Diorama Mundzia - Pierwszy element - BMW R-75

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
szelmek
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 14 2003, 22:31
Lokalizacja: Pruszków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szelmek »

Wy Qrczaka nie straszcie, bedzie miał jeszcze trochę czasu. Póki dziecię małe i nie łazi to da się coś jeszcze zrobić, byle być cicho bo głownie śpi :-). Potem zaczyna się jazda. Wiem co mówie córa 4,5 i syn 1,5 - praktycznie nie mam na nic czasu od 4 lat ;-) ciekawe kiedy znowu będe miał czas?
Wszyscy chcą Twego dobra, nie daj go sobie odebrać,
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Witaj Edziu,
Dzisiaj troche przegapiłem forum i to był jeden z takich dni kiedy wyrażnie skacze mi ciśnienie ( mam na myśli sprawy zawodowe ).
No a teraz rozumiem, że ta BMW to robi jako tło dla ... hmm, no właśnie dla kogo? Albo raczej czego? Co tam masz za asa w rękawku?
Nieco rozchwiany "kardiologicznie" ale z uśmiechem pozdrawiający,
Maciej
Awatar użytkownika
qrchak
Posty: 673
Rejestracja: pn sie 25 2003, 19:19
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: qrchak »

Macieju ta zagadka została już rozwiana :mrgreen:
Si vis pacem, para bellum.
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Edziu,
teraz dopiero zauważyłem ... hmm. Czym pomalowałeś kolbe oraz chwyt pistoletowy MG34? Czy nie jest to czasem kolor ... drewna???
I znowu mam jakieś wątpliwości.
Teraz się zacznie. To wszystko przez to niestabilne ciśnienie.
Maciej
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

OK qrchak!
Znalazłem. Wycofuję się z pytania o asika w edziowym rękawku. No a co do materiału kolby i chwytu pistoletowego MG34 - to coś mi się wydaje, że w tym czasie niemcy mocno inwestowali w tworzywa sztuczne ...
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Cześć Maciej, kolorek chwytu i kolby, to już historia. Na fotce jest kolorek drewna jaki zalecał producent modelu. Jak pomalowałem, jak wyschło, to coś mnie się ten kolorek podejrzany wydał. Poszperałem tu i ówdzie i ustaliłem, że jeszcze w roku 1942 Niemcy stosowali drewno, ale z drzew owocowych i kolorek to taki brązowawowiśniowy był. I tak ja pomalował. Ale ponieważ to jest temat na Czwarty element, to o tym później.

Teraz to chciałbym parę słów na temat, który przegapiłem, a z którym miałem do czynienia przy beemwuszce. Chodzi o to, że w niektórych przypadkach (szczególnie przy dużych częściach), gdy dany element modelu składa się z dwóch sklejanych ze sobą skorup (kadłuby samolotów, kadłuby statków, bomby, beczki, zbiorniki itp.), występują w miejscu klejenia takie podłużne wzgórki. Trzeba z nimi coś zrobić. Jeżeli wzgórek duży, to należy potraktować najpierw iglaczkiem, a następnie papierkiem ściernym (ale dopiero po całkowitym wyschnięciu kleju!!!). Jeżeli wzgórek mały, to papierek chyba wystarczy.
W beemwuszce taki wzgórek wystąpił po sklejeniu kosza (i po pierwszej przymiarce widać, że wystąpi po sklejeniu zbiornika paliwa). Co prawda był niewielki, ale był. A zatem papierek w ruch i się wyrównało. Po pierwszym malowaniu coś niecoś tego wzgórka było widać, no to znowu papierek. Po drugim malowaniu było już OK.
Nie należy próbować wyrównywać tego wzgórka przed sklejeniem elementu. Można nabawić sie dolinki, a wtedy niestety szpachelek. Bryndza.
Tyle na razie. Może jutro uda się wstawic fotki ze sklejonymi już podzespołami.

Motórny uśmiech,
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Edziu ...
Pogmerałem i znalazłem. Elementy fototrawione do kół ( szprychy ) oraz drobne wyposażenie do, hmm ... Zundapa? Elementy pochodzą z blach przeznaczonych do waloryzacji 88-mki ( zestaw TAMIYA ). Właśnie w tym zestawie był sobie ów motorek, który już na samym wejściu ... poniechałem! Jeżeli Edziu reflektujesz to z przyjemnością wyśle je Tobie - ja ich pewnie nie wykorzystam.
Tymczasem niecierpliwie czekam na kolejną relację z "frontu wschodniego"
Pozdrawiam,
Maciej

P.S. Co ciekawe, także producent blach postanowił wymienić tablice rejestracyjne, i to obie.
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Część Maciej, na tej blaszce, to jakie drobne elementy występują. Jak możesz, prześlij mi skan na maila. I dodaj co ewentualnie byś chciał za to.

Wracając do tematu, zapomniałem chyba dodać, że jestem zwolennikiem malowania przed sklejaniem wszystkiego, co się da.
No i chyba zapomniałem przedstawić szpachli, których używam w razie konieczności. Są w załączniku. Również w załączniku przedstawiam kleje, których używam przy plastikach. Główny, to revellowski "cement", a pomocniczy, to Super-klej w wersji gęstej (w handlu jest też wersja rzadka i wersja średnia). Używam gęstej dlatego, że daje on około minuty na ewentualne korekty położenia klejonego elementu.

Szpachle Obrazek Kleje Obrazek
Ostatnio zmieniony wt cze 21 2005, 22:13 przez Edmund_Nita, łącznie zmieniany 4 razy.
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

No to teraz, to co tygryski lubią najbardziej. Jest okazja podworować ze starszego pana. Oto sklejone elementy.

12. Kosz 1 Obrazek 13. Kosz 2 Obrazek


14. Przednie koło Obrazek
Ostatnio zmieniony wt cze 21 2005, 22:19 przez Edmund_Nita, łącznie zmieniany 3 razy.
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

I jeszcze parę fotek, żebyście jeszcze bardziej mogli się pośmiać. Na tym na razie koniec, bo jutro z Vivitem i Bobo wybieramy się do Kruszwicy nacieszyć wzrok gotowymi już wyrobami.

15. Przednie koło Obrazek 16. Rama 1 Obrazek


17. Rama 2 Obrazek


Motocyklowy uśmiech od ucha do ucha,
Ostatnio zmieniony wt cze 21 2005, 22:22 przez Edmund_Nita, łącznie zmieniany 5 razy.
ODPOWIEDZ