Zdjęcia z stoczni i jednostek pływających

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
Prezes

Zdjęcia z stoczni i jednostek pływających

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Prezes »

Witam

Moją wielką pasją jest fotografia i w wolnych chwilach przeglądam różne strony w poszukiwaniu ciekawych zdjęć. Ostatnio trafiłem na coś takiego. Dla mnie autor tych zdjęć to wielki człowiek ( i ma wielki łeb do interesu bo ceny jego reprodukcji są powalające) Dla tych którzy są wrażliwi na piękno i interesuje ich technika morska to zapraszam :

Klik


kilka zdjęć tego autora jest dostępnych na stronach z ofertą plakatów, te dwa poniżej bardzo przypadły mi do gustu i chciałbym aby zdobiły mój pokój lecz ich ceny są powalające:

klik

klik

..... heh może kiedyś się dorobię aby zakupić te 2 reprodukcje, bo naprawdę warto
Maxen
Posty: 4
Rejestracja: ndz lut 08 2004, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maxen »

Witaj, fotografia jest również moją wielką pasją jak zarówno okręty i inne pływadła :)

W zeszłe wakacje pracowałem w stoczni remontowej, wakacyjne dorabianie na czarno. Pracowałem w prywatnej spółce, która zajmowała się stawianiem rusztowań. Trochę ciekawych fotek pstryknąłem:

Dźwig REM 220 udźwig na głównym haku 220 ton (dziękuję BALROG za wskazanie błędu :) )
Obrazek

Tankowiec Bro Promotion
Obrazek

Widok rusztowań, które robiliśmy specjalnie dla piaskarzy, aby mogli wypiaskować dokładnie całą ładownie przed malowaniem.
Obrazek

Dostawa materiału w ładowni
Obrazek

Ogromny tankowiec Stena Concertina, na tym zdjęciu można zobaczyć ogrom tego kolosa w porównaniu do dźwigów oraz małej płynącej motorówki :D W tle widać zakłady fosforowe i komin, z którego wychodzą jedne z największych zanieczyszczeń w Gdańsku. Z lewej strony kolega niesie stropy, chyba nie miał wtedy humoru patrząc na jego minę :lol:
Obrazek

Chciałbym w najbliższym czasie wejść na teren stoczni remontowej aby zgromadzić jak największą liczbę materiałów w postaci zdjęć do budowy modelu doku pływającego OSTRÓW II. Nie wiem czy uda mi się tam wślizgnąć bo teraz przepustki są w wersji elektronicznej i nie wiem jaką ważność ma moja przepustka. Jak ktoś pracuje w stoczni remontowej prosiłbym o o pomoc w tej sprawie.

Model, który planuje pochodzi z wydawnictwa JSC i jest w skali 1:400, będzie przeskalowany do 1:250. Zdecydowany jestem zmienić skale ponieważ chodzi mi po głowie pomysł dioramy z modelem tankowca TMS Seatrout wydawnictwa HMV, który jest w skali 1:250 :D Wiem gdzie bym już to w domu postawił :)

http://sklep.jsc.pl/galerie/93fc80e2661 ... 383304.jpg
http://sklep.jsc.pl/galerie/0ca4d47190c ... f85140.jpg

http://www.moduni.de/picture/500/6/1/3/3/6133368.jpg
Ostatnio zmieniony pn sty 14 2008, 22:13 przez Maxen, łącznie zmieniany 1 raz.
sq2ihw
Posty: 106
Rejestracja: czw lip 14 2005, 14:57
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sq2ihw »

To i ja się z kilkoma fotkami dorzucę ;-). Zdjęcia robione w trakcie mojej ostatniej praktyki.

Afrykańska bunkierka (barka paliwowa):
Obrazek
Różne statki w porcie
Obrazek Obrazek Obrazek
Brazylijska stocznia:
Obrazek Obrazek

:papa:
Pozdrawiam
Jarek

Niniejszy post jest zgodny z dyrektywami UE, a pisząca go osoba przeszła odpowiednie szkolenia i pozytywnie zdała egzaminy dające uprawnienia w zakresie pisania wiadomości w internecie.
BALROG
Posty: 639
Rejestracja: pt lis 18 2005, 11:51
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BALROG »

Maxen pisze:
Dźwig REM 220 udźwig na głównym haku 200 ton
REM 220 ma udźwig 220 ton stąd jego nazwa :P

Ps pracuje w tej stoczni :D
KIBOU DAKE WA SHINJITE !!!!!!!!!!!!
Elco 80' Torpedo Boat PT-596
SCHNELLBOT S-100
Prezes

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Prezes »

Hey -> a gdzie w gdańsku dostałeś HMS seatrout'a??? ja na niego poluję w trójmieście od wakacji ;)
Maxen
Posty: 4
Rejestracja: ndz lut 08 2004, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maxen »

Napisałem tylko, że chodzi mi po głowie pomysł wykonania dioramy z tym modelem ;-)
W trójmieście raczej nie znajdziesz tego modelu. W internecie tylko w jakimś sklepie internetowym widziałem w cenie 99zł :neutral: Zastanawiam się nad wyborem tego tankowca ponieważ strasznie mało zdjęć jest umieszczonych w internecie, a chciałbym go zwaloryzować o dodatkowe szczegóły :-?
Prezes

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Prezes »

No i raczej nic nie znajdziesz, bo ta jednostka tak naprawdę chyba nie istnieje..... na angielskim forum dostałem taką informację. Prawdopodobnie jest to wizja projektanta modelu ;)
ODPOWIEDZ