[RELACJA] Kraz 255b (Renova model)

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
darek5001
Posty: 28
Rejestracja: pn lis 22 2004, 9:59
Lokalizacja: Iława

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: darek5001 »

Pisałeś że malujesz model farbami pactra, możesz napisać jaką techniką to wykonujesz. Ja jestem w trakcie klejenia przyczepy tej darmowej ze strony RENOVY, wychodzi dosyć dobrze ale na powierzchni powstają takie nierówności od farby. Maluję pędzlem i nie za bardzo wiem jak to poprawić. Jak byś mógł to proszę o pomoc.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
SOLARIS84
Posty: 46
Rejestracja: śr gru 29 2004, 23:15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SOLARIS84 »

Maluje tradycyjną metodą czyli pędzelkiem, ale zauważyłem że jak mam już farbke troche gęściejszą to też mi coś takiego wychodzi. Jeszcze jedno może masz jakieś pyłki w farbce np. wyschnięta farbka na krawędziach która bardzo często lubi do środka wpadać ja to nazywam farfoclami ;-)
Awatar użytkownika
SOLARIS84
Posty: 46
Rejestracja: śr gru 29 2004, 23:15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SOLARIS84 »

Prace pomalutku idą do przodu jednak ze względu na bardzo fajną pogode napewno tempo moich prac spadło. Od ostatnich zdjęć dużo się nie zmieniło przykleiłem zderzak do ramy i troche po szkubałem przy tylnim zawieszeniu, ale nie wiele.

Obrazek
Awatar użytkownika
darek5001
Posty: 28
Rejestracja: pn lis 22 2004, 9:59
Lokalizacja: Iława

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: darek5001 »

Czy możesz pokrótce opisać metodę (procedurę) brudzenia przez ciebie modelu?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
SOLARIS84
Posty: 46
Rejestracja: śr gru 29 2004, 23:15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SOLARIS84 »

Maluje część na odpowiedni kolor, później za pomocą patyczka higienicznego nakładam odpowiednio kolory rdzy czyli trzy odcienie brązu (pastele suche) w następnej kolejności nakładam błoto te o którym wspominałem prędzej na samym końcu papierem toaletowym lekko przecieram całą część tak by troszke zmieszać wszystkie kolory. Gdy efekt nie jest taki jak bym chciał to nakładam jeszcze raz jakiś odcień lub błoto.
Awatar użytkownika
SOLARIS84
Posty: 46
Rejestracja: śr gru 29 2004, 23:15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SOLARIS84 »

Kolejne zdjęcie z początku budowy tylniego zawieszenia jeszcze dużo pracy mi zostało z tym zawieszeniem :(

Obrazek
Darek
Posty: 22
Rejestracja: ndz cze 29 2008, 5:56
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Darek »

Swietnie Ci ten model wychodzi. Sledze ta relacje od poczatku i jestem pod duzym wrazeniem.

Mam tez prozbe. Sposob brudzenia modelu opisales powyzej. Czy mogl bys umiescic kilka fotek z kolejnych etapow brudzenia jakiegos elementu. Chetnie zobaczyl bym tez narzedzia i pastele w trakcie pracy jesli to mozliwe :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Darek pisze:Chetnie zobaczyl bym tez narzedzia i pastele w trakcie pracy jesli to mozliwe :)
Proszę bardzo - TUTAJ i TUTAJ znajdziesz przyspieszony pokaz użycia pigmentów i suchych pasteli. Polecam też poszukać prac Miguela Jimeneza, który zrobił ta prezentację i robi rewelacyjne rzeczy, chociaż plastiki ;-)
Pozdrawiam :pice:
Awatar użytkownika
lukasz84
Posty: 110
Rejestracja: pt sie 19 2005, 17:56
Lokalizacja: CHORZÓW

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lukasz84 »

Walorka modelu wychodzi naprawde bombowo, szczególnie przy tym zderzaku i tylnim resorze :spoko:
W budowie ZIŁ-157K oraz Krążownik liniowy HMS "HOOD"
Awatar użytkownika
SOLARIS84
Posty: 46
Rejestracja: śr gru 29 2004, 23:15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SOLARIS84 »

Po dłuszej przerwie wróciłem do kraza przez weekend trochę posiedziałem przy nim i oto efekty tego weekendu.

ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ