Zawiasy

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Pueblo

Zawiasy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pueblo »

Czy ktos z was skladal zawiasy z zestawow elementów fototrawionych?
Mam takie cus do tankietki TK-3 i mecze sie okrutnie z zawiasikami - ma ktos pomysla na zlozenie tego ustrojstwa?
Awatar użytkownika
qrchak
Posty: 673
Rejestracja: pn sie 25 2003, 19:19
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: qrchak »

A jak toto wygląda, daj jakieś rysunki czy skany. Zawsze coś wspólnymi siłami wymyślimy.
Si vis pacem, para bellum.
Awatar użytkownika
ergie
Posty: 158
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:23
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ergie »

zawiasy z tego co pamietam należy zawijać na jakimś twardym drucie, jest to kłopotliwe, ale gdzies widziałem na modelu już zrobione, więc powinno być wykonalne.
Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Darujcie sobie chłopaki - to jedyny właściwie niewypał Abera , Parta , Eduarda itd. Lepiej je zrobić samemu z cienkiej blaszki aluminiowej lub rozklepanego własnoręcznie kawałka ołowiu - materiały bardziej plastyczne i łatwiejsze w obróbce w przeciwnym przypadku uprzedzam polecą przekleństwa . Wasze przekleństwa ! Jędrek .
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Sherman masz calkowita racje ale te orginalne blach tez takie beda jak sie je wczesniej :kiler: tzn.wypali . ;-)
pozdrawiam
Obrazek
Pueblo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pueblo »

Dzięki wielkie za pomoc - po "przepaleniu" blaszki są bardziej plastyczne. No i w końcu zrobiłem ten pierwszy zawiasik:)
Kilka poszło jednak na złom bo trzeba było przetestować technoloię produkcji :)
Tak przy okazji - firma Aber podaje średnicę drutu 0,3 mm a wg. mnie potrzebny jest ciut cieńszy 0,2 i wtedy szafa gra:)
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

Zawiasy ...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

No cóż , i w moim przypadku z powtarzalnością tych wrzutów do kosza zaczynało być tragicznie . Wypalanie owszem zmiękcza miedż , mosiądz lecz to nie zmieni lekkiego błędu koncepcyjnego ww. firm . Od biedy ujdzie w przypadku zawiasów długich , wielosegmentowych z ośką drucianą lecz nieporozumieniem są zawiaski z fototrawioną ośką - nigdy nie będzie okrągła i gdy się w taki zawias dostanie farbka modelarska to to wszystko skutecznie unieruchomi , zwłaszcza w przypadku malowania pędzlem . Można unieruchomienia uniknąć poruszając zawiaskiem przez okres schnięcia farby , no powiedzmy 3 - 4 godzin . Ale ja nie mam czasu ! Poza tym gdy demonstruję działanie elementów ruchomych to muszą one poruszać się bez zarzutu i wielokrotnie . Blaszka 0,1 mm Alu jest wprawdzie trudna do zdobycia lecz dla chcącego ... Jeśli z wykonanymi z niej zawiasami obchodzę się mało delikatnie to one się krzywią a nie odpadają z całym elementem od modelu . Każdemu kto zechce pójść moją drogą i spróbować życzę powodzenia . Pozostałym też bo to może moje grube niezdarne i starzejące się paluchy zmusiły mnie do zmiany technologii . Sam już nie wiem . Dla poparcia tezy parę zdjęć . Chyba wywieram teraz presję !? TERAZ MOŻECIE SIĘ NA MNIE POWYŻYWAĆ .
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

Zawiasy...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

komentarza nie będzie ...
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

Zawiasy...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Te ostatnie zdjęcia to zdjęcia z kategorii " motywacyjnych " ...
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

NO NIE W TEJ KOLEJNOŚCI TO MIAŁO PÓJŚĆ !!! < bip > jak to mówicie ze mnie a nie internauta .
ODPOWIEDZ