*[Relacja/Pojazd] Ursus - Model na dłoń

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Zajcev
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 28 2007, 10:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zajcev »

w ''czterch pancernych...'' tygrysy to nic innego niż obudowany T-34 a ten ursus to tez niezłe.T-34 na jednym ujęciu miał wszystkie błotniki, na drugim nie miał jednego....jajaj
Ten ursus bedzie w Modeliku??
pozdro
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 24
Rejestracja: ndz lut 26 2006, 10:12
Lokalizacja: Oborniki Śląskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ursus »

A więc tak drogi Kierowniku :)

Model przepiękny :!: :!: :!: Zauważyłem jednak kilka drobnych błędów - nie wiem jednak czy w tej skali dałoby się to inaczej zrobić. Może unikniesz tego przy Lanzu.
A więc:
-siedzenie kierowcy powinno być po prawej stronie pomostu - tak jak kierownica, bo teraz wydaje mi się, że jest raczej na środku.
-zawieszenie przednie troszkę za grube, ale w skali 1-25 to chyba niewykonalne aby zrobić je lepiej w dodatku z kartonu
-dżwignia hamulca ręcznego powinna być "z guzikiem" - taka dźwignia to raczej w Lanzu powinna być
-osłone gruszy żarowej pomaluj na inny, ciemniejszy kolor - raczej w tych ciągnikach nie było to malowane na kolor reszty - a jeśli nawet było to zaraz farba się przepalała

Poza tym ideał :D Super Ci wyszły przednie felgi :)

Czekamy na fotki z budowy Lanza :D
Obrazek
Obrazek
Na półce: Ursus C-45 skala 1/15
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Dzięki Paweł za opinię! Siedzenie jest trochę przesunięte, w wycinance będzie już tip-top. Zawieszenie - istotnie. Próbowałem cieńsze - wtedy jednak raczej trzeba by je unieruchomić, bo to pracuje, koła są skrętne i obrotowe. Na pewno zauważyłeś też nieco inną konstrukcję zwrotnicy - to właśnie dla jej ruchomości w modelu. Dźwignia jest tylko taką u mnie. Co do gruszy - jeszcze go nie odpalałem to i farba się ostała ;-)
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 24
Rejestracja: ndz lut 26 2006, 10:12
Lokalizacja: Oborniki Śląskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ursus »

No fakt :) A jeszcze teraz jak się bardziej przyjrzałem to zmienił bym też:
-daszek od komina filtra powietrza - na troszkę większy
-korek wlewu wody - też na troszkę większy.
Ale to już kosmetyka w sumie. Jestem pełen podziwu :) Pięknie się prezentuje Twój Ursus na stronie głównej ;)
Jak będziesz czegoś potrzebował to pisz.
Obrazek
Obrazek
Na półce: Ursus C-45 skala 1/15
Awatar użytkownika
Ceva
Posty: 111
Rejestracja: ndz gru 05 2004, 16:40
Lokalizacja: Sierpc
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ceva »

Patrz Ursus co za ironia, z Tobą o Ursusie Kierownik chce rozmawiać, a ze mną o Polonezie nie :( . A z chęcią podzieliłbym się Nim swoją wiedzą wszak spotkać Poloneza na ulicy to wielka sztuka, a już niewiele osób wie jak wygląda Polonez, a z prawdziwą przyjemnością przyczyniłbym się do w miarę wiernego odwzorowania tego szlachetnego pojazdu ( jaki zresztą z dumą posiadam).
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 24
Rejestracja: ndz lut 26 2006, 10:12
Lokalizacja: Oborniki Śląskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ursus »

No widzisz - sam nie wiem czemu tak jest, ale mi bardzo miło, że mogę się wypowiedzieć na forum w sprawie mojego ulubionego pojazdu :) A takich miejsc niestety ciągle jest za mało gdzie można pogadać albo poczytać o starych maszynach rolniczych.
Obrazek
Obrazek
Na półce: Ursus C-45 skala 1/15
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 24
Rejestracja: ndz lut 26 2006, 10:12
Lokalizacja: Oborniki Śląskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ursus »

I jak tam prace nad Lanzem ?? Są już jakieś efekty ?? :)
Obrazek
Obrazek
Na półce: Ursus C-45 skala 1/15
ODPOWIEDZ