[WKO] Henschel HS-123 A-1

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

marwoj
Posty: 15
Rejestracja: ndz lip 08 2007, 18:07

[WKO] Henschel HS-123 A-1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marwoj »

Witam . Mam na imię Mariusz. Jestem nowy na forum chociaż od dość dawna je przeglądam. Nie odważylem sie wcześniej zarejestrować bo po pierwsze jestem z natury nieśmiały, po drugie nie miałem sie czym pochwalić, po trzecie mam ograniczony dostep do internetu. Ostatnio jednak stałem sie posiadaczem aparatu cyfrowego i mogę już pokazać co robię. Myślę że konkurs wakacyjnyto dobra okazja.
Postanowiłem wybrać do sklejania samolot który jest wymieniony w tytule.

To ten model

Obrazek

W ramkach są takie częsci

Obrazek
Obrazek
Obrazek

I jeszcze jest taka kalkomania

Obrazek

Mam ndzieję że uda mi sie dobrze zrobić ten model. O postępach napiszę w następnej korespondencji.

Mariusz
Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OldMan »

Witam w kokursie :D .

Przy okazji: jesteś 10 uczestnikiem Konkursu.
Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
marwoj
Posty: 15
Rejestracja: ndz lip 08 2007, 18:07

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marwoj »

Trochę prace sie opóźniają bo brakuje mi farbek. Do najbliższego sklepu modelarskiego mam 27 km i kiedy tam sie udałem okazało się, że podstawowych farbek (na spód kadłuba, na wierzch kadłuba i na wnetrze) nie ma na składzie. Sprzedawca mówił, że to "autentyki" i rzadko ktos kupuje i że może mi sprowadzić. Zamówiłem i czekam na telefon.
W miedzy czasie żeby sie nie nudzić powycinałem troche częsci. Dla wprawy zrobilem parę zdjęć.

Obrazek
Obrazek

To elementy wnętrz kabiny pilota i śmigło.

Obrazek
Obrazek

Tutaj elementy silnika i jego obudowy. Widać że przy silniku będzie troche roboty z czyszczeniem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tu przedstawiam elementy kadłuba i skrzydeł.

To na razie tyle. Myslę, że w następnym tygodniu będę miał juz farbki i będę już mógł cos pomalować.
marwoj
Posty: 15
Rejestracja: ndz lip 08 2007, 18:07

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marwoj »

Trochę porobiłem przy modelu bo dostałem w piatek farbki.
Tutaj jedno zapomniane do wstawienia zdjecie:

Obrazek

To obudowa silnika złożona na sucho. Będzie co skrobać i szlifować.

A tu pare elementów juz pomalowanych:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie najlepiej pokryło. Bedzie drugie malowanie.

A tu śmigło. Była taka dziura. Jakby plastik wessało do środka. Musiałem zalepić szpachlowką i wyszlifować.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To tyle na teraz. Do usłyszenia.
marwoj
Posty: 15
Rejestracja: ndz lip 08 2007, 18:07

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marwoj »

Cześć.
Trochę późno (utrudniony dostep do internetu), ale zawsze.
po ponownym malowaniu częsci wnetrza i kadłuba samolotu już jakos wyglada.

Obrazek
Obrazek


Zapomniałem wczesniej napisać jaką farbą malowałem. Według instrukcji miało być Model Master 2071, ale w sklepie nie dostali i malowałem zamienną farba Pactra RLM 02.

Dzisiaj też troche malowałem inne czesci, ale nie zrobiłem zdjęc bo farba była jeszcze mokra. Może jutro. Ciekawe czy zdążę na czas do końca sierpnia.

To na razie.
marwoj
Posty: 15
Rejestracja: ndz lip 08 2007, 18:07

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marwoj »

Cześć.

Skleilem skrzydła. Części pasowały do siebie dość dobrze. W dwóch miejscach musiałem trochę szpachli uzyć. Po wyszlifowaniu wyszło jak na zdjeciach.

Obrazek

Obrazek

Malowałem też wnętrze kabiny. Czarnym humbrolem nr 33 i białym humbrolem nr 24. Pedały zostały pomalowane farbką revell nr 91.

Obrazek
Obrazek

Na razie tyle. Aha ucieszyłem się czytając jeszcze raz regulamun konkursu. Trzeba zbudować model do konca wrzesnia, a nie do konca sierpnia, jak myslałem. To chyba zdążę.

Na razie.
marwoj
Posty: 15
Rejestracja: ndz lip 08 2007, 18:07

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marwoj »

Cześć.

trochę czasu mineło od ostatniej wizyty na forum. Od tego czasu udało mi sie złożyć silnik. Do malowania użyłem Humbrola nr 53 (Gun Metal), srebrny Revella nr 91 i Dunkelgrun Model Mastera nr 2081.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wkleiło się w odwrotnej kolejności niż chciałem. Co to może być?

Pomalowałem też śmigło kolorem Schwarzgrun Model Master nr 2080.

Obrazek

I jeszcze pomalowałem kółka. Użyłem też Schwarzgun i Gun Metal Humbrola.

Obrazek


To tyle na teraz. Do następnego razu.
Melon

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Melon »

Witam

Ciekawe wrażenie robi dla mnie ten silnik.

Patrząc na postępy w pracy i wykonanie myślę ,że to będzie dobry model.


Pozdro
marwoj
Posty: 15
Rejestracja: ndz lip 08 2007, 18:07

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marwoj »

Cześć,

troche popracowałem. Złozyłem dodatkowy zbiornek paliwa.

Obrazek


Złożyłem też wnętrze kabiny pilota, wkleiłem go do kadłuba i skleiłem cały kadłub. W zasadzie wszystko dobrze pasowało, chociaż troche musiałem kabinkę poskrobać, żeby zmieściła sie do środka.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podwozie też złożyłem. W dwóch miejscach musiałem trochę szpachli uzyć, bo dołki były.

Obrazek
Obrazek

To na razie tyle. Do zobaczenia.
marwoj
Posty: 15
Rejestracja: ndz lip 08 2007, 18:07

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marwoj »

Cześć.
Udało mi sie dopasc do internetu. Trochę jest postepów. Pomalowałem spodnią część górnego skrzydła. Uzyłem farby Pactra nr RLM 65. Jest to odpowiednik farby Model Master nr 2078 Hellblau zalecanego przez producenta. Niestety tej farby nie było na składzie w sklepie i zastosowałem zamiennik. Pomalowałem też końcówki skrzydeł na żólto - Model Master 2072 (Gelb).

Obrazek


Po wyschnięciu farby zamaskowałem dolna część skrzydła, żęby pomalować górną. Nawet pomalowałem, ale farba - Model Master 2080 Schwarzgrun slabo pokryła - było widac prześwity - i trzeba było pomalować poraz drugi.


Obrazek

Zapomniałem dodać. Ta taśma to wyrób firmy Tamiya. Wyczytałem na forum, że dobrze sie nadaje do maskowania.

To na razie tyle. Do usłyszenia.
ODPOWIEDZ