[RELACJA] Czołg T-55AM SKIF

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

[RELACJA] Czołg T-55AM SKIF

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Witam wszystkich po kilku latach przerwy z modelami plastikowymi postanowiłem sobie przypomnieć jak to kiedyś było, więc postanowiłem sobie kupić nie za trudny model czołgu w skali 1:35. Trafiło na model firmy "SKIF" Model ma dosyć dużą liczbę elementów a cena nawet przyzwoita, co do pasowania części to dopiero zobaczymy w dalszej relacji.
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Model wstępnie został pokryty farbą (PACTRA A30). Zdjęcia troszkę ciemne, ale jutro postaram się wrzucić lepszej jakości. Co do pasowania części nie miałem jakiś większych problemów na razie, tamiya to może nie jest ale jak za tą cenę to całkiem całkiem, ale na podsumowania przyjdzie później czas.

ObrazekObrazek
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Zaczyna nieźle wyglądać. Czy malowałeś aerografem ? Iloma warstwami farby go pokryłeś ? Czy te wszystkie skrzynki i zbiorniki, które znajdują się na błotnikach będziesz przyklejał na już pomalowaną powierzchnię ?
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Malowałem aerografem (pierwszy raz :-? ). Co do warstw to starczyło dwoma warstwami . Skrzynki mam już pomalowane ale postanowiłem je przykleić po pomalowaniu bo wydaje mi się że nie powinno mieć to znaczenia ponieważ mają duże powierzchnie do przyklejenia.
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
Ślimak
Posty: 62
Rejestracja: czw lip 29 2004, 7:23
Lokalizacja: Borne Sulinowo (wcześniej Szczecinek i Toruń :) )

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ślimak »

Model po sklejeniu prezentuje się świetnie, co prawda ja robiłem T-55 A, ale różnica niewielka http://mplastik1.republika.pl/galeriat55.html . Jakość wyprasek moim zdaniem jest dobra i jak pamiętam kleiło się go przyjemnie.
A takie coś robię w realu ;)
Majówka z ASG http://pl.youtube.com/watch?v=ti2nEMwScwc
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Wstawiam obiecane zdjęcia w lepszej jakości, dodatkowo przybyło trochę rzeczy na błotnikach.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
Hurragan76
Posty: 188
Rejestracja: sob wrz 12 2009, 10:44
Lokalizacja: Bemowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hurragan76 »

Pytanie do Ślimaka nie jestem znawcą, ale czy to aby właściwa zieleń na Twoim czołgu? Pierwszy raz spotykam taką zieleń na "pięćpiątce"
Awatar użytkownika
Ślimak
Posty: 62
Rejestracja: czw lip 29 2004, 7:23
Lokalizacja: Borne Sulinowo (wcześniej Szczecinek i Toruń :) )

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ślimak »

Faktycznie jest troszkę za zielony :oops:, choć na rosyjskim sprzęcie można było spotkać zbliżony odcień tego koloru.
A takie coś robię w realu ;)
Majówka z ASG http://pl.youtube.com/watch?v=ti2nEMwScwc
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Do koloru to ja bym się nie czepiał, T-55 występowały chyba we wszystkich możliwych odcieniach. Co innego jak by to był konkretny czołg z konkretnej jednostki. Mam natomiast zastrzeżenia co do malowania wnętrza. Pociski nie powinny być całe w jednym kolorze, a na prawo od kierowcy znajduje się magazyn pocisków, te wystające kółeczka to dna łusek, tez powinny mieć inny kolor.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Co do koloru użyłem takiego jak jest w instrukcji, a co do wnętrza to postaram się to poprawić. W budowie prace trwają nad zawieszeniem a dokładniej nad kołami.
Obrazek
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
ODPOWIEDZ