[Galeria] KW-1. Italeri, skala 1/72.

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bushi84
Posty: 60
Rejestracja: ndz lis 02 2008, 13:41
Lokalizacja: Zgierz

[Galeria] KW-1. Italeri, skala 1/72.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bushi84 »

KW-1 - skala 1/72. Figurki z kilku różnych zestawów, skala również 1/72.

Czołg KW-1 m.41 to oczywiście produkt Italeri (nr. kat. 7049) nie nadający się właściwie do niczego.
Leżakował u mnie w szafce przez ponad rok, ale w przeciwieństwie do wina okres leżakowania nie wpłynął korzystnie na jakość tego modelu.
Jest po prostu fatalny, w szczególności te pękające przy każdej okazji gumowe gąski.
Jednak musiałem zrobić w szafce trochę miejsca na nowe modele i konieczne stało się sklejenie wynalazka.

Tak wyglądał po sklejeniu, pomalowaniu, nałożeniu kalek, zrobieniu śladów eksplo i obsypaniu śniegiem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po obejrzeniu tego modelu krytycznym okiem doszedłem do wniosku, że konieczne jest zrobienie czegoś, chociaż z częścią niedostatków.
Stwierdziłem że czołg trafi na mini-dioramkę z kilkoma radzieckimi tankistami, bałwanem i masą śniegu (wersja końcowa).
Scenka ma przedstawiać czołg (zepsuty/bez paliwa) stojący pośrodku drogi, obsypywany przez śnieg. Do tego załoga czekająca przy drodze, w miejscu wycinki drzew, na jakiś wóz naprawczy/zaopatrzenie.
Celem całego projektu było oczywiście zamaskowanie jak największej liczby baboli jakimi uraczył mnie producent (szczególnie te gąski).
Po kilku godzinach pracy całość prezentuje się tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dioramkę robiłem na szybko, nie udało się jej dopracować, jutro święta więc czasu brakuje praktycznie na wszystko.
W początkowej wersji miało być ognisko, choinka z czerwoną gwiazdą na czubku :D, oraz paru żołnierzy toczących zażartą bitwę na śnieżki o ostatnie 0,5 litra i puszkę tuszonki :mrgreen: .
Zabrakło czasu, paru figurek, może trochę chęci. Niemniej mam nadzieję, że komuś się spodoba ten niewielki zimowo - świąteczny akcent z mojej strony.

Pozdrowienia. Zdrowych i Wesołych Świąt.
Obrazek

"Lewatywa to fundament cesarstwa" - Szwejk
Pt-47
Posty: 183
Rejestracja: czw cze 02 2005, 10:33
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pt-47 »

Mnie sie to bardzo podoba. Nawet troche śmieszne z tym bałwankiem.Model wyszedł Ci bardzo fajnie.
Gondoller
Posty: 19
Rejestracja: ndz lut 12 2006, 2:39
Lokalizacja: Biała Podlaska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gondoller »

Mi też się podoba, nawet powiem, ze dzięki temu wpadłem na pomysł co zrobić ze starym leopardem, który walał się gdzieś po szafie sklejony ładnych praę lat temu :)
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Świetne! :spoko: Zwłaszcza podoba mi się trzecie zdjęcie dioramki. :)
ODPOWIEDZ