Tiger S33 (warsztat AFV 1:48) skopany dobór farb?

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
marciu11
Posty: 130
Rejestracja: ndz lut 08 2004, 2:46
Lokalizacja: Lubuskie

Tiger S33 (warsztat AFV 1:48) skopany dobór farb?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marciu11 »

Witam kolegów A przede wszystkim ukłon do Tygrysomaniaków tym temacie :)

Minanowicie iż dobry mikolaj przyniósł mi modelik Tygrysa AFV w 1:48 (erly version - 48002).
A dla odskoczni od Abramsa wziąłem go na warsztat. A co w końcu i fan współczesności może mieć lekkie zboczenie i odchyłkę od normy:D
Swoją drogą fajny modelik i fajny tem Tygrysek jako tank :)

Ale wracając do treści postu. Proszę znawców o pomoc w doborze kolorów.

Mianowicie tu AFV dało lekko ciała i instrukcja zawiera kilka błędów... Cohć by zle oznaczenie części, lustrzane napisy zastosowania kolorów i jak dla mnie babol z malowaniem... i tu proszę o weryfikację i ewetulaną korekcję i naprowadzenie na właściwe farby.

A więć tak: Dla S33 kolr bazowy to niby OLIVE GREEN a plamy to DARK YELLOW.
Ale dla modelu tygrysa 122 (Abt.503 Kursk) również proponuje baza to DARK YELLOW a paski OLIVE GREEN.
A wedle tego co znalazłem jeden to zielone plamy a drugi brązowe cienkie paski.
Choć mogę się mylić tak bardzo jak jeden z czarodziejów ktory uważał "iż nadszedł czas na kociołki z sera" - cytat z Pottera :D
Wybaczcie. W matrii WII jestem ziolny jak stary ser.

Więc coś mi tu nie pasuje do opisu tych farb. Instrukcja widać w ogóle nie sprawdzana i skorektowania przed wydrukiem :(
Wątpliwość nasuwa się też z faktu iż w spisie farb tego modelu, kolor OLIVE GREEN w ogóle nie występuje, a jest za to DARK GREEN, którego nie ma w opisie malowania.

Proszę o prawidłowe wartości farb potrzebnych do pomalowania S33 (Autum 1943r.)
Najlepiej ze wskaniem na kakretne farby (może Gunze?), żeby były prawidłowe i w miare wierne dla tegj jednostki.

Druga prośbą.
Zamówiłem sobie rownież Tygryska. Ale tego już w 1:35 AFV 35079 i będę chciał wykonać go jako model RC (jazda plus obrut wieży i lufy, może żwiatło). Ale nie odbiera to smaczku żeby ładnie go wykonać i pomalować.

I szukam jakiegoś fajnego wykonania i malowania.
Może ktoryś z kolegów posiada jakieś ciekwe schematy malowań i plansze barwne, dla tej wersji czołgu.
Kalkomania i oznacznia z pudła raczej mnie nie ograniczają, do tego mogę wykonać szablony i prysnąć je farbą. Grunt aby model się zgadzał. Ewentualnie jakieś przeróbki też wchodzą w grę oczywiście :)

Będę wdzięczny za pomoc w jednej i grugiej sprawie.
MarCiu
ODPOWIEDZ