Nowości w Answerze

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

Awatar użytkownika
MB
Posty: 67
Rejestracja: sob wrz 02 2006, 22:21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MB »

Mariusz, to są naprawdę i w całym tego słowa znaczeniu PASKUDY!!!

Gadali przez cały dzień o byle jakim ruskim czołgu (PiterATS, bez urazy), a o porządnej niemieckiej przyczepie nawet się im zipnąć nie chciało.

Nie ma już prawdziwych kolegów...(z wyjątkiem Ciebie oczywiście)
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

MB i Mariuszu Kita ... nie czekałbym na wydanie przyczepy do Famo .

Nie dziwię się oporom Answera z jej wydaniem . Przypominam sobie temat testowego klejenia samego SdKfz 9 na stronach Kartonworka , przypominam sobie również temat poprzedzający który tyczył rozwiązywania drobnych niuansów technicznych tej konstrukcji .
Sam projekt tak skomplikowanego modelu ciągnika był ze strony firmy bardzo ryzykownym przedsięwzięciem . Już wtedy wyrażałem zdanie że po jego wydaniu " kupi kilkudziesięciu , zrobi kilku " .

Nie wiem ilu kupiło , wie to wydawca , sklejony widziałem jeden . Minęło już sporo czasu a o pracach nad kolejnymi modelami ciągnika "ni widu ni słychu" . Jak wielce ryzykownym finansowo posunięciem firmy było by drukowanie równie skomplikowanego modelu przyczepy jako dodatku tylko i wyłącznie do Famo ... który ma wzięcie wyłącznie u kolekcjonerów "wersji płaskich" , wędrując do szuflady ?

Nawiązując do poruszanego ostatnio na Forum tematu gigantomanii modelarskiej śmiem twierdzić że wykonanie Famo przerasta umiejętności wykonawcze większości bardzo dobrych modelarzy , przekracza znacznie ilość czasu jaką dysponują i która jest potrzebna do jego poprawnego przynajmniej wykonania . Pokłady zapału i samozaparcia przy podjęciu się takiego wyzwania trzeba posiadać ... niezmierzone zaiste a tego brak .

Sam model Famo w modelarskim internecie został już wcześniej zdyskwalifikowany przez grono modelarskich amatorów , którzy dopiero teraz zabrali się za klejenie modeli o stopniu skomplikowania przekraczający nisko-średni , z powodu 1,5 mm niedokładności niewidocznego elementu ramy pojazdu . Uzyskało to poklask .
Dziwię się zresztą nieustannie domorosłym recenzentom którym obce jest stosowanie gradacji ocen opracowań . Nie dzielą ich na bardzo dobre , rzetelne , dobre , dostateczne czy też powiedzmy ... przyzwoite .
Dla nich są wyłącznie "super-hiper-ekstra-wiadomojakafirma" oraz "skandale wydawnicze" .

Zastanawiam się poważnie nad przeniesieniem tychże zasad ocennych na sędziowanie modelarskie tzn. szukamy pierwszego błędu który popełnił modelarz w prezentowanym modelu ... następnych nie trzeba . Dys-kwa-li-fi-ka-cja .

To dowcip oczywiście , przecież nie będę z siebie robił idioty ...

Wydaje mi się że wyłuszczyłem większość przyczyn z powodu których trudno się spodziewać wydania przyczepy do FAMO . Być może się mylę . Tak ... to być może .

Wujek .
Awatar użytkownika
MB
Posty: 67
Rejestracja: sob wrz 02 2006, 22:21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MB »

Dzięki serdeczne, choć nie tryskało to optymizmem.

Jedno jest wszak pocieszające. Wujku, witaj w skromnym gronie (bardzo skromnym) moich "prawdziwych kolegów". Cieszę się niezmiernie, że właśnie Ty wyrwałeś się z tego PASKUDNEGO grona.
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

A ja się cieszę, że Wujek znowu jesteś na forum - witam Cię i mam nadzieję na dalsze świetne prace!
Pozdrawiam,
TAD
Awatar użytkownika
Mariusz Kita
Posty: 194
Rejestracja: pt sty 06 2006, 15:13
Lokalizacja: czestochowskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mariusz Kita »

Dzięki Wujku za odpowiedż.Obawiam się że masz 100% racji.
Obrazek
Tera Misieuda
Posty: 52
Rejestracja: pt lut 06 2004, 0:32
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tera Misieuda »

Wujku Andrzeju:
czy równie łagodnie potraktował byś błąd w pasowaniu części modelu (1,5mm to jednak nie taka zupełna drobina) w innym modelu kartonowym - dajmy na to T-34/76 z AH? Ta sama skala, podobna cena. Czy wyobrażasz sobie rwetes na forum w przypadku odnalezienia czegoś takiego?
Przyczepa do Famo od samego początku była modelem niszowym adresowanym do małego grona zapaleńców. Wydana w jednym zeszycie z Famo znalazła by większe grono nabywców - pomijając zapewne zaporową cenę takiego zestawu.
A może Wydawca podejmie odważną decyzję i... skoro model i tak nie zostanie wydany uszanuje pracę projektanta jak i marzenia wiernych wyznawców i umieści na swojej stronie przyczepę w PDFie? Upssss... Chyba się zagalopowałem ;)

Pozdrawiam
T_M
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Tera Misieuda ... doświadczenie nauczyło mnie aby nie dostarczać pożywki internetowym indywiduom żywiącym się "1,5 mm - owymi sensacjami" i na bezustannym ich roztrząsaniu budującym swoją modelarską popularność .

Nie jest to miejsce analizy błędów opracowań AH . To miejsce dla zwrócenia uwagi na zapowiedzi i nowości Answer .
W przypadku zamiarów wydania FAMO wraz z przyczepą w jednym zeszycie Answera zmieniłbym komentarz z " kupi kilkudziesięciu , zrobi kilku" na " kupi kilku , zrobi jeden " ...

I dalej . Wiem kto te rzeczy projektował a nawet co ma następne gotowe lub prawie gotowe , życzę mu aby jego prace zostały uhonorowane finansowo a nie darmówkami w pdf . Innym współpracującym z kartonowym biznesem też , obojętne pod jakim szyldem by nie współpracowali .

Nowe pozycje cieszą , Fuso jako dawno oczekiwany , PzInż jako trafione wznowienie projektu polskiej konstrukcji w wersji kartonowej . Mam wycinanki PzInż 130 z MM i wiem jak klei się dwudziestoletni karton . Czas był najwyższy .

Wujek ... :papa:
Awatar użytkownika
Marcin G.
Posty: 75
Rejestracja: pn sty 08 2007, 12:58
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcin G. »

Wujek, te 1,5 mm ma znaczenie dla kogoś budującego model w klasie standard. Ale jeśli chodzi o stopień skomplikowania masz rację...Hasło "kupi kilkudziesięciu , zrobi kilku" często znajduje odzwierciedlenie w tym, co proponują nam modelarzom wydawcy. Nie każdy ma czas, aby siedzieć nad modelem dwa lata. Nowych opracowań oby jak najwięcej i oby jak najlepiej spasowanych :)
ODPOWIEDZ