AJ PRESS - PzKpfwVI Tiger

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderatorzy: kartonwork, kierownik

*ROBERT*
Posty: 71
Rejestracja: wt paź 30 2007, 12:12
Lokalizacja: WARSZAWA

Tytuły

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: *ROBERT* »

Oczywiście nie ma problemu, tylko troszkę czasu potrzebuję na spisanie i ewentualne informacje na temat tych publikacji, czyli tytuł, autor, wydawnictwo, rok wydania, kraj. Część mam w domu, a część u mamy. Ja szukałem kilka lat i szukam dalej w antykwariatach na różnych targowiskach i u przyjaciół, na allegro. Wiele monografii pomógł mi kupić kolega z Ukrainy/ jako kierowca tira często bywałem tam-dawne czasy/. To są drogi do zdobycia wielu ciekawych pozycji. Pierwsze ciekawe w języku polskim to Aj pressu część 13, 14, 15, 16 do tego część 22 i 23/ Ferdinand, Elefant/ Poddałeś mi świetny pomysł zrobienia przy okazji spisu tego, co posiadam i umieszczenia na mojej stronie WWW/ w trakcie budowy-zleciłem/. Będę stopniowa Ci podawał tytuły byś mógł zacząć szukać. Ja nie posiadam wszystkich, bo to jest niemożliwe i jak coś trafisz to chętnie też poznam tytuł celem zdobycia. Spotkałem się z świetną literaturą japońską, choć język jest niezrozumiały to rysunki i zdjęcia są świetne. Jedna taka pozycja o Panterze uciekła mi na allegro. Kiedyś szukałem informacji o Panterze F i II i trochę znalazłem, a mało, kto wie, że takie były. Co do opanowania tematu Tygrysa to powiem, tylko liznąłem ten temat z racji zainteresowania się techniką wojskową, a zwłaszcza niemiecka okresu IIwś. Jak się trochę ociepli to mieszkam blisko filii muzeum wojskowego i jest tam dużo pojazdów wojskowych i też chcę je po fotografować i umieścić na swojej stronie. Obecnie jest tam odrestaurowany czołg TKS. Przy budowie czołgu typu tygrys warto jest dokładnie zapoznać się ze zmianami wprowadzanymi w trakcie produkcji. Było ich wiele i drobny błąd może zniweczyć naszą budowę, miniemy się z prawdą historyczną. Sam teraz nie pamiętam, ale sami żołnierze zmieniali drobne elementy wyposażenia zewnęcznego. Trzeba dużo czytać i szukać nowych pozycji. Ta niemiecka, co wcześniej podałem jest naprawdę dobra. Pozdrawiam Robert.
*ROBERT*
Posty: 71
Rejestracja: wt paź 30 2007, 12:12
Lokalizacja: WARSZAWA

Do Tomka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: *ROBERT* »

Tomku. Po pierwsze to miałem problem z wysłaniem postu. Po drugie chciałem usunąć posty które pojawiły się, ale gdzie jest taka możliwość? Po trzecie to pozmieniałem treść by nie były takie same, a i koledze pewnie nie które informacje się przydadzą co do literatury, bo posiadam około 150 pozycji na ten temat. Lata zbierania. Jak widzisz nie łamię praw autorskich bo nie kopiuje tylko podaje tytuły. Po czwarte to chciałem wysłać do Admina wiadomość z prośbą o usunięcie tych zbędnych, ale odrzucał mi serwer, więc zmieniłem. Czasami pojawia się błąd i pisze by spróbować wysłanie ponowie później. Teraz wiem, że po mimo tego błędu post się pojawia. Przepraszam za kłopot i obiecuję , że więcej się nie powtórzy. Robert
*ROBERT*
Posty: 71
Rejestracja: wt paź 30 2007, 12:12
Lokalizacja: WARSZAWA

Do Marsa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: *ROBERT* »

Mars napisz do mnie na adres robert.lewinski@wp.pl
ODPOWIEDZ