Trawler B-414 "REGULUS" by Bartosz B.

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

dzisiaj tylko drabinka i jakieś dwa ramiona z hakiem
Obrazek
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

Kolejny raz przejrzałem w całości dotychczasowy bałberiśte i znowu mnie się uśmiechnęło. Piękna robota. Miło się ogląda zdjęcia przedstawiające takie szczególiki :lol:
ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

Oj daje mi ten model popalić.
Jak skleiłem wszystkie bloczki jeden niefartowny podmuch powietrza (ach ta alergia) i musiałem zamienić sie w poszukiwacza skarbów, co zaowocowało zrobieniem polowy bloczków od nowa.

Następnie przyszło to wszystko zamocować na koluchach we właściwym miejscu, koszmar "nie umiem nie potrafię":evil:

gdy doszło no naciągów bomów to posypała sie lawina niezbyt przyzwoitych słów (tu pociągnę tam sie urwie). Wyglądało to mniej więcej tak: przymiarka, jeszcze jedna przymiarka, właściwe klejenie, 3 inne elementy do poprawki bo coś sie urywało bądź wykrzywiło

Tak wyglądają moje marne wypociny
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na tych bocznych linach zrezygnowałem z bloczków ponieważ przerosło to moje umiejętności i naciągałem bomy na sztywno. Moze to poprawie jak przykleję cały dźwig do pokładu, ponieważ teraz to skręca się cały i nie ma możliwości poprawnego naciągnięcia linek

ps
Nie wiem dlaczego przy zmienianie rozmiaru zdjecia, reling wychodzi taki jak by był zrobiony ze skręconej liny :roll:
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Marne to one bynajmniej nie są kawał porządnej roboty, co do zdjęć to winna jest prawdopodobnie kompresja
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

vanitas vanitatum et omnis vanitas - marność nad marnościami, a wszystko marność...

Mam to samo, co Ty Bartku, niby dobrze, ale zawsze można byłoby to jeszcze dopieścić, ale nie narzekaj. Widać duży nakład pracy i o to chodzi a efekt- na pewno nie jest to marność :cool:
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

Dzisiaj takie dwa malutkie elementy: żurawiki trapowe

Obrazek
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Hej Bartoszu zaplątany w linkach i bloczkach :D
Chciałem Cię tylko podtrzymać na duchu i zachęcić do dociągnięcia prac linowych do końca. Po jakimś czasie człowiek się przyzwyczaja i szybciej lawiruje w tym gąszczu i coraz mniej się urywa.
Choć zawsze coś się trafi ;-)
Świetna robota - powodzenia :pice:
Moje modele: archiwum
Awatar użytkownika
marek
Posty: 141
Rejestracja: pn mar 10 2003, 19:16
Lokalizacja: Świebodzin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marek »

Jak dla mnie swietnie
Ps. Fajna pensetka ;]
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

16 sztuk tratw ratunkowych
Obrazek
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

Witam po bardzo długiej przerwie.
Ostatnio w końcu dostałem upragnionego zapału do klejenia, a że miałem tydzień wolnego i to w domu, zabrałem się za tą stertę kurzu. Nie ukrywam ze bodźcem do klejenia była relacja Pabla ;)

Regulus dostał w końcu "pancerne burty" (podklejone na kartce z bloku technicznego", zapobiegło to pojawieniu się krowich żeber i rozwiązało problem z bulajami, same bulaje zrobiłem na wzór zdjęcia które podesłał Rutek na 4 stronie tego wątku. Największą bolączką to rożne odcienie czarnego na elementach burt, mam trzy egzemplarze i na każdym jest tak samo. Poszycie klejone na zakładkę co u niektórych jest niedopuszczalne, ale mi jakoś tak bardzo to nie przeszkadza, mam nadzieje ze nie zostanę za to zlinczowany. Na ostatnim zdjęciu widać efektu mojej pracy z 12 miesięcy ;). Cały kadłub wymaga jeszcze lekkiego retuszu i pryśnięcia matem, ale to dopiero na najbliższe święta.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony sob sty 16 2010, 20:28 przez Bartosz B., łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ