[Relacja] Tramwaj Konstal 5N

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Falcon
Posty: 1
Rejestracja: ndz maja 10 2009, 8:26

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Falcon »

Wow. To jest boskie !
Jestem miłośnikiem tramwajów i trzymam kciuki za ten model. Sam chciałbym się z czasem nauczyć czegoś takiego ;)
Tymex

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tymex »

JA nie wierzę że to jest z kartonu!Bomba!Gratuluje!Wygląda jak z metalu naprawdę!
Awatar użytkownika
Adamowicz
Posty: 153
Rejestracja: pt lut 18 2005, 8:28
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
x 13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adamowicz »

Witam,

sporo wody upłynęło od ostatniego wpisu w tej relacji, pora więc coś uzupełnić. Zacznę od tego, że pod moją nieobecność model uprzejmie się "zwichrował" pomimo nienagannych warunków przechowywania. Niestety nie pomogły tymczasowe usztywnienia we wnętrzu - na kiepską tekturę nie ma rady. Wymianie uległy więc całe ściany boczne.
Potem powróciłem do detali wnętrza, na czym strawiłem całą resztę wakacji.

Dopiero tydzień temu mogłem na spokojnie usiąść ponownie do tego modelu. Zacząłem więc od szafek pod nastawnik:
ObrazekObrazek
Skoro już zrobiłem otwierane klapy rewizyjne w podłodze i na boku wagonu, to i szafka jest otwierania, teraz trzeba tylko zrobić nastawnik

Trochę zmieniłem technologię wykonania grzejników. Zima nam nie straszna:
Obrazek

Na koniec zająłem się ławkami:
ObrazekObrazekObrazekObrazek

I byłoby tego.

Wkrótce ciąg dalszy oraz wznowienie relacji z budowy EU07
Awatar użytkownika
Borysio
Posty: 15
Rejestracja: ndz lis 07 2010, 23:33
Lokalizacja: KRĘPSKO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Borysio »

Do Adamowicz:
Paweł, ta Twoja jeżdżąca Beenka na Yotube to naprawdę REWELACJA! BRAWO!!
Niki68 ubolewał nie dawno na jednym z forum, że jest za mało modelarzy kartonowych, szczególnie młodych.
Jesteś właśnie zaprzeczeniem takiej tezy. Będę kibicował Ci w budowie zarówno eN-ki jak i 7-ki, a w przyszłości zapewne i innych modeli. Podziwiam Twoje zacięcie i cierpliwość do kartonówki w dobie powszechnie dostępnego "szybkiego " różnorodnego modelarstwa przystosowanego do osiągnięcia efektu w ciągu kilkunastu godzin.

Do Kamila M:
Kamil, fajnie, że kibicujesz. Jak się napatrzysz na te cudeńka (na różnych forach) to może i Tobie przyjdzie ochota spróbować kartonówki? A może już coś budujesz? Jęśli tak, to pokaż się. Jęśli jeszcze nie, to spróbuj. To jest naprawdę fascynujące i wciąga na całe lata ...
POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
Kamilm
Posty: 40
Rejestracja: ndz paź 10 2010, 22:24
Lokalizacja: Katowice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilm »

Witaj Borysio!

Dzięki za uznanie. Na razie składam plastiki. Bodajże 27 lub 28 grudnia minie roczek od początku mojego hobby. Mam już za sobą 13 modeli, ale na razie nie chcę się ujawniać ze względu na ich marną jakość. Pod choinkę chciałbym dostać B-17 Memphis Belle z Revella w skali 1/48 i myślę, że ten model będę mógł ukazać światu ;-) . Na kartoniaki chyba jeszcze za wcześnie. No cóż chyba jeszcze nie jeden model przewinie się przez moje paluchy :D .
Pozdrawiam Kamil

Ukończone: B-25 Mitchell
Awatar użytkownika
Borysio
Posty: 15
Rejestracja: ndz lis 07 2010, 23:33
Lokalizacja: KRĘPSKO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Borysio »

WITAJ !
Hiob, Twoje spostrzeżenia są zgodne z moimi. "Śledzenie" PRECYZYJNEGO wiąże się z podnoszeniem na wyższy poziom moich możliwości. "NAMACALNY" PRZYKŁAD:
Buduję, Pu29 zgodnie z instrukcją wycinanki. Nabyłem te laserowe bajery (o tym przy innej okazji). Delektuję się wykonaniem .... a tu widzę u Precycyjnego, że na resorach są dwie śruby, a nie jedna jak w wycinance, przykręcone na podkładce - czego wycinanka nie przewiduje. Sokrygować już nie mogę, chyba,że zacznę od nowa.

Resime: Śledzenie rzeczywiście nie kończy się tylko oglądaniem, czego żywym dowodem jest nie tylko Hiob ale również i moja osoba.

WNIOSEK:
PRECYZYJNY Prekursorem !!
bstep
Posty: 8
Rejestracja: wt lut 15 2011, 10:07

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bstep »

Co dalej z konstalem?
ODPOWIEDZ