[Relacja, Projekt] Admiral Kuznetzov 1:400

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

No tak. Skoro w 1:300 zrobiłeś te żaluzje, to ja w 1:200 już nie mam wyboru. Też zrobić muszę.
Awatar użytkownika
ruto88
Posty: 247
Rejestracja: pn lut 01 2010, 11:48
Lokalizacja: Lubawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ruto88 »

strk pisze:No tak. Skoro w 1:300 zrobiłeś te żaluzje, to ja w 1:200 już nie mam wyboru. Też zrobić muszę.
Słuchaj to jest prostsze niż się wydaje. Bo to ma być efekt nachodzenia na siebie, najpierw chciałem wycinać paseczki i naklejać, ale tak myślałem i myślałem jak tu zrobić prościej......i zrobiłem tak:

Po wycięciu otworków przyłożyłem kawałek barwionki(Tomasz mówi polistyren, a ja barwionka :D )i wyciąłem z dość dużym zapasem, po ok 3mm więcej z każdej strony.
I zacząłem nacinać, nie rozcinając do końca po obu stronach(mi to krzywo wyszło :cool: i BCG uprzednio z lewej strony)
Otrzymałem cały tylko po nacinany kawałek(jak skrzela rekina :) ) umazałem trochę czarną pastelą i od lewej strony szpileczką przeciągałem od góry do dołu. Paseczki się po nakładały na siebie i wyglądało git.
Tylko dobrze jest to zalać klejem od tyłu dla utrwalenia, bo przy szerokości więcej niż 2cm spłaszczają się spowrotem.
I tak to było :)

PS: A co Ty tam kombinujesz????

PZDR
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Kombinuję coś, co zatopi każdy okręt na rynku :twisted:

Te żaluzje muszę wykonać bardzo precyzjnie, a dodatkowo jest ich dość dużo..
Awatar użytkownika
ruto88
Posty: 247
Rejestracja: pn lut 01 2010, 11:48
Lokalizacja: Lubawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ruto88 »

Jak to się u nas mówi "Ty to jo", teraz nie zasnę jeśli to jakiś grubszy mebelek....

PZDR
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

ruto88 pisze:Jak to się u nas mówi "Ty to jo", teraz nie zasnę jeśli to jakiś grubszy mebelek....

PZDR
Nie wiem co uważasz za grubszy mebel, ale będzie nieco dłuższy niż Thor przy podobnej szerokości. Detalizacja też większa, na co złożą się te żaluzje.
ODPOWIEDZ