*[Relacja/Okręt] HNoMS Thor Heyerdahl - norweska fregata typu Nansen 1:200

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lehcyfer
Posty: 485
Rejestracja: pt lis 11 2005, 18:19
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lehcyfer »

Strk pisze:Mam dziwne wrażenie, że nie masz na myśli obrazków mojego Nansena
... tylko obrazy Adama Werka na stronie podanej przez sojomail.

Co za źródło pomysłów na dioramy...
- Do not try to make a model. Instead only try to realize the truth.
- What truth?
- There is no model. Then you will see that it's not the model that you make, it is only yourself.
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Zastanawiam się, czy to jest/było olejem na płótnie malowane? Czy może akwarele? Widzę w wyobraźni galerię takich wojenno-morskich obrazów na mojej ścianie...
sojomail
Posty: 14
Rejestracja: ndz kwie 18 2010, 22:43
Lokalizacja: Zabrze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sojomail »

naprawde nie wiedzieliscie ze to malowal Pan Werka ?
:)

wszystkie te okladki MM, czy ksiazek typu 2WŚ Na Morzu, Flota spod b. czerw. itd. itd...

Ciekawostką jest ze robil to za bezcen, a wiele, WIELE jego prac przepadlo nigdy nie publikowanych, zostaly najzwyczajniej w swiecie rozkradzione. Czesto Werka nie dostawal pieniedzy za obrazki, na zasadzie Pan udostepni w czynie spolecznym. Wyobrazcie sobie ile tego musialo przepasc bezpowrotnie !!!
Awatar użytkownika
lehcyfer
Posty: 485
Rejestracja: pt lis 11 2005, 18:19
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lehcyfer »

Archiwalne Morza można znaleźć tutaj (wciąż skanują), bezpośredni link

Werka to był gigant pracy, podobno namalował kilka tysięcy obrazów - głównie na papierze - akwarelą albo gwaszem, ale większość przepadła - wiele na pewno poszło już na przemiał,razem z makulaturą po tych którzy go okradali :(
- Do not try to make a model. Instead only try to realize the truth.
- What truth?
- There is no model. Then you will see that it's not the model that you make, it is only yourself.
sojomail
Posty: 14
Rejestracja: ndz kwie 18 2010, 22:43
Lokalizacja: Zabrze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sojomail »

ooo super !
nie wiedzialem ze ktos to skanuje, miejmy nadzieje ze zechce im sie do konca poprowadzic co juz zaczeli :cool:
Awatar użytkownika
ramm
Posty: 512
Rejestracja: śr lut 06 2008, 0:46
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ramm »

cenne znalezisko ! Kto wie co się jeszcze w tym Internecie znajduje Dzięki Leszku
☠Rock Honor Ojczyzna☠
glasgowarship
Posty: 11
Rejestracja: pt lip 16 2010, 0:53

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: glasgowarship »

Hello, my name is Alan.
I found that you have a card model for the HNoMS Thor Heyerdahl - a Norwegian frigate Nansen 1:200.
i like very much what you have made, and i am asking if i can buy the card kit, as I would love to make a model for myself. I am from the UK and I dont know if you speak english, so I am using google to translate.

Witam, nazywam się Alan.
I stwierdził, że masz model karty HNoMS Thor Heyerdahl - norweski Nansen 1:200 fregata.
bardzo lubię, co uczyniłeś, i ja jestem z pytaniem, czy mogę kupić zestaw kart, a chciałbym zrobić model dla siebie. Jestem z Wielkiej Brytanii i nie wiem czy mówisz po angielsku, więc używam google tłumaczyć.
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Niemal rok minął od zawieszenia projektu Nansen.

Jakkolwiek ciężko zabrać mi się za robotę, pewien niewielki (bo właśnie skończył się tusz) progres został uczyniony:

Obrazek

:mrgreen:


Tutaj mam do was pytanie. Jak widzicie, jeden arkusz z częściami został wydrukowany na barwionym papierze 180g. Oszczędność tuszu to raz (choć nie jest to kluczowy czynnik), najważniejsze jest jednak to, że odpada konieczność retuszowania krawędzi elementów poszycia.
Który sposób lepszy?
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Postanowiłem jednak wydrukować wszystkie arkusze na zwykłym papierze 140g.
Faktura papieru barwionego przypomina bowiem późnogierkowskie opakowanie zastępcze proszku np Ixi, co na modelu wyglądałoby dobrze, gdyby startował w kategorii eko: model z materiałów wtórnych :mrgreen:

Foto:

Obrazek

Szkielet. Budowa testowa wykazała, że przy takiej konstrukcji poszycia burt (płaty o dużej powierzchni) i gramaturze papieru (test 200g, obecnie 140g), konieczne jest zastosowanie podposzycia z tektury, ponad linią wodną.
Obrazek


Podwodzie. Tutaj inna metoda, mniej materiało- i pracochłonna:
Obrazek

Wewnętrzne poszycie podwodzia zachodzi lekko na linię wodną i będzie na zakładkę przykryte burtami. Po przyklejeniu burt, białe poszycie będzie przykryte tymi samymi elementami, ale w kolorze finalnym (czarnym). Powinno ładnie wpasować się na styk między krawędzie poszycia burt na KLW:
Ostatnio zmieniony pt wrz 03 2010, 21:51 przez strk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

p.s.

Na fali modnych obecnie rozważań modelarsko-filozoficzno-egzystencjalnych, uprzedzam oglądających wątek, że to jest miś na miarę naszych możliwości. My tym misiem otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasz miś, przez nas zrobiony, i to nie jest nasze ostatnie słowo!
ODPOWIEDZ