Modele SF

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Olek_Bytom
Posty: 135
Rejestracja: ndz sty 04 2004, 14:44
Lokalizacja: Bytom

Modele SF

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Olek_Bytom »

No to tutaj możemy jak przekupki spokojnie poklachać na temat modeli nie z tej ziemi.
Ja sam sklejam tylko modele z Star Wars z jednym drobnym wyjątkiem, zwie się "Orzeł" i grał w filmie "Kosmos 1999".
Zapraszam do opowiedzenia czegoś o modelach SF które, macie lub chcielibyście mieć.
No i najważniejsze zapraszam na wystawę do Bytomia, tam mam nadzieję poraz pierwszy w Polsce zostanie rozegrana konkurencja modeli SF. Jak do tej pory tylko Cieszyn próbował ale okazało się, że jestem sam więc nici z walki.

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji Olek

PS. A jak by co to mój główny temat to pancerka :lol: .
Tak wiele modeli, tak mało czasu
Awatar użytkownika
qrchak
Posty: 673
Rejestracja: pn sie 25 2003, 19:19
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: qrchak »

Też się wychowałem na GW, ale teraz żądzi Łobcy :mrgreen:
Zlepiłem i pomalowałem złotego Interceptora AMT, oryginalny kolor jakoś mi nie pasował. Ale teraz leży i czeka na dokończenie malowania.
A jak znajdę trochę czasu zamierzam zaprojektować Narcissusa :zeby:
Krulowa obcych czeka na wenę tfurczą :oczko: Nie mam pojęcia jak posklejać jej elementy z PCV.
Si vis pacem, para bellum.
Awatar użytkownika
qrchak
Posty: 673
Rejestracja: pn sie 25 2003, 19:19
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: qrchak »

Ech tu nie można edytować postów :oops:
A no i trochę dłubię w Star Treku, też lubię. Te filmy są chyba najbardziej hmmm... naukowe :?: i czasem się można pogubić.
Si vis pacem, para bellum.
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Zawsze kochałem science fiction i kocham do dzisiaj. Głównie jako literatura, film w mniejszym stopniu.
Co do modeli, to zawsze chciałem mieć flotę z Gwiezdnych Wojen, zarówno czyścioszki Impeium, jak i te brudaski z Republiki. Do zeszłego roku były to tylko marzenia, ale w 2003 coś drgnęło i szarpnąłem sie na dwa modele Fine Molds. Opisywać ich nie ma po co. To TIE Fighter i X-Wing. X-a zrobiłem w najbardziej klasycznym malowaniu Luka Skywalkera.
W tej chwili czekam na fundusze i na pojawienie się TIE Interceptora w ofercie polskich sklepów. Ciekawe, czy Fine Molds szarpnie się na inne modele z klasycznej serii TIE Bobersy, TIE Lorda Vadera, te piękne maszyny kroczące duże i małe? Podobno firma dostała od Lukas Art prawa do wszystkich modeli Star Wars, ale słyszałem też, że nie do końca jest to prawdą.
Kilka miesięcy temu, przed awarią mojego komputera, miałem w zakładkach stronę napaleńca, który zbierał wszystkie, powtarzam, wszystkie modele i zabawki z Gwiezdnych wojen, statki, dioramy, figurki ( skala 1/8) i wiele innych. Niestety już jej nie mam, może ktoś się nadział na tę stronę?

gulus fantasta

P.S. Mam fotki swoich SF modeli, zastanawiam się, czy wklejać je tutaj? Oczywiście linkując do zewnętrznego serwera. Czy tworzyć nowe topicki?
Aha, fotki są jeszcze przed obróbką, a jestem leniuchem wielkim i uczę się dopiero obsługi Photoshopa. Kiedyś dosyć sprawnie operowałem pakietem Corela, ale gdzies mi go wcięło.

gulus kończąc
Awatar użytkownika
qrchak
Posty: 673
Rejestracja: pn sie 25 2003, 19:19
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: qrchak »

Gulus wrzucaj wszystko, będzie miało trzech maniaków swój własny dłuuuuugi wątek :mrgreen:
A co czytasz z SF :?:
Ja staram się jak mogę nadrabiać zaległości, teraz molestuję Diunę, bo wreszcie się udało zebrać wszystkie części :zeby:
No i debeściak dla mnie to Pratchett a dalej Card, Dick, Herbert, Asimov, Rankin, Adams i jeszcze trochę innych.
Si vis pacem, para bellum.
Awatar użytkownika
mDoro
Posty: 43
Rejestracja: wt gru 16 2003, 16:57

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mDoro »

Niewiele firm ma w ofercie SF, ale można ściągnąć modele z netu.
OTO STRONA:
http://www.linkclub.or.jp/~shun-pop/
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Czytam prawie wszystko, w tej chwili moja biblioteczka ma około 60 książek nieprzeczytanych. Za dużo sie ukazuje nowości i za wiele jest wśród nich gniotów.
Diuna czytałem kilka lat temu, własciwie kilkanaście, bo jeszcze na studiach. Oprócz niej czytałem jeszcze dwie inne książki Herberta, ale nie pamiętam tytułów. Card, Asimov, Dick i Adams - czytałem chyba wszystko co się ukazało w języku polskim, Prachett także. Ostatnio zaczytuję Szpital Kosmiczny White`a. Ostatnie kilka lat to głównie polska science fiction i fantasy, muszę przyznać, że Polacy wrobili się w tej dziedzinie. No i na koniec muszę sie podzielić radością z powrotu literatury z byłego ZSRR na polskim rynku wydawniczym.

gulus w trakcie czytania "Statku Szpitalnego"
Obrazek
Awatar użytkownika
qrchak
Posty: 673
Rejestracja: pn sie 25 2003, 19:19
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: qrchak »

No to u mnie nieprzeczytanych jest też coś koło tego :mrgreen: Ale tylko dlatego że się pasłem na "taniej książce", a czasem się trafiały perełki :zeby:
Co do modeli za friko to ich poziom jakoś nieszczególnie mi przypada do gustu, jest tylko kilka modeli SF wartych zmarnowania tuszu, jak np. prom Tyridium Raziela, taki :spoko: modelik.
Si vis pacem, para bellum.
Gutor
Posty: 280
Rejestracja: sob lis 22 2003, 0:08
Lokalizacja: Mysłowice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gutor »

Nie wiem czy moge, ale zareklamuje model zaprojektowany przez Artura Rożka. O to link :

http://www.konradus.com/szufladki/raziel/index.html
Olek_Bytom
Posty: 135
Rejestracja: ndz sty 04 2004, 14:44
Lokalizacja: Bytom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Olek_Bytom »

No nareszcie sami swoi, ja czytam (co wpadnie wręce byle mnie wsysło) oglądam (j.w.). Choć cichcem przyznam, że z fantastyki to najbardiej lubię fantastyczne laski :oops: . GULUS ty się nie zastanawiaj tylko linkuj tu swoje zdjęcia, przecież po to otworzyłem ten temacik. Ja dzisiaj zabrałem swój aparat na małą wizytę w pracowni i porobiłem parę fotek, teraz tylko obróbka i swoje konto gdzieś tam i też linkuję. Acha co do TIE Interceptora to tak jak zapodałem przybył był wczoraj ale teraz z nerwów to dowalę chopakom z Fine Molds oni nie dali do tego modelu szturmowców (chamstwo i drobno mieszczaństwo tfu !!!).

no to pozdrowicha Olek

PS. biorę się za zrzutkę zdjęć, no i muszę sprawdzić na HLJ czy już Slave 1 jest dostępny (też mam Pre-order na niego) ;-)
Tak wiele modeli, tak mało czasu
ODPOWIEDZ