Jaki Aerograf

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Prezes

Jaki Aerograf

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Prezes »

Witam

Mam pewien dylemat mam do rozporządzenia około 300-400zł -> zależy jaki ruch bedzie w roboci i jak mi szef zapłaci ;) I chcę zakupic aerograf, zastanawiałem się nad pseudo Iwatą za 150zł ale jaka lepsza dysza 0.3mm czy 0.2?? Może znacie coś lepszego -> ale interesują mnie tylko oferty ze sklepów internetowych, nie mam zamiaru biegać po stadionie Xlecia ;)
Do tego chciałbym od razu spręzarkę, tylko nie wiem jaka byłaby najlepsza-> jaka pojemność i jakie ciśnienie.

Co do farb to myślałem nad PActrą-> nie wiem czy to dobry wybór i nie wiem jakimi chemikaliami czyścić potem aero??


Za odpowiedzi z góry dziękuję
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

Są do kupienia na allegro kompresory z aerografami właśnie w takim przedziale cenowym. Wielu modelarzy ich używa i sobie chwalą.
Szukaj pod hasłem MA-1000.
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
Prezes

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Prezes »

Dzięki za inofo, szkoda że zestaw jest dostępny tylko na allegro.
Piotrek.S.
Posty: 23
Rejestracja: wt lut 01 2005, 13:09
Lokalizacja: Oborniki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotrek.S. »

PseudoIwaty dostaniesz na Allegro już od 70 zł.
Sprężarki są droższe ale niektórzy kupują kompresory/inhalatory Pari.
Możesz też zainwestować w kompresor własnej roboty na bazie sprężarki lodówkowej. Zalety to cicha praca i konstrukcja dopasowana do możliwości właściciela (zarówno finansowych jak i manualnych).

Jeżeli chodzi o farby to do Pactry moim zdaniem najlepsza jest wódka.
Przy malowaniu nie zasycha szybko dysza (nie potrzeba stosować opóźniacza) no i jest stosunkowo tania (w porównaniu do rozcieńczalników dedykowanych do akryli). Do mycia sprzęty niezawodny będzie zmywacz Wamodu.
Prezes

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Prezes »

Super dzięki za odpowiedź. Co prawda u nas na uczelni wódki używa się do czego innego ;) ale starogardzką mogę poświęcić ;)
Prezes

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Prezes »

No cóż i w końcu kupiłem sobie aerograf. Co prawda nie z allegro ani żadnego internetowego sklepu ale w walentynce w Gdyni. ( tak tak wiem przepłaciłem ;) ) Ogólnie zapłaciłem za kompresor mar 1000 i aerograf pseudo Iwata równe 500zł ( dostałem 8 zł rabatu -hahahaha). Sam aerograf kosztował 169 zł - dwufunkcyjne diabelstwo. Po powrocie do domu od razu wypróbowałem sprzęt -> działa bez zarzutu - trenowałem używając farbek plakatowych z czasów jeszcze gimnazjum ;) Może zbyt pięknie nie kryją i ciężko dobrać ich gęstość z wiadomego powodu. Najmniejsza szerokość plamki z osłoną to 2mm -> bez osłonki dyszy farby i iglicy 0,5mm lecz średnia to 1mm. No i oczywiście widzę że będzie trzeba dużo trenować ponieważ ręce trzęsą się jak pijakowi ;)
ODPOWIEDZ