*[Relacja/Czołg] Panther G i Bergepanther od AH by Zło Squad

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Przemek, chyba masz rację.
Ja się bardzo nie przygotowywałem do budowy, stwierdziłem, że komplet książek Trojcy wystarczy mi. A trzeba było przekopać internet i nazbierać zdjęć. Nie jest to wielka praca, jak na projekt trwający już 2,5 roku.

Z drugiej strony, nawet jakbym to wiedział wcześniej, to pewnie bym nie zmienił. Musiałbym zamalować białe pola, a tego unikam. Na pewno byłoby to widoczne. Malowanie całości też nie wchodzi w grę, waloryzacja tego modelu jest fantastyczna, sam raster daje w moim odczuciu wrażenie zeskalowania malowania. Pomalowany model traci ten urok.

Model będzie doprowadzany do stanu z rysunków "01.1944", na czymś trzeba bazować, by SF nie wyszło. Jeszcze myślę o usunięciu tylnych podpór sztywnego holu, ale to by się wiązało z zamalowywaniem...
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Dawno w tym modelu nic się nie działo.
Amunicja. Myślałem chwilę nad przeróbką mocowania pocisków, ale w sumie nie ma sensu. Same pociski też bez rewelacji, pierwsze odlewy, nim zaczęły wychodzić, zdążyłem już lekko zniszczyć formy.
Dalsze prace ruszą dopiero, jak dorobię od nowa farby do retuszu, co pewnie nastąpi dopiero po skończeniu klejenia Berge.

Obrazek
Ostatnio zmieniony wt sty 15 2013, 2:28 przez Sicore, łącznie zmieniany 2 razy.
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Narzędzia na boku kadłuba, tym razem na środku. Trzy dni pracy...
Nie ma co pisać, ponad to, że całość to moje rękodzieło. Z podnośnika wykorzystałem tylko główne elementy. Szkoda, że w Berge drugiej strony podnośnika nie widać, bo nawet nieźle mi poszło z jego korbą. W Panterze jest taki sam, tam będzie lepiej wyeksponowany.
Oprócz tego, co na zdjęciach, dorobiłem zaczepy lin holowniczych na końcu kadłuba, ale jeszcze im brakuje przetyczki i łańcuszka, co będzie po skończeniu narzędzi z przodu i dostarczeniu lin z żywicznymi katuszami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony wt sty 15 2013, 2:29 przez Sicore, łącznie zmieniany 2 razy.
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Równo trzy i pół roku temu, zacząłem te modele, więc najwyższa pora skończyć choć jeden...

Od lutego wziąłem się "ostro" za Berge, a dokładniej wróciłem do niej i nie zajmowałem się żadnym innym modelem. Ale i tak za szybko nie szło, wszystko trzeba było dorobić od podstaw.
Obecnie można ją uznać za skończoną, dojdzie tylko jeden MG34 w niedalekiej przyszłości i coś na głównym elemencie podestu nad wyciągarką, który swoją drogą, będzie poza modelem.

Przy robieniu washu miałem lekkie problemy, co miejscami widać, użyłem złego medium do rozcieńczenia werniksu i później do czyszczenia.
Cóż, tak to jest jak się mieszka, gdzie się mieszka, a mechanik w dwa miesiące nie może sobie poradzić z silnikiem...
Nie jestem zbyt zadowolony z dźwigu łańcuchowego, ale chyba zostanie, z resztą wiele elementów robiłem, aby zrobić, za długo kleję ten model.
Błota też nie będę poprawiał, nie chce pogorszyć.
Tyle wstępem do meritum, jak i zakończeniem tej podrelacji.

Reszta narzędzi, widoczna metalowa lina holownicza z żywicznymi katuszami.

Obrazek

Obrazek

Z przodu i tyłu dodałem uchwyty holownicze, ciekawej z nimi.
Widoczne błoto z pigmentów, tym razem inną techniką kładłem.
Nie dało się sposobem, jaki do tej pory stosowałem. Model jest za duży i skomplikowany, by można było nim swobodnie manewrować w rękach.

Obrazek

Obrazek

Pierwszy raz robiłem imitację rdzy na wydechach, zadowalająco jak dla mnie. Robienie imitacji faktury rdzy w tej skali to lekkie nieporozumienie.

Obrazek

Płyta nadsilnikowa. W założeniu mocniej uwalona od reszty. Widać toczoną antenę i trzecią wersję jej podstawy.

Obrazek

Podest nad wyciągarką. Nie wyszedł idealnie na szerokość, ale to bez znaczenia, bo jak wspominałem, centralna decha będzie wyjęta.

Obrazek

I na koniec kilka ogólnych, w większej rozdzielczości.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony wt sty 15 2013, 2:31 przez Sicore, łącznie zmieniany 1 raz.
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Awatar użytkownika
dominik294
Posty: 68
Rejestracja: sob lut 26 2011, 21:27
Lokalizacja: Lublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dominik294 »

Fantastyczny model .Jeśli nie będzie to dla ciebie Sicore problemem prosiłbym o podanie numerów farb,którymi wykonałeś rdze na tłumikach.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

To suche pastele, mieszanka ceglastej i pomarańczowej, tej drugiej powinno być więcej.
Nałożone fiksatywą do pasteli.
Potem oskrobany nadmiar sztywnym pędzlem i czarna pastela.
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
mr.jaro
Posty: 560
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

Faktycznie, modele pieknie wykonane, ale tytul watku zawiera zenujace bledy. Popraw je, albo napisz wszystko w jezyku polskim.
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

I o to chodzi. Jak obydwa skończę, to zmienię na taki, by było wiadomo o czym to.
p.s. Miło wspominam rok spędzony w Hannoverze, tam powstały koła i wanny z zawieszeniem do tych modeli.
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Awatar użytkownika
PabloS
Posty: 12
Rejestracja: wt maja 03 2011, 21:05
Lokalizacja: Rybnik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PabloS »

Szczęka opada :shock: gratuluję wykonania, widać ogrom pracy włożony w budowę.
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Świetny model, szczególnie gąsienice mi się podobają. Chyba już nie spojrzę więcej na "laserówki" :D

Patrząc na zdjęcie pan91.jpg odnoszę wrażenie, że ostatnie koło nośne jest minimalnie przekrzywione ale to pewnie tylko złudzenie.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
ODPOWIEDZ