Jakiś new panzer w 1:15 ..:)

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lehcyfer
Posty: 485
Rejestracja: pt lis 11 2005, 18:19
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lehcyfer »

Jest jeszcze jedna opcja którą polecam - wstawiaj kilka miniaturek i jedno duże najładniejsze - nie wszyscy klikną żeby zobaczyć w pełnym rozmiarze i dzięki temu limit na dłużej starczy.

Btw. Co sprawiło ci największą trudność w odlewaniu tegoż "zadka"?
- Do not try to make a model. Instead only try to realize the truth.
- What truth?
- There is no model. Then you will see that it's not the model that you make, it is only yourself.
Awatar użytkownika
Haziaj
Posty: 107
Rejestracja: pt lis 26 2010, 14:26
Lokalizacja: Kętrzyn (Mazury)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Haziaj »

To ja w takim razie polecam konto na http://picturepush.com/

Limitu 1 GB szybko nie wykończysz ;-) Wszelkie opcje co do miniaturek od 32x32 po pełne rozmiary. Szybko, sprawnie i bezproblemowo.
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Heh Lehcyferku :)
Pewnie i tak zacznę dawać małe zdjęcia . Na takich wielkich zbliżeniach każdego babola i paprocha widać :oops: .Czasem zrobię fotkę i po obejrzeniu tejże zasuwam poprawiać zauważonego paskuda :lol: .
Haziajku :) , 10 GB poszło w dwa dni cholera .................
Ale jak wyżej napsałem - jakoś sobie radu damy..........
A ten tego , z zadkiem to jest taka sprawa że jak widać na ehmm fotkach , czwórka ma wystające listwy , cienkie , dość wysokie , różnego typu mocowania delikatne , w cholerę śrubek i co tam jeszcze . Formę zrobić to pryszcz akurat , ale zalać żywicą te wszystkie zakamarki (ujemne kąty - wycięcia ostre ) , które widać na foremce jak się oną wygnie dopiero , to jest zabawa . Mam na myśli toto ,żeby tak uleptać jakimś przyrządem żywicę podczas zalewania , żeby w każdy zakamar wlazła . No a druga sprawa , to później wyjąć zadek tak , żeby nic się nie odłamało............
Na szczęście trafiłem wreszcie na taką żywicę , która jest po zastygnięciu dość twarda , elastyczna no i nie jest krucha , tak jak to przy innych miałem kurde . A i ważna rzecz - ma około 5-6 minut życia , tak że jest czas na zalanie bardzo skomplikowanych form . I pięknie daje się toczyć - po prostu mniodzio sprawa . Bardzo polecam zalewaczom jak cuś ;-)
Idę dalej dłubać , coby było co na bloga wrzucić - Andrzej :lol:

PS . Ważna sprawa - owa resina bardzo wątle capi w domciu :D , w porównaniu z innymi .....
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

A coż to za żywica?
I jak się ma do RenCast FC52 lub Axon F19, jeśli używałeś.
Dla mnie ważne jest by była rzadka, o bardzo niskim napięciu powierzchniowym i nie "pieniła" się.
Gąski w 1:25 są dość drobne...
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Helloł :)
Kurde , chyba mi odbiło z lekka , bo zacząłem się bawić w fachowe ( z nudów chyba) ;-) , rdzewienie tłumika . Wpierwej malnąłem podkładem do resiny , później brunatnym kolorkiem , niby że staaara rdza, potem lakier do włosów - grubo , potem sidoluxem psikłem se , dalej krawędzie i inne takie punktowo pędzelkiem lakierem do włosów znowu i mokre sypałem solą . Potem zaś walnąłem kamo i zdrapałem sól. No nie powiem fajne odpryski się zrobiły , tyle że ten niby brunatny wyglądał jak żywica a nie rdza :lol: . No dobra , potem zacząłem rdzewić cholerka i na końcu wyszło takie nie wiadomo co . No kumam że jeszcze będą zacieki tylko się zastanawiam czy nie przegiąłem z lekka , bo coś mi ten tłumik teraz nie bardzo pasi . Tu pytanie do fachowców -- czy jak rąbnę zacieki jakieś to będzie dobrze , czy wywalić to rozpuszczalnikiem i od nowa paćkac ??? Zawsze się nie partoliłem w punktowe rdzewnienie , tylko całość jechałem rdzą , pastelami błotkiem ble ble . Ale cóż , trzeba hehe podążać za modą :lol: .
No nie mam zamiaru robić na modelu pamiątek po gołębiach , tylko tak trochę, jak zwykle :) , delikatnie i bez przegięcia , parę przetarć i tak dalej .....
Pozdrawiam - Andrzej

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Awatar użytkownika
piotr_k
Posty: 72
Rejestracja: śr lut 18 2009, 13:56
Lokalizacja: MALBORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotr_k »

Witaj BigTank
Myślę że jeśli ci odbiło to w pozytywny sposób, a co do tłumika to wydaje mi się że powinien chyba być jakiś przegrzany. Tak mi się wydaje bynajmniej,
Pozdrawiam Piotr
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Piotr , to wszystko będzie , już trenuję powolutku , na ory fotach guzik widać , a trochę tego mam - tzn nie bardzo umim ;-) rozróżniać kolory na czarno bialych fotach ...Przegrzanie hmmm , na białawy nalot czy sinociemnogranatowoczarnordzawaty ???Nawet za bardzo nie można podpatrzeć bo się swej łady pozbyłem dawno temu a tam taka rura cholerka była pod spodem , a nie jak teraz wszystko aluminiowane kurde......
Kurde zrobiłem zbliżenie okolic rury i :shock: efekt miejscami jest zaciumbisty ...Trza by było to jakoś jeszcze porozlewać w sposób hehe stricte naturalny :D : ...................lol:. Może uda mi się swój jakiś sposób wypracować , kto wie ?
Andrzej

Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Slaizer
Posty: 130
Rejestracja: ndz lut 10 2008, 13:50
Lokalizacja: Otmuchów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Slaizer »

Brudasss :D
W budowie:
Christie 1921, HMS Victory, MM Chwilowa przerwa
Skończone:
Budynek bliźniaczy, 4TP (PZInż.140) MM
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Slaizer ;-) a teraz ?

Obrazek

Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Koledzy z foruma na PWMie , doradzili jak zrobić fajne efekty 3D. Ten tłumik co wyżej są foty , poszedł w odstawkę bo jest brzydki ;-)
Kombinuję teraz w troszku inny sposób . Na razie malusie początki.........

Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
ODPOWIEDZ