[WKO] UH-1 "Huey Hog"-UKOŃCZONY NA WKO :D

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
Bushvalk
Posty: 176
Rejestracja: ndz paź 31 2004, 21:47
Lokalizacja: Warszawa

[WKO] UH-1 "Huey Hog"-UKOŃCZONY NA WKO :D

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bushvalk »

skoro nikt się nie motywuje do robienia modeli w ramach tego projektu, ja dziergam następny :lol: Taki fajny, jak w temacie, Monogram, pakowany przez Revell'a wersja oczywiście "krótka" :D Najbardziej wietnamska, jaką tylko miałem :D Może na początek poproszę Was o jakieś foty kabiny i wnętrza przedziału transportoego, bo nic nie mam... Nie otwieram sielnika, będą otwarte drzwi przedziału desantowego+uzbrojenie na wysięgnikach-tyle mam po nauce po Spicie-plan jak ma wygłądać gotowy model :D

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony pt wrz 21 2007, 14:45 przez Bushvalk, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OldMan »

Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
Awatar użytkownika
Bushvalk
Posty: 176
Rejestracja: ndz paź 31 2004, 21:47
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bushvalk »

pierwsze maźnięcia pędzlem, suchym i mokrym :D

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Gienek
Posty: 397
Rejestracja: sob mar 20 2004, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gienek »

Sądziłem, że będę miał okazję wspomóc Ciebie dokumentacją następnego modelu ale wybrałeś mi temat nieznany. Ale poniekąd sprawiłeś też mi pewną przyjemność bo od razu przypomniałem sobie jak pierwszy raz wybrałem się do kina na „Czas Apokalipsy” ;-) (ech, „The End” Doorsów i wentylator w pierwszej scenie ...).
Miło, ze wyciągasz wnioski z budowy poprzedniego modelu i bardzo będę kibicował.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bushvalk
Posty: 176
Rejestracja: ndz paź 31 2004, 21:47
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bushvalk »

"Czas Apokalipsy" jest super jko natchnienie do budowy tego modelu ;-) Co do dokumentacji, to wielkie dzięki OldMan'owi za linki-bardzo fajne foty ;-) Wnętrze jest prawie gotowe, jeszcze tylko fotele pilotów i można wklejać w kadłub:

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

No w końcu śmigłowiec :D
Co do dokumentacji to UH-1 jest tak obfotografowanym latadłem że chyba z żadnym detalem problemów nie będzie- jeśli jednak będziesz czegoś szukał daj znać postaram się pomódz.
Co do samego modelu to spasuj sobie dokładnie tą część która zakrywa górę kabiny z resztą części kadłuba. Pamiętam że się nieźle nagłowiłem żeby to ładnie wyglądało.

Wypraski z form Monogram'u może nie należą do pierwszej klasy ale jedno co badzo mi się podoba to tablice przyżądów w formie odlewu a nie jakieś tam kalkomanie - dużo fajniej to wygląda. Do tego widze że sobie z tym całkiem nieźle poradziłeś.

Pozdrawiam
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
Awatar użytkownika
Bushvalk
Posty: 176
Rejestracja: ndz paź 31 2004, 21:47
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bushvalk »

ech, jeśli mam być szczery, to model jest tragicznie spasowany a ta górna część kadłuba :-? -miałeś rację Piter :-?

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Ahhhhh Bushvalku pieknosci:) chiodz wydaje mii sie ze podczas malowania skrzyni z amunicja, maznales podloge. Moglbyc podac mniejwiecej wymiary bo mam ochote skleic jakies letadlo ale nadal nie moge wybrac skali. Powiedz jeszcze dodatkowo jakie malowanie wybrales? Mam nadzieje ze nie skalasz modelu armijnymi kalkami tylko zrobisz pieknego Marinesowskiego wiatraka :twisted:
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
Bushvalk
Posty: 176
Rejestracja: ndz paź 31 2004, 21:47
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bushvalk »

Yunior-model będzie w malowaniu US....Marine Corps. :D :D z przepięknym czerwonym ogonem :D A wymiary modelu(1:48-dla przypomnienia :cool: ) to 25cm długości i 28cm średnicy wirnika ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

oj bedzie przepieny wiatraczek :) chyba sie jednak zdecyduje jak cos bede mial robic na 1/72. na wieksza skale miejsca nie mam :(
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
ODPOWIEDZ