Grumman F4F-3A Wildcat - dokumentacja*

technika, historia, dokumentacja, linki itp.

Moderatorzy: kartonwork, Aviator, Rafal N.

ODPOWIEDZ
dprasal
Posty: 5
Rejestracja: sob sie 27 2005, 11:37

Grumman F4F-3A Wildcat - dokumentacja*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dprasal »

Witam wszystkich

Powoli przymierzam sie do sklejenia Wildcata z wydawnictwa MM. I w zwiazku z tym poszukuje jakichkolwiek informacji na temat tego samolotu. Po kilku dniach meczenia googla znalazlem niezbyt wiele. Jedyne co mie sie udalo odszukac to calkiem niezle zdjecia silnika. I przy okazji zauwazylem ze opracowanie MM ma blad w imitacji silnika. O ile mozna nazwac to imitacja. Ale chodzi mi o te dwa polokragle pudelka naklejone na stozku (nie mowiac o tym ze ten stozek to nie byl stozek w rzeczywistosci). Otoz przypomina to wersje silnika R-2800 ktory pojawil sie w nastepujacych maszynach:
P-47D/M/N "Thunderbolt"
F4U-4/7 "Corsair"
F7F "Tigercat"
F8F "Bearcat"
A-26 "Invader"
Natomiast w Wildcacie byl silnik R-1830 (tak tez zreszta podaje informacja w MM na poczatku opracowania). ale to taka mala dygresja na ten temat. Wracajac do glownego watku, poszujkuje zdjec wszelkich szczegolow takich jak wyposazenie kokpitu, detale podwozia, klap, lukow karbinowych i samego uzbrojenia a takze tego co znajduje sie za tymi szybkami na dole samolotu. Domyslam sie ze prowadzi to do kabiny pilota bo nie mialy by innego sensu. Chodzi mi o jakies ujecia tego kanalu. To chyba na tyle. Troche sie rozpisalem.
Awatar użytkownika
Gienek
Posty: 397
Rejestracja: sob mar 20 2004, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gienek »

To bardzo rozległy temat a Ty właściwie nic nie posiadasz. Jeśli planujesz coś więcej niż to, co proponuje zestaw (wydawca, autor) to powinieneś zacząć od podstaw czyli monografii. Ogólnie wydano ich co najmniej siedem ( z tych znanych). Jako, że posiadam wszystkie to pozwolę sobie zaproponować według mnie tą najbardziej podstawową czyli wydawnictwa Kagero (i zarazem polskojęzyczną). Po przestudiowaniu bardzo chętnie pomogę dalej, bowiem jak wspomniałem posiadam komplet oraz archiwum ok. 300 zdjęć.
Tak więc na początek poszukaj po księgarniach tego:
http://kagero.pl/product_info.php?products_id=252
Obrazek
Awatar użytkownika
greatgonzo
Posty: 285
Rejestracja: pt lis 30 2007, 22:45
Lokalizacja: Giżycko
x 10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: greatgonzo »

Większość na granatowo. Ogólnie to zgodnie z aktualną dyrektywą dla określonego rodzaju samolotów. Coś konkretnego masz na myśli? Tj chodzi ci o ciekawy kamuflaż, czy kolor korka bidonu pilota? :)
flugzeug30
Posty: 21
Rejestracja: sob sty 05 2008, 9:48

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: flugzeug30 »

Możliwie dokładne malowanie wnętrza FM- 2 - czyli " malowanie korka bidonu pilota " właśnie [ fototrawionego ] .

Niestety , ale w starszych instrukcjach u Sworda z podawaniem barw malowania wnętrza jest źle .
Awatar użytkownika
greatgonzo
Posty: 285
Rejestracja: pt lis 30 2007, 22:45
Lokalizacja: Giżycko
x 10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: greatgonzo »

Tu patrzyłeś?
viewtopic.php?t=11581&start=0
Jest parę niezłych linków. Może coś podejdzie
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Przekop google pod hasłem wildcat walkaround. Można znaleźć np. to: http://www.primeportal.net/hangar/bill_ ... m-1_14994/
ODPOWIEDZ