(Relacja) Bismarck Hachette/Haliński

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
Jurek Killer
Posty: 45
Rejestracja: sob maja 24 2008, 13:40
Lokalizacja: Borucino

(Relacja) Bismarck Hachette/Haliński

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jurek Killer »

Po długim czasie biernego przeglądania relacji kolegów na forum spiąłem się w sobie i postanowiłem napisac własną relację. Dotyczyc ona będzie Bismarcka - dumy Trzeciej Rzeszy wykonanej w następujący sposób: Kadłub pochodzi z kolekcji Hachette i będzie obklejony wycinanką od Halińskiego. Nadbudówki i cała reszta dobrodziejstwa również będzie wykonana z kartonu. A więc do rzeczy:

Obrazek

Gotowy kadłub z częściowo naklejonymi burtami i elementami poszycia


Obrazek Obrazek

Zbliżenie na kadłub


Na razie to tyle w tej relacji. W najbliższym czasie wstawię zdjęcia z budowy nadbudówek dziobowych. Czekam na komentarze, uwagi, opinie kolegów...[/b]
Ostatnio zmieniony pn lip 07 2008, 21:00 przez Jurek Killer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3228
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 100

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Ciekawa koncepcja budowy. Jak poszycie z Halińskiego pasuje do tego drewnianego kadłuba ? I czy ten pokład jest już przyklejony na stałe ? Bo widzę dość widoczny uskok w miejscu łączenia części pokładu.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Jurek Killer
Posty: 45
Rejestracja: sob maja 24 2008, 13:40
Lokalizacja: Borucino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jurek Killer »

Tempest - Uskok będzie całkowicie zakryty pokładem. A co do dopasowania poszycia do kadłuba to wyszło różnie... Miejscami łączenie jest idealne a miejscami są delikatne szpary, które będą wymagały szpachlowania. POstaram się pokazac te różnice na kolejnych zdjęciach
Awatar użytkownika
Jurek Killer
Posty: 45
Rejestracja: sob maja 24 2008, 13:40
Lokalizacja: Borucino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jurek Killer »

Obrazek

Pokusiłem się o zrobienie prototypu samolotu pokładowego. To małe "coś" kosztowało ok 4 godzin pracy. Tu w porównaniu z naszą potężną walutą...
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Bardzo ciekawe podejście do tematu klejenia Bismarcka. Nie chce wyjść na marudę, ale obawiam się, że będą duże kłopoty se spasowaniem wzajemnych elementów. Burty i dno to pikuś bo piszesz, ze poszpachlujesz. Ale co z pokładem? Pasowałeś go na ten drewniany? Bo co zrobisz jak będzie za mały (np z długości). Modele AH są spasowane idealnie na styk i nie wybaczają drobnych błędów - a tu chcesz to zaadoptować do jakby nie było całkiem innego opracowania.
Tak czy inaczej będę śledził tą relacje i życzę powodzenia.
pzdr
Kemot
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Tak samo mi się wydaje jak Kemotowi, tym bardziej że kolega próbował już takie doświadczenie, i nie bardzo się części pokrywały ze sobą. Ale rzyczę powodzenia przy budowie.
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
Jurek Killer
Posty: 45
Rejestracja: sob maja 24 2008, 13:40
Lokalizacja: Borucino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jurek Killer »

Kemot, Tomo11 - oboje macie trochę racji. Pokład jest nie tyle krótszy co węższy w dwóch miejscach: są to uskoki płyt pancernych i różnica wynosi tu do nawet 2 mm na stronę. Zastanawiam się jak rozwiązac ten problem bo uparłem się, że zrobie ten model w ten sposób :D Przedstawię jak to wygląda w jednej z najbliższych relacji.

A tymczasem...

Obrazek
Komin w trakcie budowy...


Obrazek
Jeden z hangarów. Jeszcze przed retuszem...
Awatar użytkownika
Jurek Killer
Posty: 45
Rejestracja: sob maja 24 2008, 13:40
Lokalizacja: Borucino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jurek Killer »

A oto obiecane zdjęcie pokładu z widoczną szczeliną pomiędzy pokładem tekturowym a drewnianym...

Obrazek


Może któryś kolega ma pomysł co zrobi z tym fantem? :pomoc:

Osobiście zastanawiałem się nad tym aby trochę zeszlifowac pokład a resztę załatwic retuszem... :roll:
Awatar użytkownika
Slaizer
Posty: 130
Rejestracja: ndz lut 10 2008, 13:50
Lokalizacja: Otmuchów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Slaizer »

Jurek Killer pisze:Osobiście zastanawiałem się nad tym aby trochę zeszlifowac pokład a resztę załatwic retuszem... :roll:
Zrobiłbym podobnie, balsę pomalujesz na szary i będzie to miejsce na relingi. Taka jest moja propozycja.
W budowie:
Christie 1921, HMS Victory, MM Chwilowa przerwa
Skończone:
Budynek bliźniaczy, 4TP (PZInż.140) MM
Awatar użytkownika
Jurek Killer
Posty: 45
Rejestracja: sob maja 24 2008, 13:40
Lokalizacja: Borucino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jurek Killer »

Zapraszam na dalszą cześc sagi o postrachu mórz i oceanów. W dzisiejszym odcinku przedstawię pierwsze etapy budowy nadbudówki dziobowej...

Zbliżenie lewej strony jeszcze przed naklejeniem ścian bocznych..
Obrazek


Widok całej nadbudówki
Obrazek


Zbliżenie prawej strony. Nie lękajcie się białych krawędzi gdyż retusz odkładam do czasu gdy będę mógł przemalowac wszystko w jednym kolorze (akryl Pactry)
Obrazek


Zbliżenie na wnękę dział 150 mm
Obrazek


Ogólny widok prawej strony nadbudówki po naklejeniu ścian bocznych
Obrazek


Na dziś to wszystko. W następnym odcinku ujrzymy następne poziomy tejże nadbudówki (mam nadzieję :lol: )....
ODPOWIEDZ