*[Relacja/Okręt] BISMARCK - A.Haliński. POWRÓT

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Art pisze:Przy okazji, czy ktoś z Was ma doświadczenie z naciągami z nitek z rajstop oraz z guminitki?
Art, jeśli spojrzysz na te foto i daty:
viewtopic.php?t=9399&postdays=0&postorder=asc&start=10

to po pieciu latach od budowy, olinowanie masztu z "rajstop" wciąż się trzyma i nie straciło naciągu. Wiele elementów od modelu już odpadło (zmęczenie materiału), a liny wciąż się trzymają.
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2250
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 135

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

Gumonitka nie traci wlasciwisci z czasem, na moim Isuzu jest wciaz ok, a to juz ze 4-5 lat. Natomiast zaraz po malowaniu, poki farba jest mokra, rozciaga sie i luzuje, nie wolno wtedy nic robic, gdyz naciaga sie z powrotem w miare jak farba schnie ( wraca do stanu sprzed malowania w momencie kiedy farba wysycha ). Po wyschnieciu farby nie jest juz sprezysta ( przynajmniej nie tak bardzo jak byla )
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

No to mnie trochę uspokoiliście z tymi linami.

Hiob, Stary,
dzięki, uważam jednak bez skomplikowanej skromności, że przy tego rodzaju budowie okrętowej nie są wymagane jakieś wyjątkowe umiejętności. Te, i owszem są potrzebne do budowy od podstaw, projektowania lub modelu malowanego oraz przy budowie samolotów w 1:33, a przede wszystkim do budowy modeli przez Wujka Andrzeja.
Tutaj to klocki kartonowe, druty i nieco cierpliwości.

Żeby nie było „na sucho”, powstaje grotmaszt:

Obrazek
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
Hiob
Posty: 90
Rejestracja: sob kwie 28 2007, 12:33
Lokalizacja: Norwich/Anglia
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hiob »

Witaj Art trudno się z Tobą nie zgodzić, więc ujmę to tak wspaniała i czysta praca miło popatrzeć. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

Witajcie.
Piękny, wiosenny dzień.
Po udanym „przekopywaniu” się (z podkarpackim PIWKIEM) przez forty Twierdzy Przemyśl, pora na kolejną przekopkę w twierdzy mojej.

Dzisiaj będzie o wskazówkach.

Olinowanie i maszty już za mną:

Obrazek

Obrazek

Maszty w realu stoją prosto, te zniekształcenie wynikają z nikłych mych umiejętności fotograficznych.

Obrazek]
Obrazek
Obrazek

Pytanie 1)
Dlaczego na tym „bocianim gnieździe” wskazówka wychylona jest od pionu (ile stopni), dlaczego w tą stronę i co ona wskazuje?

Taki tam detalik – jedna z moich nielicznych prób tańcowania z polistyrenem. Daje możliwości większe niż karton, ale, kurcze, trzeba to to malować, czego robić nie lubię.

Obrazek

Pytanie 2)
Którą godzinę wskazuje zegar i dlaczego czas zatrzymał się na tej właśnie (na poszyciu nadbudówek było ich ustawionych kilkanaście).

Dla zgadywaczy, oczywiście zapraszam na PIWKO.
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
Robert1966
Posty: 23
Rejestracja: śr mar 17 2010, 9:47

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert1966 »

Pytanie 2)
Którą godzinę wskazuje zegar i dlaczego czas zatrzymał się na tej właśnie
Jak się dobrze przypatrzeć zdjęciu tego plastikowego "cusia" to można zobaczyć godzinę 10:35... może 10:40.

Cytat z wikipedii:
O godzinie 10:25 ciężki krążownik „Dorsetshire” odpalił w stronę pancernika 2 torpedy, a w chwilę potem trzecią. Dziesięć minut później „Bismarck” zaczął pogrążać się w morzu, po czym przewrócił się do góry stępką i zatonął.

Czyżby zbieżność godziny? :D

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

Pewnie pytania były za trudne ;-)

Ad. 1. Na zegarze chciałem ustawić godzinę 8.47 w dniu 27 maja 1941 r. – moment wystrzelenia pierwszej salwy przez RODNEY’a w ostatniej bitwie (pociski doleciały do BISa po ok. 1 minucie).

Ad.2. Na „bocianim gnieździe” zamierzałem ustawić wychylenie sterów 12 stopni na lewą burtę (stery zostały zablokowane dzień wcześniej, wieczorem 26.05 po ataku torpedowym „Tobołków”). Taką mam informację o funkcji tego wskaźnika.
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
Awatar użytkownika
stary
Posty: 328
Rejestracja: sob gru 10 2005, 21:34
x 6

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stary »

Pięknie wygląda ta pajęczynka
No ale niechcący zdradziłeś kim jesteś. Tego już ukryć sie nie da. Maska opadła, kurtyna podniesiona...Spidermanie ;-)
Kopciu
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 02 2005, 14:26
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kopciu »

Od początku śledzę tą relację i jestem pełen podziwu dla Twoich umiejętności,a to jak pięknie wykonałeś "olinowanie"utwierdza mnie w przekonaniu,że rzeszowianie nie tylko w siatkówce są Mistrzami Polski :D
Graf Spee w stoczni.
Awatar użytkownika
Przemek W.
Posty: 360
Rejestracja: wt sie 31 2004, 11:02
Lokalizacja: Nysa
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Przemek W. »

Art - ukłon do samej ziemi. Coś pięknego...kwintesencja modelarstwa kartonowego... :shock:

Pzdr
ODPOWIEDZ