Drezyna D-37. UM, skala 1/72.

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bushi84
Posty: 60
Rejestracja: ndz lis 02 2008, 13:41
Lokalizacja: Zgierz

Drezyna D-37. UM, skala 1/72.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bushi84 »

Drezyna D-37. Producent UM, nr. kat. 601. Skala 1/72.

Producent nazywa ten model drezyny pancernej “armored self-propered railroad car D-37 with D-38 turret”.
Według opisu drezyna została wyprodukowana w ZSRR w roku 1932. Przeszła próby wojskowe, ale nie została wprowadzona do produkcji seryjnej.
Jej kadłub został wykorzystany przy budowie bardziej zaawansowanej drezyny o nazwie D-45.

Poza kilkoma dorobionymi elementami, model został wykonany prosto z pudła.
Potraktowałem go jako obiekt badawczy do testowania pewnej techniki modelarskiej.
Zamysł był taki, żeby pokazać pojazd wysychający po deszczu. Wilgoć miała spływać po ściankach, tworząc zacieki, i gromadzić się w zagłębieniach oraz dolnych partiach kadłuba.
Centralne powierzchnie płyt miały być częściowo suche. Na razie nie jestem zadowolony z efektu. Próby będą trwały.
Przy pracy nad modelem wypróbowałem nową przeźroczystą żywicę, którą solidnie zalałem reflektory. Żywica daje całkiem dobry efekt.
Podstawka została zrobiona z drewna i zabejcowana. Ziemia to wikol+piasek+farba artystyczna. Szuter i zielenina to produkty firmy Polak.
Do zrobienia kałuż po domniemanym deszczu wykorzystałem Still Water firmy Vallejo. Niżej położony szuter i roślinność zostały również potraktowane sido zmieszanym z czarną farbą, dzięki temu w zamyśle miały wyglądać na mokre.

Poniżej trochę fotografii radzieckiego wynalazka:
Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

"Lewatywa to fundament cesarstwa" - Szwejk
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Ciekawy modelik. Czy te reflektory nie są zbyt 'wyłupiaste' ?
Co do malowania to faktycznie chyba trudno uzyskać taki efekt. Czy niewyschnięta woda nie powinna być błyszcząca ?
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Bushi84
Posty: 60
Rejestracja: ndz lis 02 2008, 13:41
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bushi84 »

Po raz pierwszy testowałem ten rodzaj żywicy, nie wiedziałem, że jest mało kurczliwa i wlałem jej nieco więcej w reflektory, stąd taki efekt.
Woda jak najbardziej ma "połysk", zdjęcia tego w pełni nie oddają...
Obrazek

"Lewatywa to fundament cesarstwa" - Szwejk
ODPOWIEDZ