[Relacja] Lokomotywa elektryczna uniwersalna EU07-353

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

rowin
Posty: 624
Rejestracja: wt kwie 13 2004, 16:33
Lokalizacja: Lublin/Waw
x 85

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rowin »

Piękny model, nie mogę doczekać się budy i malowania :)

Jest jakakolwiek szansa wydania Twojego modelu? Kurcze kolejarze poruszaja tyle tematów, a najpopularniejsze loko w Polsce w tej skali jeszcze nie zrobili :( a szkoda!!!! (oczywiście tu podtekst do projektantów....do roboty z EU07!!! :) )

pozdrawiam i śledze dalej tą relację
Awatar użytkownika
Adamowicz
Posty: 153
Rejestracja: pt lut 18 2005, 8:28
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
x 13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adamowicz »

Witam,

rowin: Dokończenie tego modelu, a tym bardziej stworzenie "zjadliwej" wycinanki wydaje mi się tak odległe, że równie chętnie czekam na opracowanie modelu "siódemki" przez kogoś bardziej doświadczonego w tej materii.

PilotHN: Mój faworyt to "Albedo 0.39", choć tytułowy utwór z "Voices" jako sztandarowa "mruczanka" jest równie dobry do precyzyjnej roboty. Przy wierceniu i piłowaniu świetnie spisuje się Rammstein :usmiech:

Starczy tych wywodów, przejdźmy do istoty rzeczy:
Powstały następne elementy w kolejce do malowania na szaro. Tym razem są to wentylatory oporów rozruchowych:
ObrazekObrazek
Mocowanie kołpaków wiatraków wymaga jeszcze przemyślenia, gdyż obecne jest trochę za luźne (wentylatory przekrzywiają się i drgają w trakcie obrotu).
Oczywiście natychmiast dokleiłem do płyty podłogowej niezbędne mocowania i sprawdziłem jak to współgra z całością:
ObrazekObrazek

To tyle na dziś.
Do następnego razu, miejmy nadzieję, wkrótce...
Awatar użytkownika
mm
Posty: 1
Rejestracja: czw lut 21 2008, 11:57

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mm »

Witam !
część pracy jaka dotychczas wykonałeś bardzo mi sie podoba
i fajoskie jest to zdjęcie pociągu ze stacji w Żyrardowie
czekam na dalszy ciąg twojej pracy - pozdrawiam .
Awatar użytkownika
hamfast
Posty: 44
Rejestracja: czw mar 23 2006, 7:50
Lokalizacja: Głogów, Wrocław, Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: hamfast »

Maverick33 pisze:Byłem dzis w lokomotywowni i zrobilem ... scie zdjec EU07, EP08, ET 41 również od dołu - dostałem zgode pochodzić sobie w kanale wiec troszkę fotek mam - wieczorem postaram sie ci wysłać tylko przebiore je.
Teraz na to wpadłem. Byłeś w szopie na Armii Krajowej ???
Cholera. 5 lat tam pracowałem :D

Do Adamowicza:
Wymiękam. Za każdym razem, jak oglądam tą relację. Nie masz nic wspólnego z koleją? nie pracujesz tam? Tym bardziej mój zachwyt wzbudzają zdjęcia gotowych elementów modelu. jak oglądam zbliżenia wózków, to normalnie jakbym był na warsztacie napawalni w opolskiej szopie !!!
REWELACJA !
Geometria wykreślna wielką nauką jest. I bardzo przydatną. Przynajmniej modelarzom.
Awatar użytkownika
darek5001
Posty: 28
Rejestracja: pn lis 22 2004, 9:59
Lokalizacja: Iława

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: darek5001 »

Mam nadzieję że to nie koniec relacji. Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy.
pozdrawiam
07loceu
Posty: 1
Rejestracja: sob gru 08 2007, 19:33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 07loceu »

Chyba nasz kolega Adamowicz zrezygnował z dalszych prac. :(
Awatar użytkownika
metio
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 20 2006, 14:09
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: metio »

Hmm myślisz że model projektuje i klei się bez przerwy dzień i noc?? Kolega Paweł na pewno nie zrezygnował tylko nie ma czasu akurat teraz. Poza tym model lokomotywy EU07 jest skomplikowany i nie tworzy się go w miesiąc :roll: Bądź cierpliwy ;-)
Papier jest najszlachetniejszym tworzywem modelarskim.
Awatar użytkownika
Adamowicz
Posty: 153
Rejestracja: pt lut 18 2005, 8:28
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
x 13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adamowicz »

Witam,

chciałbym rozwiać pogłoski, które rozdęły sie jak krowa po mokrej koniczynie, jakoby budowa "siódemki" miałaby zostać zarzucona. Brak jakiejkolwiek aktywności w relacji wynika z większej ilości czasu, jaki poświęcam innemu "projektowi", o którym już niebawem :chytry:

Ostatnio jednak miałem chwilkę, by przysiąść trochę do elektrowozu, rozrysować nowe podzespoły i skleić trochę drobnicy. Jak na cztery miesiące milczenia "namacalne" rezultaty są marne:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

czyli po kolei korpus sprężarki wraz z cylindrami (na razie brak jeszcze komór zaworowych), podstawa zespołu sprężarki, korpusy silników i wyciągi do chłodzenia cylindrów. Z tych "półproduktów" powstaną wkrótce zespoły sprężarek, które w tej chwili prezentują się tak:
ObrazekObrazekObrazek

W nadchodzącym tygodniu praca nad sprężarkami (została jeszcze sprężarka pomocnicza) zostanie zakończona, a w dalszej kolejności wszystko idzie do malowania.

hamfast: Poza tym, że interesuję się koleją (a właściwie wszystkim co jeździ po szynach), to z tą branżą niewiele mam wspólnego, nawet do najbliższych torów kolejowych mam daleko :oops:

Do następnego razu
Awatar użytkownika
Adamowicz
Posty: 153
Rejestracja: pt lut 18 2005, 8:28
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
x 13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adamowicz »

Witam,

trochę nadgoniłem zaległości, a oto efekty: po pierwsze silnik sprężarki:
ObrazekObrazekObrazek
Jak widać doszły komory szczotek, nóżki, łożyska i skrzynka zaciskowa.

Po drugie - sprężarka:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
uzupełniona o komory zaworów z przyległymi rurami i chwytem powietrza oraz lubrykator i instalację smarowania z manometrem ciśnienia oleju.

Po trzecie, drobne poprawki w ramie:
Obrazek
oraz taki oto element (chyba fragment drenażu sprężarki):
Obrazek

Całość po spasowaniu na sucho tworzy zespół sprężarki głównej, sztuk dwie:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Na dniach powstanie jeszcze sprężarka pomocnicza i to by było na tyle... przed malowaniem.

Pozdrawiam,
Paweł

PS: W związku z wcześniejszą wzmianką o drugim projekcie przyszło do mnie kilka maili z zapytaniem o tematykę. Pomimo szacunku jaki mam do wszystkich nadawców pozwoliłem sobie nie odpowiedzieć :twisted: aby niespodzianka była większa. Podpowiem tylko, że będzie to pojazd szynowy...
Awatar użytkownika
Adamowicz
Posty: 153
Rejestracja: pt lut 18 2005, 8:28
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
x 13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adamowicz »

Witam,

w ostatnim rzucie, przed rozpoczęciem kolejnej relacji :chytry: , skleiłem brakującą sprężarkę pomocniczą:
ObrazekObrazekObrazek

Poza tym dokleiłem uchwyty sprężarki głównej:
Obrazek

Jeszcze tak na szybko kilka zdjęć wyposażenia przedziału maszynowego w wersji czarno-biało-pstrokatej:
ObrazekObrazekObrazekObrazek

No i byłoby tego. Do następnego razu.
ODPOWIEDZ