*[Relacja/Samolot] SBD-3 Dauntless by ZŁO SQUAD

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
rowin
Posty: 624
Rejestracja: wt kwie 13 2004, 16:33
Lokalizacja: Lublin/Waw
x 85

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rowin »

lubię wracać do domu, włączać komputer i oglądać takie perełki, robota najwyższych lotów, nawet nie ma się czego przyczepić, pomimo oglądania zdjęć kilkukrotnie, bo wszystko wykonane perfekcyjnie.
kabelki może i dodałyby czegoś tej kabinie, ale masz rację, że nie są niezbędne i ze zdjęć wynika, że wystarczający kocioł panuje w kabinie.
gratuluję umiejętności i cierpliwości, teraz czekam na kolejną odsłonę :)
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Lipton jak zwykle. Koledzy "kadłub w dwa wieczory" musieli posiedzieć tydzień nad kokpitem, i już stali się tytanami pracy. Poklejcie jakieś tanki, to się nauczycie cierpliwości i zobaczycie, co to znaczy, w ch... roboty ha ha ha.
To była część niemerytoryczna, merytorycznej nie będzie.
Ostatnio zmieniony wt lut 24 2009, 22:57 przez Sicore, łącznie zmieniany 1 raz.
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Malczan

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Malczan »

coś pięknego!!!!!!!!!!!!
Andrzej S.
Posty: 103
Rejestracja: ndz lut 13 2005, 13:59

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej S. »

Najgorsze jest to że po zamknięciu poszyciem, ogromu włożonej pracy prawie nie widać. Więc póki można trzeba się delektować.
Pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Wiem Andrzeju, ale ten model podoba mi się tak bardzo, że nie mogłem pójść na skróty. Mi tez będzie szkoda to zamykać. Wstępny plan zakładał oszklenie kabiny pilota zamknięte, a strzelca otwarte, żeby nie psuć za bardzo linii samolotu, ale po złożeniu tego do kupy coraz bardziej przekonuję się, ze chyba jednak oba przedziały będą otwarte, żeby chociaż cokolwiek było tam widać. No i dobrze że przynajmniej zdjęcia zostaną...
Pozdrawiam również.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Pajda
Posty: 54
Rejestracja: sob sty 29 2005, 11:03
Lokalizacja: Olkusz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pajda »

Laszlo a nie myślałeś nad takim rozwiązaniem jak Rowin w swoim Hurricani'e?? Jest to chyba najlepszy sposób żeby nie zakrywać tych wszystkich cudeniek.
Na warsztacie:
W budowie: Ławoczkin Ła-5 FN
Skończone: Me 109 G6
Nie skończone: Ju 87 G-2
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Raczej nie. Nie mam czasu na takie szaleństwa.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

No i cała misterna dłubanina jest już "poszyta" poszyciem.
Poszycie tej części kadłuba jest elementem krytycznym modelu, tzn prawidłowość jego położenia określa dalsze jego losy. Im dokładniej się to zrobi, tym model będzie mniej zwichrowany. Miałem więc niezłego stracha przed rozpoczęciem "poszywania". No ale jakoś poszło. Z tego co widzę, to chyba nawet prosto to wyszło i nie powinno być problemów przy dalszej budowie. Szczególnym elementem tej sekcji jest zdecydowanie spływ oprofilowania nasady skrzydła. Każda strona składa się z sześciu elementów, które dosyć starannie i uważnie należy ukształtować i dopasować. Ja miałem niespasowanie ostatnich dwóch najmniejszych elementów tego oprofilowania (te najbardziej z tyłu po obu stronach) i musiałem je zmniejszać. Poza tym wszystko ok.
Element jeszcze nie jest w 100% dopieszczony. Będą jeszcze poprawki retuszu no i oczywiście inaczej będzie to wyglądało po finalnym lakierowaniu. Póki co miejscami odznacza się CA.

Oto co wyszło:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dodać tu muszę że model był ze mną w podróży służbowej do miasta Gdańska, co oczywiście zaowocowało piwnym spotkaniem z dobrze wszystkim znanym osobnikiem Łukaszem K, który to nawiedził mnie ze swoim pięknym Spitem. Poza tym że to nad wyraz sympatyczna jednostka i dobry kolega, to spotkania z takimi ludźmi zawsze wzbogacają o wiedzę modelarską nawet pomimo tego że dzielą się nią oni na forum. Serdecznie pozdrawiam i mam nadzieję że się jeszcze spotkamy.
Jest jeszcze jeden osobnik modelarski z Gdańska, który regularnie zagląda na to forum, a którego chciałbym zmobilizować żeby się zarejestrował i pokazał Burzę, nad którą pracuje. Wojtek, do Ciebie mówię! Śmiało!
Również pozdrawiam i dzięki jeszcze raz za pomoc z samochodem (Wojtek wie o co chodzi).
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Przemek W.
Posty: 360
Rejestracja: wt sie 31 2004, 11:02
Lokalizacja: Nysa
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Przemek W. »

Piękna i czysta robota :usmiech:

Czekam na kolejną odsłonę. Przy każdej jest na co zerknąć :cool:

Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
hayabusa
Posty: 29
Rejestracja: wt lip 05 2005, 21:16
Lokalizacja: Gorlice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: hayabusa »

Ano jest na co popatrzeć, poprostu pięknie:)
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej. a jeśli dzisiaj jest dobrze to...po co się martwić na zapas;)
ODPOWIEDZ