bo jeszcze nam zniknie na dłużej :haha:
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

Heloł współmodelarzowie
Stwierdzam autorytarnie, że modelarstwu nie sprzyja życie stadne. W stanie kawalerskim dużo prościej i efektywniej się klei papierki.

W okolicy czwartku skończyłem oklejanie kadłuba. Po tej operacji wygląda on tak, jak na zdjeciach.
Obrazek
Obrazek
Po tym schowałem go do szafki, w której trzymam wycinanki, obok których leży sobie pościel. Zadanie jej polega głównie na leżeniu, gdyż zmianie ulegają najczęściej komplety leżące sobie spokojnie w innej szafce. W niedzielę zaś Najmilsza Współmałżonka, zwana dalej Małążonką, stwierdziła, ze jednak skorzysta z usług tejże oczekującej pościeli. Prawdopodobnie nawet najmniej kumaci domyślili się co też się stało. Po spotkaniu z Elą, kadłub wygląda natomiast tak:
Obrazek
Oczekuję wiec teraz nadejscia kolejnej wycinanki, która to posłuży do zbudowania trzeciego kadłuba. A ja w tym czasie przemyślę czy nie wysłać Małejżonki za karę do Warszawy z misją przeniesienia krzyża, tego Krzyża. :haha:
ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

W zwiazku malzenskim nic nie dziala lepiej jak dobrze wyrobione i regularnie poglebiane poczucie winy...
A przypadkowe zniszczenie modelu... uuu... stary, to lepsze niz trzy zyczenia od zlotej rybki!
ODPOWIEDZ