Jak zrobić ładnie wyprofilowane śmigło?*

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

ODPOWIEDZ
wilczek

Jak zrobić ładnie wyprofilowane śmigło?*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wilczek »

Czesc Wam wszystkim! :) Jesli ten temat byl juz gdzies poruszony i sie powtarzam, to wielkie PRZEPR.... ale szukalem i nie znalazlem... Kleje ZERO z MM i jestem przy smigle... Coz... W instrukcji nie ma metody, a ja nie mam pomyslu :( Jesli po prostu skleje dwie strony ze soba, to bede mial sztachete, a nie lopate od smigla. PROSZE!! :( ... Jak Skoncze to wysle na serwer fotke. Nie ma relacji bo zaczalem go kleic 3 lata temu, a tu sie znalazlem przed rokiem ;) Takie rozne koleje losu, stad tak mi sie to wlecze ;) Ale nastepne samoloty bede juz relacjonowac TIP TOP, i bede czekal na najwiekszych szydercow, co aby mnie krytykowali! Konstruktywnie, ma sie rozumiec ;P
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

ukształtuj je metodą wygniatania obłą końcówką czegoś np wyszlifowanego patyczka na gumce do gumowania ołówka. Można też ukształtować w palcach choć efekt będzie pewnie gorszy.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
MB
Posty: 67
Rejestracja: sob wrz 02 2006, 22:21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MB »

Stosując metodę opisaną przez Tempesta, dobrze jest podobno wygniataną część zwilżyć śliną. Sam tego nie próbowałem, ale z powodzeniem robił to Grabciu. Jego MS 406 możesz znaleźć na ostatnim miejscu w archiwum.
wilczek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wilczek »

...tak łatwo Wam mówić... :( prawie zniszczyłem jedną z łopat. Jak dla mnie jest to awykonalne metodą "wygniatania", chyba że ktoś ma szablon łopaty śmigła - to sobie może wygniatać ! Tyle osób już odwiedziło ten wątek - niech ktoś się zlituje i zrobi mini relację z "wygniatania śmigła" ;) :(
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Wygniatasz na tej gumce o w ten sposób coraz mniejszymi przedmiotami (pokombinuj - przedmioty obłe, ale i druty do dociskania na łukach są OK - poszukaj mojej relacji ze Spitfire'a z KŚ w 1:50, tam pokazywałem chyba zdjęcia stateczników z tak kształtowanymi krawędziami):

Obrazek

Potem najwyżej doginasz trochę w palcach, i już. ;)
Awatar użytkownika
Łysy OMG
Posty: 57
Rejestracja: czw lis 13 2008, 1:14
Lokalizacja: Niemce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łysy OMG »

Śmigło w Zerze nie jest jakieś skomplikowane kolorystycznie więc dobrze by je było po sklejeniu potraktować cyjanoakrylem, potem papierkiem ściernym i farbkami. W tym przypadku bordowa i żółta;p Z mojego ostatniego śmigła (I-16) jestem bardzo zadowolony, wręcz wniebowzięty;p
Pozdrawiam, Maciej:)
ODPOWIEDZ