Relacja z budowy: Ford Aeromax- plastik

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
koniu_1

Relacja z budowy: Ford Aeromax- plastik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: koniu_1 »

Witam serdecznie!!

Wczoraj około godziny 15 nabyłem drogą kupna wspaniały (jak dla mie przynajmniej :) ) model!! Jest to produkt firmy ITALERI: FAR WEST TRUCKING. Zaraz po tym ja zacznie sie przerwa świąteczna (juz od piątku :jupi: ) zaczynam prace nad tym "potworem"! I tu właśnie chciałbym juz teraz zaprosić wszystkich do śledzenia postępujących prac i zgłaszania ewentualnych uwag i propozycji!! Model jest w skali 1:24 i jego całkowita długość po sklejeniu bedzie wynosiła 87 cm.!! Zapraszam w krótce :tuptup:
koniu_1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: koniu_1 »

Pudełko wygląda następująco:
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn sty 05 2004, 18:26 przez koniu_1, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Seweryn
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 15 2003, 13:42
Lokalizacja: Ustroń
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Seweryn »

DAWAJ DAWAJ DAWAJ ja buduję rajdówki czekam z niecierpliwością
Pozdrawiam
Seweryn Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

:tuptup:
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Kinio
Posty: 123
Rejestracja: śr mar 26 2003, 0:31
Lokalizacja: Szczecinek/Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kinio »

Będzie tak pomalowany?
koniu_1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: koniu_1 »

Kinio pisze:Będzie tak pomalowany?
Zapewne chodzi Ci o naczepe więc wyjaśniam: W komplecie załatwili to duuuuużą kalką. Jest wykonana bardzo ładnie i starannie. Nadruki są piękne. Myślełem żeby coś samemu namalować tam ale chiba sie jeszcze nie podejme takiego zadania :) i skorzystam z kalki. BTW już mi sie włos na d...głowie jeży jak pomyśle o nakadaniu tego "kawała". Apropo, miał ktoś moze styczność z preparatami do rozmiękczania kalki czy coś takiego? Coś o tym kiedyś słyszałem że dobre i sie extra nakłada wtedy na karbowane powieszchnie i wogule. Zna to moze ktoś z autopsji????
Awatar użytkownika
ergie
Posty: 158
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:23
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ergie »

Tiaaaaaaaaaaaaai Ford Aeromax to piekną cieżaroweczka. Pogrzeb w sieci znajdziesz trochę zdjątek i będziesz mógł ja podpicować :)
Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
koniu_1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: koniu_1 »

ergie pisze:Tiaaaaaaaaaaaaai Ford Aeromax to piekną cieżaroweczka. Pogrzeb w sieci znajdziesz trochę zdjątek i będziesz mógł ja podpicować :)
Święta prawda!! :) Od razu ten zestawik wpadł mi w oko i od razu wiedziałem ze juz nie odpuszcze do puki go nie zdobede :) A w sieci to juz siedze od wczoraj i zbieram wszelkie zdjecie :) Jak by ktoś z Was sie przypadkiem natknął na jakieś ciekawe materiały to bardzo prosze na priv albo jakis namiar!! :tuptup:
Awatar użytkownika
Radek Zamość
Posty: 135
Rejestracja: pt cze 20 2003, 10:52
Lokalizacja: Zamość

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Radek Zamość »

A zrobisz takie "malowidło" jak na zdjęciu :?: Jak zrobisz to automatycznie dołączysz do klubu kosmitów na forum ;)
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Co do płynów pod i na kalkomanie - większość osób, których wypowiedzi czytałem, lub słyszałem, poleca wyroby Sol ( kurde, zapomniałem jak się to nazywa w całości ). Używanie ich poleca się albo w przypadku kalkomani grubych, albo w przypadku, gdy podkład klejowy jest słaby, albo gdy powierzchnia na którą nakładasz jest mocno nierówna. Nie wiem jak wygąda bok tej ciężarówki, ale chyba jest to gładka powierzchnia? Wtedy korzystanie z płynów nie ma większego sensu. Przed nałożeniem kalek powinieneś polakierować wszystkie miejsca lakierem błyszczącym, aby zapobiec srebrzeniu się kalomanii. Zamiast lakieru ja używałem płynu do podłóg - Sidoluks. Po nałożeniu kalek jeszcze raz Sidoluks i ewentualne przetarcie bardzo drobnym papierem ściernym nierówności, o ile są. Papier to od 1200 wzwyż. Na kniec jakiś firmowy lakier taki jak na samochodzie, czyli błyszczący, lub półmat - nie wiem jaki powinien być.
Inna sprawa to nałożenie takiej, chyba ponad 40 cm kalki, osobiście zdecydowałbym się na pocięcie je na kilka kawałków.


gulus niezobowiązująco
ODPOWIEDZ