Motocykl DOT-BRADSHAW - prezentacja

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

Motocykl DOT-BRADSHAW - prezentacja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Uzyskawszy upoważnienie , chciałbym przedstawić najnowszy model naszego kolegi po modelarskim fachu Dariusza Becka z Kielc .
Zawsze zaskakiwał mnie precyzją odwzorowania i jakością wykonania swoich małych arcydziełek w skali 1:9 . Ten jednak egzemplarz doprawdy mnie zadziwia ... wpatruję się w te pięć zdjęć już godzinę .

Tym razem jest to motocykl DOT-BRADSHAW 2 3/4 HP Super Sport rocznik 1923 . To premiera internetowa . W imieniu Darka i swoim życzę miłego "podglądania" :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wujek .

P.S. Pozwoliłem sobie zamieścić zdjęcia w oryginalnej objętości aby widoczna była ta Darkowa precyzja .
Ostatnio zmieniony czw paź 02 2008, 1:13 przez Wujek Andrzej, łącznie zmieniany 1 raz.
AWOT
Posty: 276
Rejestracja: sob mar 22 2003, 17:09
Lokalizacja: EPTO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AWOT »

Uwielbiam stare motocykle. Ten model to kawał pięknej roboty. Ciekawe skąd wykonawca miał plany ;-) Może kiedyś popełnię w kartonie swoje AWO? :-)
Podziwiam i gratuluję.
AWOT
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Awot .

Jest tu na kartonwork kilku motocyklistów ( kilkunastu ? ) którzy do starych motocykli czują to co Ty . Co do modeli Dariusza to ilokroć się spotykamy , oprócz mormalnych rozmów o "rowerach z silnikami" , męczę go od dwu lat o targnięcie się na replikę jednej z najdziwaczniejszych konstrukcji motocyklowych . To niemiecka Megola z pięciocylindrowym silnikiem rotacyjnym w piaście przedniego koła .
Myślę że go ... umęczę .

Zdjęcie zaczerpnięte z czeskiej strony AUTOMIX.cz - http://automix.centrum.cz/
Wspomniany motocykl prezentuje się tam następująco :

Obrazek

P.S. Ostatnio dowiedziałem się że dokumentację do Megoli kończy kompletować więc kibicuję mu sympatycznie ... :spoko:
Darek B.
Posty: 21
Rejestracja: wt mar 13 2007, 20:44
Lokalizacja: kielce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Darek B. »

Tak Andrzejku, dokumentacja jest już zebrana I od dwóch miesięcy studjuję ją pod każdym kątem. To bardzo ciężki model do wykonania i żeby go zacząć trzeba wiedzieć jak się do niego zabrać,a ja wiem narazie niewiele. Ale myślę Jędruś, że w końcu się doczekasz. Dzięki mistrzu za miłe słowa na temat mojego nowego wyrobu.

Pozdrawiam wszystkich - Dariusz Beck
Darek B.
Awatar użytkownika
strimer
Posty: 2
Rejestracja: pt wrz 19 2008, 22:54

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strimer »

... i gdybyśmy jeszcze mogli cieszyć oczy relacją z budowy takiego modelu. Relacja taka, w cudzysłowie "modelu metalowego" byłaby jak mniemam sporą atrakcją tego forum. Panie Darku, proszę pozwolić nam wejść za kulisy :arrow: .
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

A w [url=http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=12467&start=20]temacie Oldmana[/url] Darek pisze:Panowie, też bym się zabawił! Chętnie wystrugałbym coś szybciutko z ręki. (...)Mógłby to być np.Dot-Bradshaw 2 3/4 HP z 1923 roku
Zatem to jest ten modelik szybciutko wystrugany :lol:
To widać ;-)

Liczyłem na relację z budowy w ramach tego konkursiku, a tu masz - gotowy model. Fajnie popatrzeć, ale to forum modelarskie i za kulisy to można ciocię z wujkiem zaprosić. My chcemy wejść do garderoby, zajrzeć do każdej szafki i otworzyć każde pudełeczko :tuptup:
Tak więc wytrzeszczając z niedowierzania gały czekam na Twoją prawdziwą relację z budowy kolejnego motocykla.
Nie musi być szybciutko wystrugany ;-)
A o tym powiedz choć trochę na temat technologii wykonania. Dla zaostrzenia apetytu.
Wujek będąc za kulisami już na pewno powiedział Ci, że ten model to SUPER i KOSMOS. Ja się dołączam :D
Moje modele: archiwum
Darek B.
Posty: 21
Rejestracja: wt mar 13 2007, 20:44
Lokalizacja: kielce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Darek B. »

No dobra chłopaki obiecuję wrzucić zdjęcia z budowy. Muszę je tylko posegregować. Wiecie co? Cholera,ja nie mam pojęcia, jak wrzucać fotki na forum, stąd brak zdjęciowej relacji na bieżąco.


Pozdrawiam - Dariusz Beck
Darek B.
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

To świetnie :D
Aby wstawiać zdjęcia musisz założyć sobie konto na jakimś serwerze.
Brzmi groźnie, ale sprawa jest prosta, jednorazowa a opis jak to zrobić na jednym z bardziej popularnych (Photobucket) jest tutaj.
Samo wstawianie fotek do postów ułatwia mój prosty programik opisany tamoj
W razie czego pomożemy :razz:
Moje modele: archiwum
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

:usmiech: :usmiech: :usmiech:

Chcieliście to macie ... Darek się uczy wstawiać zdjęcia . Tymczasem ja je wstawiam .

" MODELIK SZYBKO WYSTRUGANY "

Rozdział pierwszy poglądowy czyli KOŁA :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Rozdział drugi poglądowy w którym można pooglądać szczegóły i detale . Bez zaglądania do garderoby , szafek i pudełek ... czyli :

SKRZYNIA BIEGÓW , SILNIK I RAMA

Obrazek

Obrazek

Obrazek


ObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony czw paź 02 2008, 0:49 przez Wujek Andrzej, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ