*[Relacja/Pojazd] "Ursus malutki"-mini relacja

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
herbaciany
Posty: 670
Rejestracja: czw lis 04 2004, 23:22
Lokalizacja: Strzegom

*[Relacja/Pojazd] "Ursus malutki"-mini relacja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: herbaciany »

Witam!
Wstyd się przyznawać ,że na klejenie czasu brak.Obserwując poczynania Koleżeństwa z forum i ciągły wzrost umiejętności, to z jednej strony serce się raduje-bo jest na co popatrzeć :D a z drugiej zazdrość się wkrada :evil: jak Wy to robicie!!!
Postanowiłem i ja po przerwie pokazać to czym się zajmuję od niemal roku.Dokładnie w zeszłą wigilię dostałem w prezencie Traktorek "Modelikowy".Z obawy przed nie-dokończeniem modelu wstrzymałem się z relacją.Dziś mam nadzieję ,że niedługo go skończę więc pokazuję co wymęczyłem.

Postanowiłem sobie ,że Ursus będzie brudny,a ponieważ nigdy tego nie robiłem więc traktuję to klejenie jako eksperyment.Do brudzenia użyłem:
Obrazek

Ursus jest oczywiście Kierownikowo- Modelikowy,a ja go sobie troszkę zmodyfikowałem tu i ówdzie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nad kołami męczyłem się straszliwie w końcu bieżnik wykonałem z kartonu wypełnionego szpachlą.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie wszystko można podpatrzeć na licznych zdjęciach znalezionych w internecie.Czego nie dało się wyfilować to się zmyśliło :oops:
Obrazek

Na cienkiej blaszce aluminiowej , z jednorazowej foremki do ciasta,powygniatałem igłą wzór prawdopodobnie odpowiedni.Kiedy się to pomaluje a potem delikatnie przeszlifuje nie trzeba metalizera-prawdopodobnie.
Obrazek

Trochę pokombinowałem w "szoferce".Na fotkach wszystko jest -kostropate nieco-w rzeczywistości jest nawet akceptowalne ;-) Nie żebym się tłumaczył-absolutnie!
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozmieniałem troszkę przednie zawieszenie.
Obrazek
Obrazek

A tak model wygląda na dzień dzisiejszy,a ja żyję nadzieją ,że go skończę :!:

Obrazek
Ostatnio zmieniony czw maja 07 2009, 19:52 przez herbaciany, łącznie zmieniany 1 raz.
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Herbaciany :jupi: - śliczny paparuch :lol: . Jak ja się zawsze cieszę , gdy widzę model na najwyższym poziomie i nie jest on bi-smarkiem jamatem czy tygrysem .Wytłoczona blacha foremkowo ciastowowa na podłogę wygląda poprostu super , gdybym nie czytał tego co piszesz , to bym zapytał czy to jakaś trawiona "polepa" z Abera ... :lol: No i te ślady eksploatacji - delikatne , nieprzesadzone , wyglądają rewelacyjnie. Nanosiłeś ten utarty proszek jakimś metodem "suchego pędzla " ? Na spirytusiku, czy jakoś inaczej ?
Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 361
Rejestracja: czw lip 24 2008, 12:11
Lokalizacja: Tychy
x 57

Ursus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chochlik »

Nie, no jak dla mnie , rewelacja. Widać że dużo serca w to wkładasz. I na szczęście nie jest to tuzinkowy model pancernika, czołgu czy innego tego typu mebla. Powodzenia :D
Pozdrawiam kartoniarzy.
Awatar użytkownika
izi
Posty: 107
Rejestracja: czw mar 02 2006, 16:56
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: izi »

Rewelacja! :)

Zazdrość to się może wkradać, ale oglądającym Twoje dzieła :)
Awatar użytkownika
herbaciany
Posty: 670
Rejestracja: czw lis 04 2004, 23:22
Lokalizacja: Strzegom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: herbaciany »

Grzegorz-brudzenie to nic innego jak nakładanie tego proszku pędzelkiem.W jednym miejscu poprawiłem spirytusem ale wtedy wszystko pociemniało.
Przyznaje,że konstrukcje małe ,brzydkie i nietypowe coś w sobie mają,poza tym można skupić się na jakimś elemencie,więcej nad nim popracować.Istnieje też duża szansa na skończenie takiego modelu i nie "znudzenie" się nim podczas klejenia.Jako "gościu" na początku drogi modelarskiej takie modele preferuję najbardziej.
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1033
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

BOMBA!!! :shock: Rewelka :!: Widziałem taki sam gdzieś w drodze nad polskie morze. Stał jako atrakcja zajazdu i stacji paliw.
Pomysł z blaszką po prostu wymiata!! Nie pomyślałem, że tak to można zrobić! Na pewno wykorzystam. Herbaciany, koniecznie opisz sposób zrobienia tej blaszki i daj kilka poglądowych zdjęć do działu ABC!!!! To będzie jeden z najbardziej wykorzystywanych sposobów na ryflowaną blachę w pojazdach.
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Ja też nieśmiało dodam, że jestem pod wrażeniem. Pięknie!
Co do blachy: kiedyś widziałem robienie podobnej blachy ryflowanej przez wgniatanie folii aluminiowej w powierzchnię pilnika. Jeżeli folia cienka - wystarczy palcem. Jeżeli grubsza - pomocny jest "stempel" z gumy.
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Tak jak Janek i równie nieśmiało !

Proszę pogratulować Herbaciany obdarowującej osobie trafnego wyboru .
Pozwoliłem sobie trchę już się na traktor pogapić . To miło znów obserwować Herbacianego w doskonałej formie .

Wujek .
Awatar użytkownika
herbaciany
Posty: 670
Rejestracja: czw lis 04 2004, 23:22
Lokalizacja: Strzegom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: herbaciany »

Wujku- gratulacje przekazane! i niech bym teraz nie skończył modelu to następnego nie dostanę :(
Postaram się pokazać sposób wykonania blaszki w najbliższym czasie,jest w miarę prosty i rozwojowy :idea:
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

W takiej postaci (waloryzowany) ten model powinien od razu zostać wydany, a nie w cukierkowo zielonym kolorze. Herbaciany - świetna robota, aż się chce oglądać i próbować robić coś podobnego. Z niecierpliwością czekam na dalsze postępy.
Pozdrawiam :pice:
ODPOWIEDZ