nowa buda

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
wokram
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 23 2003, 23:08
Lokalizacja: z huty, tej nowej

nowa buda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wokram »

Korzystając z okazji w postaci zakupu części na nowego blaszaka postanowiłem sprawdzić możliwość realizacji papierowej obudowy na kompa ;).
Na razie wyszło mi coś takiego:

http://www.flickr.com/photos/28937059@N06/

W związku z czym mam pytanie do szanownych forumowiczów - próbował ktoś już robić obudowę do kompa z tektury i kartonu? Jakieś wrażenia, spostrzeżenia, rady? Bo szczerze mówiąc mam wątpliwości czy nie będzie się całość zbytnio grzała lub czy nie powstanie jakieś pudło rezonansowe.
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Lepsza będzia obudowa z żabiej śliny i zmielonych zębów nitoperza w roztworze z domieszką trzech oddechów kota na 10 gramów roztworu.
Awatar użytkownika
Glutation
Posty: 149
Rejestracja: pt wrz 09 2005, 8:41
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Glutation »

Czegos takiego to ja jeszcze nie widzialem :shock:, ale pewnie malo widzialem...
Moje spostrzezenia i rady sa takie: jest to co najmniej dziwne i niepraktyczne. Moim zdaniem nie spełni swojej roli. Nie wspominajac o estetyce i wzgledach bezpieczenstwa. Tam gdzie kraża elektrony i wydziela sie cieplo, nie dawalbym papieru...
Nie to, ze sie czepiam, ale czemu wlasciwie zdecydowales sie na taka konstrukcje?
"No, kończ Władziu i robimy"
Gelerth
Posty: 6
Rejestracja: śr wrz 24 2008, 9:17

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gelerth »

Z drewna to obudowę widziałem i całkiem efektownie wyglądała i swoje funkcje spełniała, natomiast co do kartony, tektury czy jak zwał tak zwał to miałbym pewne wątpliwości.
Największe zagrożenia to ogień, Musiałbyś chyba czymś ten karton zaimpregnować.
W każdym bądź razie czekam na postępy.
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Gelerth pisze:W każdym bądź razie czekam na postępy.
Na postępy czego ??? Wyżynania dziur nożem kuchennym w starym kartonie po telewizorze ???

Różne idiotyzmy w internecie widziałem , ale takiej głupoty jak ten wątek , już dawno nie .
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

A do modelarstwa ma się to tak jak kangur do kontenera.
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

A mnie sie pomysl podoba. Zasiadam w pierwszym rzedzie i bede wiernie kibicowal. Jak sie uda, to ja wtedy pomysle, czy moze by sobie garazu z kartonu nie zbudowac.
Awatar użytkownika
wokram
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 23 2003, 23:08
Lokalizacja: z huty, tej nowej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wokram »

cóż, niektórzy chyba mało widzieli, dla przykładu:

http://www.youtube.com/watch?v=U1FRaEzcMG0
http://www.ubergizmo.com/15/archives/20 ... pc_ca.html

co do estetyki - na razie wygląda to jak wygląda tylko dlatego, że sam nie wierzę, że się uda więc postanowiłem spróbować jak najprostszej i najmniej czasochłonnej konstrukcji by sprawdzić czy zasilacz mi na procek nie spadnie, konstrukcja samoistnie się nie złoży lub też w płomieniach nie stanie,

co do odpowiedzi na pytanie czemu - właśnie dlatego, że materiał daje się "formować" kuchennym nożem, nie trzeba tyle sprzętu co przy formowaniu i gięciu pleksy czy wycinaniu elementów z metalu, wystarczy wolny stół, kilka przymiarów, ze dwie ostre olfy z różnym skosem ostrza i jakiś klej

jeżeli chodzi o podobieństwo kangura do kontenera, hmmm - gdzie indziej jak nie na tym forum można zobaczyć kartonowe rzeźbiarstwo w mistrzowskim wykonaniu, że chociażby wspomnę laserowe cięcie za pomocą nożyka w wykonaniu Vivita lub Bulldoga by wujek Andrzej
Gelerth
Posty: 6
Rejestracja: śr wrz 24 2008, 9:17

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gelerth »

Grzegorz75 pisze:
Gelerth pisze:W każdym bądź razie czekam na postępy.
Na postępy czego ??? Wyżynania dziur nożem kuchennym w starym kartonie po telewizorze ???
To że Ciebie to nie interesuje nie oznacza to, że nie może to zaciekawić kogoś innego.
Poza tym wydaje mi się że forum jest od wyrażania swoich opinii.
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

He, he... Po przeczytaniu pierwszego posta też wydało mi się, że to głupi pomysł, ale jeżeli ktoś chce mieć kompa innego niż wszystkie, to karton rzeczywiście może być niezłym materiałem. Sam z kartonu zrobiłem szufladki na przyprawy w kuchni (nie chciało mi się bawić w cięcie sklejek, a z kartonem mam wprawę).

Równie dobrze można by napisać, że modele z papieru to bezsens, bo plastik wygląda lepiej...

Inna rzecz, że lepszym miejscem na ten temat byłby magiel...
ODPOWIEDZ