*[Relacja/Czołg] Type 94 Te-Ke by ZŁO Squad

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

*[Relacja/Czołg] Type 94 Te-Ke by ZŁO Squad

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Model z WAK, oczywiście w skali 1:25. Miał być małą odskocznią od dużych modeli i w był, choć nie do końca...
Sam model jest bardzo mały, mieści się na 4 kartkach A4. Jednak duże części kończą się po zrobieniu kadłuba. Potem pozostaje masa drobnicy.
W sumie ten model to same detale składające się z wielu mikroskopijnych części.

Najważniejsza uwaga na początek, bo dalej większość i tak już nie doczyta.
Karton należy bezwzględnie zaimpregnować, przed jakimikolwiek pracami. Ja to odkryłem dopiero podczas prac przy kołach jezdnych i po spartoleniu pierwszego kadłuba. Bez impregnacji, zamienia się on w luźną papkę po chwili pracy nad nim.
Po zabezpieczeniu jest ok.
Więcej uwag nie mam, no może to, że w paru miejscach są minimalne błędy w kamuflażu. Ale to drobiazgi, po przemalowaniu niewidoczne.

Po krótce, model uważam, za doskonały dla doświadczonych modelarzy, którzy chcą się sprawdzić w pancerce, lub zrobić coś innego. Początkujący mogą nie podołać, że względu na ogromną ilość bardzo małych części. Nasz forumowy kolega, Michał Rafalski odwalił kawał świetnej roboty. Porównując model ze zdjęciami jakie mam, nie znalazłem nic, co bym musiał sam dorabiać. Jedyna zmiana względem wycinanki, to siatka na osłonie tłumika i wszechobecne nitowanie. Ale to podstawy walorki. A i wydech przemalowałem z czerwono-pomarańczowego. Części pasują świetnie, niesamowite jest to, jak autor zadbał by kamo się zgadzało na sąsiednich częściach. Na moim modelu już może tego nie widać, ale kamo jest z czterech kolorów, a plamy są dość drobne. Świetnie pomyślane zawiasy.
Swoją drogą, retusz jest bardzo upierdliwy w tym modelu. Jak byle drobiazg trzeba retuszować czterema kolorami w dziesięciu odcinkach po parę milimetrów.

Kilka uwag i porad. Drugi kadłub robiłem metodą drugą, lepiej to wyszło.
W kołach napędowych i napinających zamiast użyć dystansów 29l i 30d, wyciąłem dziury w miejscu ich przyklejenia na 29b+c i 30b+c i wkleiłem kawałki drutu średnicy 1mm i długości 2,5mm(chyba...)
Ty, jak i w RSO, obydwa ww. koła mają zęby. Więc by ułożyć gąsienice, napędowe zrobiłem ruchome, jak i napinające wraz z jego zawieszeniem.
Po dopasowaniu gąsienicy, przykleiłem na stałe.
Gąsienice są laserowe, na sucho, wydawały mi się ok, ale po przyklejeniu do nich zębów, malowaniu, brudzeniu itd. miałem problem z założeniem. Nie wyszły za dobrze.
Poraz kolejny, gąsienicą paskowym mówię nie.
Na osłonę tłumika poszła siatka Abera S19.
Więcej nie ma co pisać, ot klejenie kolejnych detali.
Mi ten model zajął około 3 tygodnie w pracy.

Szkoda, że nie chciało mi się robić zdjęć przed brudzeniem, bo przesadziłem lekko z nim, a byłoby widać jak bardzo jest kolorowy. Jak dla mnie to czysty, aż za kolorowy. Jak ktoś nie brudzi, to musi bardzo dobrze dobrać kolory do retuszu. Mi się udało, ale na koniec i tak nie widać.

Brudzenie standardowo, czyli wash, rainsy i nowość u mnie, eksperyment z suchymi pigmentami. Na górze się zrobiło tego za dużo i tak ona wygląda po zmywaniu pigmentów. Z efektu błota jestem zadowolony, całkiem fajnie, jak na pierwsze podejście.

I tak większości tego co pisałem, nikt nie przeczytał, więc fotki ogólne:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Parę zbliżeń:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tu z 1 ojro, by pokazać, jak mały to model:

Obrazek


KONIEC
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Wygląda bombowo :paker: , piękny model i do tego nie jest Bismarckiem . Takie wykonanie to już standard dla "złych" modeli .

No i przeczytałem uważnie :czytaj: .

Ps. W jakiej skali jest model ? :lol:
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Domyśliłem się, że jest to pytanie podchwytliwe, moja odpowiedź brzmi:
Semprini.
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Awatar użytkownika
abi
Posty: 28
Rejestracja: pn wrz 27 2004, 9:07
Lokalizacja: Lublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: abi »

A w jakiej skali jest euro?

Ps. Najsik.
mrafalsk
Posty: 159
Rejestracja: pn mar 29 2004, 9:49
Lokalizacja: Kielce / Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mrafalsk »

Ale Ci świetnie ten maluch wyszedł. Miód na moje oczy.

Szacunek.

Michał
Na warsztacie: chwilowo nic.
Gotowe: ASU 85, Ka-Mi, Ho-Ki, Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

A jak miał inaczej wyjść, jak go dobrze zaprojektowałeś. Spodobał mi się, jak tylko pokazały się pierwsze fotki surówki.
Z mojej strony dzięki za model, który mnie nie wk... w połowie z powodu niedbalstwa projektanta. Tylko przciśnij wydawcę następnym razem, by lepszy karton dali.
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Awatar użytkownika
Toff
Posty: 311
Rejestracja: wt lip 12 2005, 15:32
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Toff »

Ładne brudzenie, mimo że moim zdaniem błoto wygląda trochę jak rdza. Wyschnięte błoto jest raczej jaśniejsze.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Może dlatego, że użyłem pigmentu Vietnam Earth...
Myślałem, że dziś wyjdą fajne fotki w namiocie na słonecznym balkonie, ale znów coś nie poszło.
Na fotkach to słabo widać, ale plan był taki: błoto ma być wigotne i tylko w paru miejscach, głównie wyżej suche, jaśniejsze. I mniej więcej tak wyszło.
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1056
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 130

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Kolejny piękny model w Twoim wykonaniu. Błotko na "dolnym poziomie" wygląda super.
Andrzej S.
Posty: 103
Rejestracja: ndz lut 13 2005, 13:59

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej S. »

Super modelik, ale cóż innego można napisać gdy ogląda się dzieło "made by Sicore". Mała "pchełka" z tego Japończyka, tym bardziej doceniam kunszt wykonania. Czy wash i rainsy robisz "olejami" dla plastyków?
Pozdrawiam
Andrzej S.
ODPOWIEDZ