"Blaszki" niefototrawione

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
mr.jaro
Posty: 559
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

Re: Blaszki niefototrawione

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

Andrzej Ziober pisze:Wykonałem mnóstwo notatek odnośnie kolejności wykonywania poszczególnych prac. Nie sposób tego opisać w krótkim poście. Potem wystarczy trzymać się tego harmonogramu i kolejno wykreślać z niego zrobione już prace. I tak aż do końca.
Chetnie bym zajrzal do tej "ksiazki kucharskiej". Nie, zeby za kulisy zagladac, bo te i tak ulegaja stopniowym odslonom w formie prezentacji kolejnych etapow pracy tutaj, na forum. Predzej ot tak, z najzwyklejszej ciekawosci...
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
Awatar użytkownika
irimi
Posty: 291
Rejestracja: ndz kwie 17 2005, 22:46

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: irimi »

Zaglądam systematycznie i czekam, czekam na ciąg dalszy...
Cierpliwość łyżką dół wykopie.

"It's not a race, it's a journey..." RUSH, Out of the cradle
leszek504b
Posty: 3
Rejestracja: czw paź 27 2011, 18:44

Re: Blaszki niefototrawione

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: leszek504b »

Andrzej Ziober pisze:Jeśli ktoś jeszcze znajdzie sobie jakieś kolejne „wrażenia zapadnięć, wybrzuszeń, czy innych krzywizn”, to sorry, ale nie mam już czasu na udowadnianie, że „model nie jest wielbłądem”
Nie wiem czy powinienem do tego wracać, być może narażę się niektórym osobom odwiedzającym ten temat, bo już chyba wszystko zostało wyjaśnione, ale jakoś nie mogę się powstrzymać. Najlepszym komentarzem w tej sprawie moim zdaniem jest wypowiedź Wujka Andrzeja, który napisał:
Wujek Andrzej pisze: Konkluzja jest tylko jedna . Jeśli ktokolwiek myśli że jest w stanie ocenić wykonanie modelu na podstawie zdjęć bardzo się myli . Może tylko oceniać zdjęcia modelu . To olbrzymia różnica
Powtórzę. Może oceniać zdjęcia modelu a nie model. Oczywiście można w jakimś stopniu ocenić model na podstawie zdjęć ale nie można nikomu wmawiać czy gdzieś tam ogon biegnie w linii prostej czy się zakrzywia.
Andrzej Ziober pisze:Pozdrawiam i wracam do robienia modelu
Panie Andrzeju cały czas czekam (a raczej powinienem napisać - czekamy, bo na pewno nie jestem sam) na dalszy ciąg relacji z budowy. Można się z niej wiele nauczyć.
Pozdrawiam
Andrzej Ziober
Posty: 483
Rejestracja: sob lut 11 2006, 16:30
x 58

Blaszki niefototrawione

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Ziober »

OK! Pociągnę dalej tę relację, choć muszę powiedzieć, że mam coraz większy absmak do naszego polskiego Internetu modelarskiego. Jak dla mnie to coś ostatnio za dużo w nim zaciekłości (tu nie mam na myśli kartonworku). Ale mniejsza z tym.
Aktualnie model wreszcie stoi już na podstawce. Zanim „wylądował” na niej na stałe, to ostatnie zdjęcie „w locie” z przyklejonymi już podnośnikami, które będą łącznikiem całości z podstawką. Niebieska partia kadłuba jest już pomalowana docelowo ze wszystkimi „brudnościami”.
Obrazek

Na podstawce, żeby nie była tylko nudnym kawałem popękanego betonu, taki mały dodatek – zapchana tłustymi śmieciami kratka ściekowa
Obrazek

Po „lądowaniu” najpierw fotka od strony „pogniecionego ogona” ;-)
Obrazek

I od "dzioba". Tu jeszcze bez pokryw, drzwi i podestów....
Obrazek

..które zmontowałem dopiero po przymocowaniu modelu do podstawki i przesłonięciu jej papierem, żeby się nie wybrudziła podczas dalszych prac.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podesty i pokrywy są już pomalowane docelowo, bo trzeba to było zrobić przed przyklejeniem, gdyż zawiaski są tak delikatne, że nie można już tych części dotknąć. Na zdjęciach brakuje jeszcze siłowników i prętów podpierających pokrywy i podesty. Są już gotowe i czekają w sloiczku na zamontowanie. Główna bryła zielonej partii kadłuba ma jedynie zaznaczone miejsca pod ślady eksploatacji i obecnie czeka na dalsze prace malarskie. Najpierw jednak muszę skończyć parę brakujących dodatków – wirnik, śmigło ogonowe, skrzydła, stateczniki itp. O tym trochę później...
Mam nadzieję, że wszystkim Kolegom, którzy pisali do mnie maile z prośbą o kontynuację tej „najdłuższej w nowoczesnej Europie” relacji sprawiam przyjemność.
Gdy stajesz przed problemem, szukaj rozwiązania, a nie obejścia.
Awatar użytkownika
piotr_k
Posty: 72
Rejestracja: śr lut 18 2009, 13:56
Lokalizacja: MALBORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotr_k »

Witam
Niesamowita robotę zrobiłeś i robisz, coś wspaniałego patrzeć na takie cacuszko.
Pozdrawiam wszystkich Piotr
Awatar użytkownika
lehcyfer
Posty: 485
Rejestracja: pt lis 11 2005, 18:19
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lehcyfer »

Super jest zobaczyć jak prace przy twoim cacku posuwają się do przodu :)
Jako naoczny świadek stwierdzam że wszelkie domysły o "pognieceniu" są jedynie domysłami :P

Serdecznie pozdrawiam wspominając fantastycznego grilla i dyskusje przy nim.

Leszek
- Do not try to make a model. Instead only try to realize the truth.
- What truth?
- There is no model. Then you will see that it's not the model that you make, it is only yourself.
Awatar użytkownika
piotter
Posty: 203
Rejestracja: ndz lis 20 2005, 14:42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotter »

Tym którzy nie pisali też zrobiłeś przyjemność. Ogromną.
Wielkie dziękuję i czekam na jeszcze.

Ależ ta "szóstka" jest wielka...
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...
Andrzej Ziober
Posty: 483
Rejestracja: sob lut 11 2006, 16:30
x 58

Blaszki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Ziober »

Dziękuję za miłe slowa i jeszcze kilka dodatkowych fotek, już siłownikami i podpórkami pokryw na dużych zbliżeniach:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Gdy stajesz przed problemem, szukaj rozwiązania, a nie obejścia.
Awatar użytkownika
irimi
Posty: 291
Rejestracja: ndz kwie 17 2005, 22:46

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: irimi »

Genialne wykonanie. Nic dodać, nic ująć.
Cierpliwość łyżką dół wykopie.

"It's not a race, it's a journey..." RUSH, Out of the cradle
Awatar użytkownika
skyraiderad5
Posty: 60
Rejestracja: czw sie 31 2006, 22:20
Lokalizacja: Toruń

"Blaszki" niefototrawione

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: skyraiderad5 »

Dwa razy się pomyliłem, nie wchodzi na ostatnią stronę.
Ale dupek ze mnie, tutaj to działa inaczej.
Marek
Ostatnio zmieniony pn lut 04 2013, 23:32 przez skyraiderad5, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ