Jak drukować modele z internetu?*

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

mlody_modelarz
Posty: 1
Rejestracja: śr sie 22 2007, 16:13

Jak drukować modele z internetu?*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mlody_modelarz »

Elo!
Proszę o pomoc!
Jak mam wydrukować modele ze strony WWW.modele-kartonowe.com? Czy najlepiej będzie na kartkach z bloku technicznego?
Pytam bo wydrukowałem sobie I16, zacząłem kleić, papier z bloku technicznego pękał, a tusz z mojej drukarki atramentowej Canon i350 szybko wyblakł, i kadridże się szybko skończyły (drukowałem prezentacyjnie). W rezultacie niedokończony model wylądował w śmieciach. Czy może powinienem stosować blok rysunkowy czy jakiś inny papier? Może kredowy?
I w końcu czy muszę jakoś przestawiać opcję w Aprobat Rader 8 PL żeby zachowała się skala? Czy domyślnie będzie dobrze?
Dzięki za odpowiedzi i pozdr.!!!
Awatar użytkownika
mr_tom
Posty: 125
Rejestracja: ndz wrz 19 2004, 14:05
Lokalizacja: Lesko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr_tom »

Ja drukuję na bliku technicznym, ale takim o wyższej jakości (ze sklepu kreślarskiego, a nie z hipermarketu) i nie mam z nim problemów. Nie drukuję w kolorze, a tylko linie i później to będzie malowane i sądzę, że efekt będzie lepszy, a już na pewno tańszy niż pełny wydruk.

W celu dokładniejszych informacji polecam szukanie. Na ten temat już wiele powiedziano, a ludzie wolą sklejać niż w kółko pisać to samo.
Awatar użytkownika
origami
Posty: 282
Rejestracja: pt mar 05 2004, 12:38
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: origami »

Również w hipermarkecie można kupić bardzo dobrej jakości bloki techniczne. Ja kupuję w Carfourze bloki firmy Herlitz. Są w bardzo dobrej cenie, papier jest śnieżno-biały i aksamitnie gładki. A przy okazji giętki i nie łamie się tak łatwo. Przy zakupach trzeba poprostu "pomacać" towar.
Wcześniej kupowałem biały karton w dużych arkuszach w sklepach dla plastyków i docinałem do formatu drukarki, ale teraz kupuję wspomniane bloki techniczne.
Jeśli pobierasz plik za strony "producenta", to w zasadzie nie powinieneś już w nic ingerować poza jakością wydruku. Format i skala powinny być OK.

P.S. Papier kredowy przy drukarce atramentowej zdecydowanie odradzam
Pozdrawiam
_____________________

W stoczni:USS Wasp CV7 (1:200) - projekt własny
jaca09
Posty: 41
Rejestracja: czw maja 19 2005, 13:51
Lokalizacja: Biłgoraj

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jaca09 »

Ja osobiście mogę polecić Papier MONDA seria Selection wysokojakościowe papiery biurowe. Ja akurat uzywam papieru o gramaturze 160g/m.Jest to papier najwyższej bieli i obustronnie gładzony. Ryza 250 kartek około 30zl.Wychodzi napewno taniej niż bloki techniczne jakośc też o niebo lepsza.
www.inter-sell.pl
STRONY INTERNETOWE
SKLEPY INTERNETOWE
Awatar użytkownika
Roderyk
Posty: 88
Rejestracja: sob gru 04 2004, 11:47
Lokalizacja: Mrągowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Roderyk »

Ja zadam inne pytanie.Czy są jakieś specjalne wymagania co do drukarki?Czy też każda drukarka poradzi sobie z takim papierem?
Awatar użytkownika
Mariusz Kita
Posty: 194
Rejestracja: pt sty 06 2006, 15:13
Lokalizacja: czestochowskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mariusz Kita »

W zasadzie każda drukarka powinna bez problemu drukować
Obrazek
Awatar użytkownika
mr_tom
Posty: 125
Rejestracja: ndz wrz 19 2004, 14:05
Lokalizacja: Lesko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr_tom »

Teoretycznie każda wydrukuje bez problemu. Ale to tylko teoria. Ja z racji pracy drukowałem na różnych rodzajach papierów i nie tylko. Nowsze drukarki mogą wrzucać błąd papier lub jego zaklinowanie (tak miałem z epsonem w przypadku kalki i niektórych kartonów). Zazwyczaj jednak problemy były tylko z pobieraniem papieru, ale w takim przypadku wystarczało pojedyńcze, ręczne podawanie kartek lub delikatne ich popchnięcie. Ogólnie lepiej działały drukarki starsze (on po prostu nie wybrzydzają ;) ).
Ewentualny problem może pojawić się na linii papier-tusz. Może dochodzić to wolnego schnięcia, rozmazywanie się itp. W tym przypadku najlepiej zrobić wydruk testowy na jednej stronie i ewentualnie szukać innego papieru.
Awatar użytkownika
Roderyk
Posty: 88
Rejestracja: sob gru 04 2004, 11:47
Lokalizacja: Mrągowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Roderyk »

Może jakieś propozycje co do drukarek......Piszcie swoje propozycje i doświadczenia.Przyda się to nie tylko mnie ale na pewno i innym.
Awatar użytkownika
zxcvbnm1971
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 13 2006, 23:31

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zxcvbnm1971 »

jaca09 pisze:(...)Ryza 250 kartek(...)
250 kartek to pół ryzy (albo ćwierć ryzy austryjackiej) :)
Obrazek
"Trochę więcej wiedzy oświeci naszą drogę" Yoda
Awatar użytkownika
Mariusz Kita
Posty: 194
Rejestracja: pt sty 06 2006, 15:13
Lokalizacja: czestochowskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mariusz Kita »

Ja mam Canon iP 1000 drukuje na wszystkim i ma tanie zasobniki z tuszem.Na allegro kupiłem komplet za 14 zł
Obrazek
ODPOWIEDZ