*[Relacja/Okręt] ORP "Dzik" (MM 6/2000)

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Przez kilka najbliższych dni postępy będą raczej nikłe... A oto koło sterowe.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr lis 30 2005, 13:19 przez Łukasz K., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Jeszcze troszkę pracy i kiosk będzie gotowy...

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr lis 30 2005, 13:26 przez Łukasz K., łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Jak na tak źle opracowany okręt to nieźle ci to wychodzi !! - swoją drogą to nieźle to wygląda mimo że skanowane, lepiej niż niektóre zdjęcia prezentowane na forum. Ciekaw jestem czy będziesz chciał zeskanować cały okręt :D
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Próbowałem sklecić te fotki kadłuba w całość, ale się nie udało. ;) Okręt chyba nie jest najlepiej zaprojektowany, ale wszystko jest raczej łatwe do naprawienia. Na przykład poszycia były za długie, a nie za krótkie. :) Bardziej mnie denerwują te paskudne przesunięcia kolorów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr lis 30 2005, 13:43 przez Łukasz K., łącznie zmieniany 2 razy.
Egzemplasz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Egzemplasz »

tak z perspektywy wykonywania tegoz okretu niewydaje mi sie by byl zle opracowny jezeli chodzi o dokladnosc...w sumie faktycznie pare poprawek trzeba wprowadzic....ale jest to moj pierwszy okret i wydaje mi sie ze niewyszedl wcale zle [zapraszam do mojego watku]....moze troche przy stepce....i w opisie jest pare bledow....a poza tym dowiedzialem sie ze nie jest zbyt wierny oryginalowi....

a kolory to fakt roznia sie najbardziej przy wyrzutniach torped przechodza z rozowego na bardziej rozowy heh....pozdrowienia dla poligrafii w ktorej byl drukowany...

mam pytanie Swinger....jak robisz retusze miedzy czesciami poszycia?? kredkami czy masz inna metode...

pozdrawiam....
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Retusz robię akwarelkami. Na razie jest OK, nie wiem jednak, czy z czasem nie wyblakną.
U mnie kolory są na wszystkich arkuszach mniej więcej jednakowe - tylko zielony gdzieniegdzie się różni. Co do opracowania, to, gdyby nie wprowadzać żadnych poprawek i postępować zgodnie z kolejnością w instrukcji, wyszedłby prawdopodobnie jakiś koszmarek. :)

A tak powstały peryskopy. Najpierw wyrzeźbiłem je z zapałek, potem przykleiłem zaczernione z jednej strony szybki (zrobione z folii do bindowania) przy pomocy ponalu. Później nałożyłem jeszcze ze dwie warstwy ponalu, żeby wypełnić puste miejsce pomiędzy patyczkiem a szybką. Następnie pomalowałem całość na szaro.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr lis 30 2005, 13:24 przez Łukasz K., łącznie zmieniany 1 raz.
Egzemplasz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Egzemplasz »

witam ładnie ładnie tylko mam pytanie jak zamierzasz tzn z czego chcesz zrobic te prowadnice olinowania ze tak powiem na kiosku....

pozdrawiam.... :cool:
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Myślę, że prowadnice skleję z cienkiego papieru. Jeszcze nie próbowałem nic jednak z tym zrobić, więc nie wiem, czy efekt będzie dobry. Może trzeba będzie zmienić plan. A obecnie robię śruby.
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Działo wymaga już tylko malutkiego retuszu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr lis 30 2005, 13:27 przez Łukasz K., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Śruby napędowe. W rzeczywistości nie są aż tak koślawe - skaner trochę przekłamuje, gdy fragmenty obiektu są w różnych odległościach od szyby.

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr lis 30 2005, 13:28 przez Łukasz K., łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ