*[Relacja/Czołg] TKS z GPM - mocno zmieniony

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

*[Relacja/Czołg] TKS z GPM - mocno zmieniony

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

Dawno, dawno temu, (a dokładnie w 2005) w odległej galaktyce, (galaktyka Brochów nad Bzurą) wśród wybuchów, jazgotu broni maszynowej i tętętu kawalerii śmignął taki sobie karaluch

Zdjęcie z sieci :
Obrazek

Po opadnięciu bitewnego kurzu, po powrocie do domu postanowiłem sobie takiego wyhodować :)

Za podstawę wziąłem TKS z GPMu. Zakres zmian jest dość spory - planowane różnice - powłoka lakiernicza troszke nieseryjna, brak paru klap i klapek, brak części śrub, wypatroszone wnętrze - brak siedzisk, tymczasowy zbiornik paliwa, silnik od Żuka, skrzynia i przeniesienie napędu oryginalne, jakiś PK w ersatzu jażma uniwersalnego, do tego dodam atrapy śrub, wizjerów bocznych z zawiasami i zamkami blokującymi.

Po kolei.
Najpierw zrobiłem sobie kółka, wannę i przygotowałem nadbudówkę do złożenia

Koła zaglutowane i oszlifowane. Troche zmieniłem konstrukcję kół nośnych, lekko zmieniłem budowę napędowych.
Obrazek
Obrazek

Wanna kadłuba wypatroszona z wycinankowego wnętrza, na podstawie zdjęć i monografii zrobiłem śruby (cała konstrukcja jest skręcana, a nie nitowana), fundament silnika i skrzyni biegów. Wiem że powinien być jeszcze jeden otwór w podłodze (pod chłodnicą) ale nie mogę dokładnie go zlokalizować więc z wycinaniem czekam na zdjęcia :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Te białe kropki, śruby, były robione za pomocą tego urządzenia :)
Obrazek



Ale to historia :-) Obecny stan TKSa poniżej:

Wanna podwozia
Obrazek

Nadbudówka
Obrazek
Obrazek
Obrazek

skrzynia biegów
Obrazek

silnik - fotki z pozdrowieniami dla AVIATORA :-) - silnik zrobiony na bazie Jego modelu, może trochę zmieniony, ale 3 główne części są mało zmienione. Generalne dużo bawiłem sie w zlepianie warstw tektury, glutowanie i szlifowanie. Chłodnica z papieru i drutu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Układ napędowy złożony na sucho
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po złożeniu na sucho w całość
Obrazek
Obrazek

Silnik trzeba trochę podmalować, dodać kierownicę, wydech i najwyższy czas żeby pomyśleć o malowaniu finalnym środka i dodaniu klamotów na podłogę (jakaś fantazyjnie leżąca szmatka i siedziska ze starych taboretów :) ) potem zamknę środek i zajmę się powłoką zewnętrzną. Układ trakcyjny dłubie się w międzyczasie, ale oprócz kółek wiele nie ma jak na razie.

Rdza malowana Humbrolem 113 jako baza, na to troche 53 przebijającej stali i pigmenty MIGa, standart rust, light rust i europe dust, czasem maźnąłem troche Pactrą A51 rust. Silnik to Humbrol 11 (aluminium), czarny 33 i zacieki akrylem artystycznym brąz van dycka.

pzdr
Michał
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

Cześć

Żeby nie było że nic nie robię. Pomyślałem że ożywię relacje i wkleję jakieś fotki. Robione komórką więc World Press Photo to one nie zdobędą :)
Na razie paćkam sobie karalucha rdzą i czasem coś dokleję :). Wiele nie zrobiłem od ostatniego wpisu bo czasu mało i natchnienie uleciało...

Na zdjęciach wszystkie elementy wklejone. Przeniesienie napędu oryginalne, nieseryjny silnik, chłodnica, zbiornik paliwa i siedzisko charakterystyczne dla tego egzemplarza w wersjach finalnych :) (tylko chłodnica będzie zakryta od tyłu.)
W środku brakuje pedałów, stojaka wentylatora z osłoną chłodnicy, akumulatora i kierownicy i stacyjki z kluczykiem :).
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na razie grzebie przy układzie jezdnym i czekam na zdjęcia paru elementów, które pozwolą mi zamknąć budę.
Tyle na dzisiaj, narka :)
Awatar użytkownika
grzechuu
Posty: 11
Rejestracja: śr lut 20 2008, 20:40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzechuu »

mnie sie podoba
Awatar użytkownika
Slaizer
Posty: 130
Rejestracja: ndz lut 10 2008, 13:50
Lokalizacja: Otmuchów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Slaizer »

Ładnie, ładnie :)
Tego TKSa to jak by go z bagna wyciągnięto :)
Ale spoko... jest ładnie :D
W budowie:
Christie 1921, HMS Victory, MM Chwilowa przerwa
Skończone:
Budynek bliźniaczy, 4TP (PZInż.140) MM
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

Witam

W domu pojawiła się nowa zabawka, więc chciałem zobaczyć czy potrafi robić zdjęcia modeli :)

Wanna wygląda tak::
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wszystko w środku wklejone. doszły pedały, kolumna kierownicy i stacyjka z podstawką.

W międzyczasie kleje zawieszenie, które na tą chwile wygląda tak:
Obrazek
(koła nie są przyklejone)
Chyba będę trochę przemalowywał, bo mimo wszystko powinno być trochę mniej rdzy. Na tych podłużnych elementach wychodzi sporo zielonkawej farby.

zbliżenie na pedały. W powiększeniu strasznie to wygląda... ale w realu fajnie :)
Obrazek

zbliżenie na kluczyki w stacyjce :)
Obrazek

pzdr
Michał
Ostatnio zmieniony sob mar 01 2008, 0:00 przez Łosiu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

dubel do skasowania
Awatar użytkownika
karol przezdziecki
Posty: 29
Rejestracja: ndz lip 27 2003, 19:32
Lokalizacja: Torontowo Kanada

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: karol przezdziecki »

Podziwiam cierpliwosc i umiejetnosc poslugiwania sie BARDZO malymi elementami.Sam mam problem z czymkolwiek mniejszym od paznokcia :).
Akhenaton
Posty: 20
Rejestracja: pt wrz 08 2006, 11:22
Lokalizacja: Baczyn / Rzeszów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Akhenaton »

Waloryzacja modelu robi świetne wrażenie, rdza i "domowe" przeróbki w tym TK-Sie wyglądają naprawdę realistyczne :) Tak przy okazji zawsze mnie zastanawiało dlaczego właściciel tego pojazdu nie odmaluje go choć z zewnątrz, co najmniej dziwnie wygląda gdy karaluch w takim stanie bierze udział w Bzurze ;)
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

Bo to powazny kolekcjoner i nie interesują go "renowacje" typu farba płotowa na rdze.
Niedługo powinien być rozebrany do ostatniej śróbki i złożony prawidłowo.
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 13
Rejestracja: pn wrz 08 2008, 17:48

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mariusz »

Choć zardzewiały wygląda dobrze. ;-) Nie jestem znawcą, ale mi się podoba :) Na pierwszy rzut oka to nic specjalnego... Ale kluczyki stacyjne, pedały och... od groma tego. Żeby takie małe części posklejać - nie większe od grosza! Gratulacje.
Na warsztacie Messerschmitt Me 109G: viewtopic.php?t=12821
ODPOWIEDZ