Ładowarka HSW Ł-34 - 1:25 Renova Model [relacja - KONIEC'13]

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
milocha
Posty: 135
Rejestracja: wt gru 18 2007, 0:48
Lokalizacja: Warszawa/Parczew

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: milocha »

Piękna robótka, w życiu bym się nie spodziewał po tej ładowarce że ma hamulce tarczowe, gdyby nie twoja relacja, żyłbym w niewiedzy :!: ;-)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Witajcie,

-----------------------
Wielkie dzięki milocha :)
-----------------------

Pora wrócić do klejenia ładowarki. Przez ostatnie dni powstaje sobie przedni most. Ale dzisiaj chciałbym Wam zaprezentować jedną w pełni ukończoną oponę. Pokazuję tą jedną sztukę bo bardzo jestem ciekaw waszego zdania na temat jej wykonania i ewentualnych porad co zrobić, żeby kolejne wyglądały lepiej - może jest jakiś ciekawy prosty patent na wykonanie tak małych literek/cyferek. Myślałem żeby spróbować zrobić je z cienkiego drucika, ale szybko ten pomysł wyrzuciłem z głowy ze względu na wielkość napisów i niezbyt wysokich lotów umiejętności. Postanowiłem więc wykonać je po swojemu nigdzie indziej nie widzianą techniką... Efekt taki jak widzicie poniżej:

Obrazek

Jestem otwarty na wszelkie sugestie i pomysły.

Pozdrawiam Serdecznie :)
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Dla mnie bomba. Czy możesz zdradzić swój patent na napisy. Opona wygląda jak "żywa".
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
Rutek63
Posty: 756
Rejestracja: pn paź 25 2004, 20:03
Lokalizacja: Scarsdale, NY
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rutek63 »

wk82,
Opona wygląda bardzo dobrze. Ja utknąłem na etapie odlewania opon do Żuka dokładnie w tym samym miejscu. Utknąłem to w zasadzie złe określenie, po prostu nie zabrałem się jeszcze za to. Pomysł na oznaczenia i logo firmy na boku opony mam. Związany on jest częściowo z trawieniem i odlewem epoksydowym. Na razie to wszystko teoria, więc nie będę się rozpisywał.

Bardzo jestem ciekaw Twojej metody. Napisz coś w tym temacie, to skonfrontujemy pomysły.

Pozdrawiam!
Piotr
Obraz jest wart tysiąca słów. Model wart jest miliona.
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Dziękuję Wam bardzo, martwiłem się, że to wyszło mi brzydko mówiąc "badziewie", ale jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.
Myślę, że mój sposób jest co najmniej dziwny, a najdziwniejszy jest chyba użyty do tego celu materiał :)
Postaram się jeszcze dzisiaj przygotować jakiś materiał poglądowy, żeby nie tylko same literki były :)
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witaj

Opona wygląda świetnie. Też jestem ciekaw tych napisów. No to porównamy nasze pomysły. Ja bym użył do tego grafionu kreślarskiego i żywicy epoksydowej lub w ostateczności wikolu z dodanym barwnikiem, aby napis był bardziej widoczny. Wytrwali mogą taki napis zrobić z żywicy epoksydowej wykałaczką, ale to metoda dla samobójców :-) czasowych.

Pozdrawiam
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Jak obiecałem, tak też czynię.
Przygotowałem w formie zdjęciowo-opisowej sposób w jaki wykonałem napisy na tej oponie. Długo zastanawiałem się co by się do tego celu nadawało - jak napisał niki68 - może wikol?? Ale niestety się nie sprawdził, próbowałem też z silikonem - efekt jeszcze gorszy...
Chciałem najpierw wypróbować coś co miałem pod ręką - a że żadnych żywic, czy elementów trawionych nie miałem, szukałem dalej, aż pewnego dnia... :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I tak to wszystko wyglądało. Zastanawiam się teraz po wypowiedzi nikiego czy lepszym rozwiązaniem nie byłoby zamiast wody użyć farbki, czy może tuszu - napisy pewnie od razu byłyby czarne i ułatwiłoby to malowanie - spróbujemy przy kolejnych oponach :)

A dzisiaj już Dobranoc :)
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witaj

Metoda podobna.

No ale Panie kolego, za pomysł z pastą do zębów dostajesz tytuł Pierwszego Zębomistrza IV RP.

Mówiąc o żywicy, miałem na myśli żywicę epoksydową lub dowolny klej dwuskładnikowy. Wikol traci zbyt dużo na objętości po wyschnięciu. Małym ulepszeniem tej metody jest obmalowanie liter sidoluksem, który ułatwi poprawki literek i zmniejszy rozpływanie się na boki zastosowanego środka do wykonania literek.

Pozdrawiam
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
Awatar użytkownika
Rutek63
Posty: 756
Rejestracja: pn paź 25 2004, 20:03
Lokalizacja: Scarsdale, NY
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rutek63 »

Faktycznie, sposób bardzo niekonwencjonalny. Jestem ciekaw jak pasta zniesie próbę czasu.
W moim przypadku oponki będą trochę mniejsze, w związku z tym ręczne nakładanie specyfików odpada. Spróbuję wytrawić napisy w blaszce ale tylko do jej połowy głębokości. Powstanie w ten sposób forma którą mam nadzieję wypełnić czymś, prawdo podobnie silikonem, może żywicą. Po wyschnięciu spróbuję przenieś napis z formy na oponę matrycę. Jest niebezpieczeństwo, że przy przenoszeniu może się porwać wszystko w diabły i tyle.
Są w sprzedaży żywiczne nity i temu podobne sprawy w postaci kalkomanii.
http://www.archertransfers.com/catSurfaceDetails.html
Trzeba by się zorientować jakim sposobem są produkowane i przełożyć to jakoś na chałupniczą metodę. Było by to idealne rozwiązanie w takim przypadku.
Obraz jest wart tysiąca słów. Model wart jest miliona.
Awatar użytkownika
pulpetto
Posty: 672
Rejestracja: pt sty 30 2004, 9:26
Lokalizacja: Radom
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulpetto »

wk82 - pomysł w deche, przekopiuj i wrzuć do wątku o ciekawych pomyslach, żeby nie zniknął w czeluściach foruma
Klub Modelarsko-Historyczny Sokół Radom
ODPOWIEDZ