[RELACJA] MM-Transatlantyk MS BATORY 1:300

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

[RELACJA] MM-Transatlantyk MS BATORY 1:300

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Witam na mojej relacji z nowo rozpakowanego modelu, postanowiłem przeprowadzić relacji z budowy właśnie tego modelu by spróbować sił z tym maleństwem. Nie wiem czy wyjdzie gdyż jak oglądam ten model w 2d to... no właśnie. Na początek dwa zdjęcia z budowy szkieletu.

Obrazek
Obrazek
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
MrJedi
Posty: 64
Rejestracja: czw cze 15 2006, 14:14
Lokalizacja: EPWA // EPPT

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MrJedi »

Zadbaj o lepsze oświetlenie fotografowanej sceny - zwykle jedno źródło światła to za mało. Popraw ostrość - statyw by się przydał. Ustaw ISO na 100, góra 200 żeby szumów nie było. Ustaw balans bieli na poprawny - najlepiej, jak wybierzesz zdefiniowany przez użytkownika (poszukaj w instrukcji, robisz wtedy zdjęcie białej kartki żeby "nauczyć" aparat). Lepsze zdjęcia - chętniej oglądana relacja. Powodzenia w budowie modelu ;-)
Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

No, to mamy pierwszego odważnego... Może coś więcej na temat samego szkieletu? Po zdjęciach widać, że wszystko pasuje...
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Prace pomalutku idą do przodu, zostały przyklejone dwa pokłady a teraz na pokładzie B czeka mnie uzupełnianie go drobizną czyli zaczynają się mikroskopijne elementy :( .

ObrazekObrazek
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

tomo11 pisze:czyli zaczynają się mikroskopijne elementy
Kiedy zamierzasz zabrać się za dno i burty :?: :?: :?:
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

OSTOJA pisze:Kiedy zamierzasz zabrać się za dno i burty :?: :?: :?:
Najprawdopodobniej tomo zabierze się za to w momencie kiedy przyjdzie na to pora. W przypadku specyficznej konstrukcji tego akurat modelu akurat jest taka kolejność sklejania a nie inna.
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Dokładnie tak ja napisał Tomasz D. W tym modelu jest troszkę inna kolejność sklejania, tak przynajmniej zaleca autor modelu.
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Przyznam Ci się tomo że wiem dokładnie jaka jest kolejność ponieważ wycinankę znam już na pamięć i nie będę ukrywał że troszkę mnie wyprzedziłeś z relacją. Niestety remont w domu nie pozwala mi na razie jej zacząć ale wiedz że niedługo zacznę deptać Ci po piętach ;-)
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

No to się bardzo cieszę bo w budowie statków muszę powiedzieć że jestem laikiem, więc relacja twoja będzie mi bardzo pomocna, więc czekam na twoją relacje, i już siadam w pierwszym rzędzie.
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

tomo11 pisze:W tym modelu jest troszkę inna kolejność sklejania, tak przynajmniej zaleca autor modelu.
Trochę dziwna kolejność. Jakoś nie bardzo mogę sobie to wyobrazić by przyklejać pokrycia dna przy poprzyklejanej drobnicy na pokładach, ale skoro tak autor zaleca to nie pozostaje mi nic innego jak życzyć powodzenia. Trzymam kciuki. Pozdrawiam obu a(r)matorów Batorego. :D
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
ODPOWIEDZ