[R] Pustynna burza czyli ABRAMS

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
struna
Posty: 331
Rejestracja: śr paź 05 2005, 23:45
Lokalizacja: Radom

[R] Pustynna burza czyli ABRAMS

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: struna »

Witam.

Jako ze nie mam narazie sily do kartonowego lotnictwa postanowilem dalej leciec z pancerka. Swojej kolei doczekal sie M1A1 Abrams z wydawnictwa Fly Model.
Co do samego modelu to posiadane przeze mnie wydanie to drugie. Sam model zamierzam malowac.

Na poczatek wanna.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Jak narazie nic nie sprawia wiekszych problemow. Teraz przyjdzie kolej szlifowania oraz oklejania wanny.

I dla porownania jeszcze ze skonczonym juz Chi-He. :-)
Obrazek Obrazek

Pozdrawiam
StRuNa
Awatar użytkownika
struna
Posty: 331
Rejestracja: śr paź 05 2005, 23:45
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: struna »

Witam.

Przyszla pora aby troche uaktualnic swoja relacja. Bo bedzie juz prawie miesiac czasu od ostatniego (pierwszego) wpisu. Przy modelu dzialo sie czasami duzo a czasami nic. Ale coz trzeba pokazac postepy.

Ogolne rzuty na sam model:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Troszke zblizen, mialy byc sruby wicinane laserowo ale juz nie chcialo mi sie ich zamawiac
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I jeszcze wstawilem siateczke.
Obrazek Obrazek

W niektorych miejscach model wymaga jeszcze kilku poprawek, szpachlowania i szlifowania. Co wszystko wychodzi z pod pierwszej wstepnej warstwy farbki. Model maluje Pactra A123 FS 33531 Pale Stone

W tym odcinku to narazie tyle.

Pozdrawiam
StRuNa
Triger
Posty: 29
Rejestracja: pn gru 11 2006, 13:59
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Triger »

struna pisze:Witam.

Przyszla pora aby troche uaktualnic swoja relacja. Bo bedzie juz prawie miesiac czasu od ostatniego (pierwszego) wpisu. Przy modelu dzialo sie czasami duzo a czasami nic. Ale coz trzeba pokazac postepy.

Pozdrawiam
StRuNa
Witam
Czy nie masz kłopotu z falującymi się dużymi powierzchniami po malowaniu farbą? Coraz bardziej dojrzewam do decyzji żeby mojego Bradleya całego pomalować ale boje się żeby nie zrobiły się bąble i fale.
Ostatni model
Spitfire mk Vb
Awatar użytkownika
struna
Posty: 331
Rejestracja: śr paź 05 2005, 23:45
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: struna »

Triger nie mam zadnych problemow, wazne jest aby zbytnio nie nasaczac zbytnio powierzchni. No i tak naprawde jaka metode malowania sie stosuje.

Ja maluje akurat pedzelkiem ale i przy okazji budowy abramsa sprobowalem malowania gabeczka.
W pewnym miejscu za duzo troszke zadzialalem i zauwazylem ze karton mi sie zaczyna falowac. Ale po wyschnieciu wrocilo na swoje miejsce i nic nie widac.

Inny model malowalem Humbrolem i tam nic takiego sie nie dzialo ogolnie rzecz biorac Pactra maluje na 3 warstwy 2 bardziej rozsmarowuje a 3 pokrywam juz koncowo. Co innego malowanie aerografem.

Pozdrawiam
StRuNa
Triger
Posty: 29
Rejestracja: pn gru 11 2006, 13:59
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Triger »

Dzięki :D
Ostatni model
Spitfire mk Vb
Awatar użytkownika
struna
Posty: 331
Rejestracja: śr paź 05 2005, 23:45
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: struna »

Witam.

Po dluszej przerwie Abrams znowu na warsztacie.

Na poczatek wykonczylem wszystkie siatki.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Musze jeszcze popoprawiac malowanie i miejsca klejenia SG.

Powstal rowniez szkielet wiezy.
Tutaj musialem wydrukowac sobie imitacje wnetrza jednego z wlazow gdyz ten jest wydrukowany jako odbicie lustrzane.
Obrazek

I widok na calosc.
Obrazek
Narazie rewelacji nie ma. Bardziej to mi przypomina Hovertank z C&C RedAlert. :cool:

Narazie tyle. Intensywnie pomalutku rowniez prace trwaja nad zawieszeniem. Jako ze nie posiadam do niego gotowych drewnianych kol trzeba leciec te z wycinanki. A jest tego troche.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
struna
Posty: 331
Rejestracja: śr paź 05 2005, 23:45
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: struna »

Witam.

Przy modelu trwaja w miare mozliwosci intensywne prace.

Abramsik dostal przednie blotniki wraz z "chlapaczami". Co do samych blotnikow to z jednej strony nalezy skrocic wystajacy element. Natomiast drugi boczek blotnikow mialem minimalnie przykotki. Na szczecie i tak tego nie bedzie widac gdyz zaslonia to elementy przy reflektorach przednich. "Chlapacze" wymienilem na bardziej plastyczne przypominajace gume. Tj. wycielem identyczne prostokaty ze zwyklego papieru xero (80g) i pomalowalem je plakatowka. Nitowanie zrobilem wikolem.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

Wieza.
Odrazu zrobilem sobie gniazdo lufy. Bardzo przydaje sie, nawet lepiej zrobic je zamin zaczniemy sklejac szkielet wiezyczki. Ktory nalezy najpierw dobrze wyszlifowac i przymierzyc odrazu do poszycia. Niestety u mnie wyszly 2 wieksze szpary. Zostaly zaszpachlowane.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Od spodu wycielem sobie prostokacik wcelu ulatwienia montazu gniazda lufy.
Obrazek

I narazie widok na calosc.
Obrazek

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
struna
Posty: 331
Rejestracja: śr paź 05 2005, 23:45
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: struna »

Witam.

Dzis niewielki updejt relacji ze wzgedow czasowo/pracujaco/wycinajacych.

Na poczatek powstaly kola podtrzymujace.
Obrazek Obrazek
2x z dlugim i 2x z krotkim trzpieniem. Dlugie ida z tylu krotsze z przodu. Na rysunku 20 instrukcji jest pokazane jak nalezy skleic te kola. Skleilem wewnetrzny pierscien na styk ale cos mnie tknelo aby zewnetrzny wyciac dluzszy i okazalo sie ze byl to trafiony wybor. Na zewnetrzym brakowalo mi po okolo 2mm.

Obrazek Obrazek
Ciag dalszy oklejania wiezy. Czesc tylnia musze delikatnie przyciac po obu stronach.

No i troszke drobnicy na kadlubie bo juz najwyzsza pora aby skonczyc choc te czesc modelu i zajac sie ukladem jezdnym.
Klapy. Brakuje przy nich jeszcze zawiasow i do malowania.
Obrazek Obrazek
Wlewy:
Obrazek Obrazek Obrazek
Przednie oslony reflektorow, zapiecia do "plugu minowego" chyba do tego to sluzy.
Obrazek Obrazek

Rowniez przygotowuje sobie czesci do ukladu jezdnego, cale zawieszenie. Jak widac jest tego "troszek" i to jeszcze nie wszystko :cool:.
Obrazek

PS. W nowy numer miesiecznika ARMIA jest wlasnie poswiecony Abramsowi.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
struna
Posty: 331
Rejestracja: śr paź 05 2005, 23:45
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: struna »

Witam.

No i tak się złożyło że po praktycznie 2 latach model ponownie trafił na warsztat.

Chyba najcięższy element w tym modelu "żaluzje wydechu". Z rozpędu dokleiłem 4 mocowania na haki na szczęście w porę się zorientowałem. Ale przyglądając się zdjęciom na primeportal muszę stwierdzić iż element ten został źle zaprojektowany. Konkretnie główny element ma 3 duże skrzydła skierowane w dół. Natomiast te małe przykręcane żaluzyjki są na wieżchu. Ale zostanie już tak jak jest.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Także i wieża dostała neco drutologii.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I widoki na całość. Tylnia półka jeszcze nie przyklejona.
Obrazek Obrazek Obrazek

Tak więc to narazie tyle myślę że za jakiś cas uda mi się skleić jakieś kolejne elementy.

pozdro.
Awatar użytkownika
-BARTEK-
Posty: 110
Rejestracja: pn lut 12 2007, 20:56
Lokalizacja: Kołobrzeg/okolica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -BARTEK- »

Fajnie że do niego wróciłeś :)

Planujesz go malować na jakiś konkretny egzemplarz ? czy po prostu w szablonowy kamuflaż pustynny?
ODPOWIEDZ