*[Relacja/Kolej] Parowóz osobowy Od2

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Turecki
Posty: 33
Rejestracja: ndz gru 14 2003, 8:33
Lokalizacja: okol.Redy "213"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Turecki »

Jak pisał Kierownik np zdjęcie Pd5 jest w necie z tendrem[27D17] posiadającym zbiornik na gaz-nie podam linka,bo mam na dysku...bez linka,ale chodzi o ten sprzed technikum kolejowego w Warszawie.W 1945 niemcy wysadzili wiadukty linii "kartuskiej" w Gdańsku ze stojącymi na nich BR38 3288 i BR36 497-exOd2-81-który to miał zbiornik na gaz przy tendrze http://kolejekaszub.pro.wp.pl/foto/234/stwosz.jpg
Hmmm lepiej przyciąć niż dosztukować he he...
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Ten Pd5 nigdy na PKP nie był. Jest tam od początku jako eksponat z fikcyjnym numerem.
Ale to zdjęcie z Gdańska jest piękne. Kiedyś zalinkował go Batonus na Konradusie, potem toto zniknęło. Było w większym rozmiarze.
Ale dowodzi, że Niemcy używali gazowego wyposażenia na kolei - stąd możliwość, że "się ostało" na PKP ... ;-)
Awatar użytkownika
Turecki
Posty: 33
Rejestracja: ndz gru 14 2003, 8:33
Lokalizacja: okol.Redy "213"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Turecki »

http://byekuf.republika.pl/kolej/Stwosza.JPG tu większy-ale czy lepszy?Za to widać,że był tam jeszcze jeden czajnik.A tu jeszcze jedna fotka gdańskiego Od2 http://prusy.info/Forum/Tranzyt/Gdansk-Od2.jpg
Hmmm lepiej przyciąć niż dosztukować he he...
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witajcie

Dziękuję za wszystkie komentarze w kontekście budowy Od2 i nie tylko. Niestety dzisiaj nie przedstawię żadnych zdjęć z jego budowy. Pozwoliłem sobie na dwa tygodnie byczenia się na plaży bez modelowania. Ale nie był to okres stracony. Dwa dni spędzone w Gryficach pozwoliły mi pomierzyć Px48 od góry do dołu. Zrobiłem też sporo zdjęć, które pozwolą mi zabrać się w przyszłości do prac projektowych.

Pozdrawiam serdecznie i wracam do pracy nad Od2.
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witajcie

Dzisiaj wyjątkowo nie będę dużo gadał. Zostało jeszcze trochę drobiazgów. Tender ma się tak. Została kosmetyka.
Pogodziłem się już z opisywanymi wcześniej niedoskonałościami po próbie oderwania tabliczek z parowozu ...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeśli zamieściłem zbyt dużo fotek to opierdzielcie ... Cały parowóz zaprezentuję po wykonaniu torowiska.

Pozdrawiam serdecznie

Pozdrawiam serdecznie
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2113
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Pozostaję przy swojej opinii, że model rewelacyjnie zbudowany!
Niektóre zdjęcia zdecydowanie za ciemnie, nie widać szczegółów, „popraw się“ przy prezentacji kompletnego modelu.
Serdeczne pozdrowienia.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Robert_B.
Posty: 237
Rejestracja: czw mar 26 2009, 22:23
Lokalizacja: Wrocław
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert_B. »

No to dzisiejszy wieczór mam już zaplanowany. Oglądanie fotek tendra :D
Pięknie to wygląda, widać że ręce coraz pewniejsze. Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy ale nie znaczy to, że poganiamy Ciebie :) Jak Michał Anioł rzeżbił Dawida to też nikt Go nie poganiał.
Jeżeli tory to tylko projektu Astry28, w razie czego służę pomocą.
Acha, niki dorzuć coś na te półki tendra z tej drobnicy, na pewno będzie wyglądało rewelacyjnie, z tytułu otwartej budki.
http://plany.zonk.pl/Ty23/Ty23.26.Narze ... zynia.jpeg
Pozdrawiam i czekam na c. d.
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witajcie

Dzięki Heinrich. Masz rację ... poprawię się. Właśnie takich modelarzy nam tu potrzeba ... Pilnuj, wypominaj i doradzaj. Odwdzięczę się tym samym. To jedyny sposób na budowanie jeszcze lepszych modeli.

Robert ... Prorok jesteś, czy kto? Myślałem o takich drobiazgach ale nie miałem rysunków. Wystarczająco dużo wolnej amerykanki odstawiłem przy kilku detalach w Od. Fajny pomysł - się zrobi i się pokaże.
Jeżeli chodzi o torowisko ... projekt Astry jest bardzo dobry, Twoje tory wyśmienite ... pokombinuję. Jest jeszcze pole do popisu w zakresie kształtu samej szyny oraz niektórych elementów mocowania. Nie obrazisz się jeżeli swoje tory podniosę troszkę do góry ... jak u Ciebie. Od2 jest niski, więc może to w całości fajnie wyglądać. Jeżeli chodzi o czas, to staram się wyrobić do 10 października (Kraśnik). Ale będzie bardzo trudno ... Najwyżej zawiozę model bez torowiska.

Pozdrawiam serdecznie
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
Robert_B.
Posty: 237
Rejestracja: czw mar 26 2009, 22:23
Lokalizacja: Wrocław
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert_B. »

Pewnie, że się nie obrażę :D Musimy sobie pomagać, co nie?
Powiem szczerze, że wszystkie elementy potrzebne do wykonania podstawki kupisz w OBI. Deska, ozdobna listwa, drobniutkie gwożdziki, bejca rustykalna do drewna(ja mam kolor dąb rustykalny czy jakoś tak) lakier do drewna, klej do drewna uniwersalny 250, tubka wikolu a także listewki imitujące podkłady, ja kupiłem akurat gdzie indziej ale w OBI też widziałem 10mmx7mm.
Z jednego metra masz dziesięć podkładów. W mojej Pt na podkłady poszło 4 m listewki. Pamiętaj obowiązkowo o dziurkaczu rewolwerowym, bardzo wdzięczne urządzenie i niezwykle przydatne. Z resztą sobie sam poradzisz ;-)
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

jak zwykle świetny - tak patrze i patrze i mam nadzieje że coś z tego uda mi się przenieść do swojego.
ODPOWIEDZ